Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przyszedl mi do głowy pomysł 

Chciałbym kupic moduł internetowy od Timela ale nie posiadam a raczej zrezygnowałem z stałego łacza internetowego  ... I pytanie czy zadziała mój pomysł mianowicie. Kupuje router z obsługa sim i wolnymi portami lan(rj45) zamawiam do tego karte Aero2  podłaczam do tego moduł timela i sciągam apkikacje na tel .. Z tego co czytałem w Aero2 trzeba co godz wpisywac kod captha ale po doladowaniu 5zl (3gb)  na msc sie to omija.. Tylko czy jak bede po za domem bedzie.to działać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aby aplikacja działała prawidłowo musi mieć możliwość połączenia z Internetem (zarówno sterownik SKZP jak i telefon)
Połączenie modułu internetowego ETH-01C odbywa się przez przewodowe połączenie do routera lub switch’a w sieci posiadającej dostęp do internetu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich na ty forum zostałem posiadaczem sterownika wraz ze sterowaniem przez internet   i www co udało mi się zrobic 

Bede bardzo specyficznym uzytkownikiem tego sterownika bo bede go uzywał do dwóch zródeł zasilania '

1 zródło to Pompa ciepla którą bede sterowal tym sterownikiem a własciwie obwodem wtórnym.

2 piec na ekogroszek Heiztechnik 28kw .

zakladam większośc roku uzywac pompy a w mrozy   siarczyste piec.

Dom jest domem letniskowym calorocznym  więc stąd te cuda.sterowania.

Instalacja to pic co z małym obiegiem z zaworem 3d dla ochrony powrotu i on przez wezownice nagrzewa bufor.

Węzownica duza  4,5m2    bufor 400litrów.  Zakładam ze piec HT swoim sterownikiem pilnuje temperatury powrotu  a jego pompa jest zasilana jako pompa cyrkulacyjna  ze sterownika SKZP .  Ona moze byc stale właczona  i temperatura minimalna dla niej nie ma znaczenia tak myslę . 

Rozwiązanie to pozwoli na kontrole pieca przez SKZP  zabierając tylko gniazdo  pompy cyrkulacyjnej , STB, i czujnika powrotu. Myslę wylaczyc w SKZP ochronę powrotu.Piec HT  ma sterowanie dwoma zaworami wraz z pompami i 1 komplet bedzie ochraniał powrót

Po zagrzaniu bufora   wlączy się pompa co  na przykład od 30 stopni i zagrzeje układ co1  . Układ jest z zaworem 4D i cale sterowanie bedzie obsługiwał SKZP.

Obwód Co2   podlogowka    3D bedzie załączona pompa co2 a  sterownie zawory z Pieca HT  z jego sterownika.

Ciepła woda zasobnik 400litr z wezownicą 5m2 z bufora pompa ciepłaj wody sterowanie SKZP. 

Układ taki aby oddzielić wode kotłową od obiegu bufora  który bedzie wspólny dla Pompy ciepła. Cwu ma dwa zasilania jedno z bufora drugie bezposrednio z zaworu 3D od pompy ciepla. Pompa ciepła wpięta do Bufora . 

Na razie  remont kotłowni i wtedy bede miał mnóstwo pytań . 

Jedno mam juz chciałbym ustawić na sterowniku  temperature zalaczenia pomp CO a wyswietla siie tylko  NaN  ?

ten post napisze tez w forum o sterownikach bo wtedy łatwiej ktoś bedzie rozumiał moje potrzeby.

Myslę ze ten dedykowany sterownik do pieca  z podajnikiem  bedzie po przeniesieniu czujnika temperatury do bufora  super sterownikiem pompy ciepła  w której oryginalne sterowanie jest minimalne . 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wam autologowanie??? Gdy zapisze dane logowania i uruchomie autologowanie to wyskakuje brak takiego id w bazie lub błędny pin( coś takiego) a gdy wprowadzam ręcznie te dane jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@zu3

Temperatura załączenia pomp CO wyświetla NaN ponieważ sterownik nie przesyła jej w protokole internetowym. Było to zrobione na "zaś" jakby były aktualizacje protokołu. Brakuje jeszcze temperatury załączenia CWU, ale tej to nie ma nawet w sterowniku.

@lechumb

W autologowaniu chyba trzeba podać Nick a nie ID.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisywałem to co wpisuje za każdym razem podczas logowania w apce i na twojej stronie. Czyli mój nik i pin i nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do wojszym2244

1.Czy jest ograniczenie czasu pracy dmuchawy w podtrzymaniu- 25 sek to dla mnie za mało, proszę o 90 sek. 

2. Interwał- można dodać ustawianie histerezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj aktualizowanej mój telefon MiMix2S do Miui11 . Nie wszystko działało jak powinno i wróciłem do Miui10. Od tej pory strona i apka szwankowała. Przed chwilą przeinstalowałem apkę i zrobiłem nowy skrót do strony i znów jest O.K. 

Edytowane przez Cudaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem poprawki wyświetlania temperatury kotła zadanej po korektach (priorytet boilera, korekta pogodowa, temperatura obniżona z programatora czasowego).

Zmiany będą widoczne po odświeżeniu strony.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara! Dzięki Wielkie!

07.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Testowałem działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik obsługuje 4 statusy obiektu korekcji pogodowej: "C","K","M","KM" (brak, kocioł, mieszacz, kocioł i mieszacz).

Strona zapisuje właśnie takie statusy. Dla starszych wersji sterownika są to: Boiler lub Mixer

Aplikacja Timela zapisuje "00","K0","0M" i wymieniony wcześniej "KM".

W danych wysyłanych ze sterowników zdarzają się jeszcze: "Koi","Boi","K i","B i","MM".

Jeśli status jest inny niż pierwsze 4 podane to na stronie widać ustawienie obiekt korekcji ale bez ustawionej wartości.

image.png.e85bea85e716d6ab42cd52135a55878d.png

Wybranie na stronie 1 z 4 pozycji wpisze do sterownika odpowiednio "C","K","M","KM".

Zmiany na stronie będą widoczne po odświeżeniu.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie coś jak to ogarnąć533f78beb1fd0de0edc3f5799f1445c0.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz ID i PIN wpisane w sterownik. Mam nadzieję że ip serwera i port masz poprawnie wpisane w sterownik.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałem się przed chwilą jako nowy użytkownik z alternatywnego konwertera, bez żadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, ciubu napisał:

Witam u mnie podobnie jak u Zbyszka port i serwer wpisane poprawnie IP i PIN też

Masz konwerter Timela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.