Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Estetyka... znam ja kotły ładne, które się nadają na wystawę a nie do kotłowni.

Tak, że nie wygląd za wnętrze się liczy (hmm... matka mi tak gadała jak za babami latałem, teraz wiem o co jej chodziło :P

Coraz więcej tych ładnych. Oczywiście kotłów.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Albo sam napęd ?

 

Sam napęd to Ci jutro podam, jak nie zapomnę.

Z tymi określmy to "innymi" ważną sprawą jest pozycja montażu, nie mogą być wkładane jak pasuje, np. ms z Batorego musi być silnikiem do góry. To, co widzisz na filmie musi mieć płasko w poziomie położony silnik, przy palnikach żeliwnych masz najczęściej wiercone i nagwintowane otwory pod klasyczne wersje, ten z filmiku byłby wówczas pod kątem lekkim skosem w górę. Do niego musiałbyś nawiercić w żeliwie i nagwintować otwory aby był w takiej pozycji jak na filmiku. To ważne ze względu na trwałość i właściwe smarowanie.

 

Wracając do eco-burna to jest mój podstawowy palnik w domu, teraz do testów sv-200 wymontowany. Ja zapinam na niego głowicę 38 na duże mrozy i na groszko-miale idzie jak trzeba. Żałuję tylko,że producent nie zdecydował się na drobną zmianę ślimaka, zleciłem do siebie deczko inne wykonanie i moim zdaniem tak byłoby lepiej. Nie chcieli jednak tego wdrożyć. Teraz wyszedł iron, więc temat ostatecznie pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są takie piykne wehikuły nazwa zaczyna się na D

a i drabinka do wsadu paliwa  plus kary-taczki na popiół  oferują :)

mam kol z takim wehikułem wysoki wręcz aż strach przed nim stać- bestja jak dla mnie 170 cm wzr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taki zestaw ? Albo sam napęd ?

W Skampie, przy którym byłem napęd też bardzo cichy (ale nie chciałeś przez fona gadać..).

Ogólnie 25kW fajny, dziwna tylko ta podstawa z popielnikiem i blacha na placki :rolleyes: Konfig ster/wiatrak do bani.

 

Przy okazji: IE są już u ostatnich testerów. Jeden wraca do makoga, drugi idzie na żeliwniaka z fają, i tam sobie poleży dłużej.

Przykro mi że nie wszyscy się załapali.

Szkoda że się nie załapałem na testy. Praca w Fuzzy logic w moim ecomaxie już mnie strasznie irytuje.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja eco-burn może spalać miał, ale jest 2stopniowa dystrybucja. Miał spalac może, bo ma przeciwzwój i wypiętrza.

Jak w 2018 uchwalą, że normalny śmiertelnik nie będzie mógł kupić miału - i wtedy kicha z palnikami do miału - urwie się palenie miałem - mówię to też do siebie  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, a masz jakieś foto zawirowywaczy ? Do tej dwudziestkipiątki dorobiliśmy coś na wzór tych z OE, ale kompletnie nic nie dały.

 

Ciekawe jak PC-ciarze, pierdzą z zimna ? Szkoda, że idzie ocieplenie, tak jeszcze z miesiąc powinno trzymać po -20 B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milo

a kuknij sobie na ten wątek, gdzie testy opisuję

 

ten palnik sv-200 na mój dom jest ciutke szczupławy - na styk. Dorobiłem zatem na szybko zawirki, fotki są wstawione,

ten jeden to już kompletnie na kolanie w 4minuty ukleciłem z odpadku izolacyjnej

 

na płaski kanał to tak na szybko blacha na 32-33cm i dla 25kW na 25cm długa, nacięcia co ok 5,5cm na 5cm długości i podgiąć pod wymiar, aby wlazły w kanał. Do grilla to z kolei na przekładkę na pręcie blaszka góra-odstęp- blaszka dół-odstęp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Tylko w tym nie dało się dorobić takich na pełną wysokość, bo drzwiczki są osadzone ciut poniżej górnej krawędzi kanałów. W każdym razie kompletnie nic..liczyliśmy na niewielki spadek spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w lutym 2012 - 3 tygodnie po -15 :D

Bodzio dymi ? ;)

Nagrane podczas pracy.https://youtu.be/Dnmbdp9h2jA węgiel trochę wilgotny bo leży tylko z tydzień w kotłowni w workach jutowych, a było by lepiej.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie będzie jaśniej od pyłu z miału ;p

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać. DRZWICZKOWIEC https://www.olx.pl/oferta/kociol-z-podajnikiem-paliwa-25-kw-do-220-m2-piec-kotly-pleszew-CID628-IDjDk6N.html

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Bodzio żyjesz? Czy mąki w domu nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie obróciło, ale widać - zaraz jeszcze raz nagram.

Coś nie widać dymu u mnie - dlaczego  :D

https://www.youtube.com/watch?v=KhsX3AWr8Og&t=14s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś to spłaszczył ;). No fajnie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już lepiej - podziwojta te dymy z burka  :)

Tylko coś piszczy - zbyt szorstkie łapy mam 

https://www.youtube.com/watch?v=zdDVkVhxEfg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio czegos nie rozumiem. Jak tak ładnie to wyglada to nad czym się zastanawiasz? Bierz drugiego Burnera.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda - jeszcze tak dwa dni i trzeba czyścić.

Poza tym jeszcze tak dwa tygodnie i znowu trzeba będzie wygasić i otwory nadmuchowe przetykać bo będą zatkane lub zarośnięte.

Wy macie modyfikowane palniki - ja nie no i dałem filmik że można bez modyfikacji też jako tako spalać.

A ty nie piernicz - bo masz lepiej - bielej w kotle :(

Ja nie narzekam że mi się źle pali, no ale jak mi (odpukać) pierdyknie po 5 latach podajnik to grubo będę się zastanawiał czy brać taki sam, bo co to za sprzęt co ja mam walić po 1500 co 5 lat. Kumpel ma Sas-a już 10 lat i na oryginalnym ślimaku chodzi, a tu - śpisz na szpilkach czy ci czasami dziura nie wypadnie w podajniku albo ślimak nie pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam, bo czemu miałby nie kopcić  :P

Jest powszechna opinia że ruszt wodny jest przede wszystkim powodem powstawania sadzy a ja wiem z doświadczenia że nie jest to do końca prawdą. Jak dobry ster i odpowiednie jego nastawy to nawet ruszt wodny nie jest w stanie zaszkodzić aby tej sadzy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opał jakim sie pali tez ma znaczenie moze rusztu wodnego nie byc a sadza bedzie .Własciwie to co by nie było to i tak osady bedą czy to sadza albo pyły do wymiennika zawsze cos sie przyczepi  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.