Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pył,sadza Na Posadzce Koło Wentylatora!?


Colinn211

Rekomendowane odpowiedzi

Mozliwe nieszczelnosc na zasobniku paliea (jakas blacha niedospawana) i przez szczelinke wylatuje pyl ... weglowy lub z uszczelnienia miejsca polaczenia zasobnika paliwa z rura podajnika. Obejrzyj dokladnie te miejsca i napewno cos znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autora tematu spotykają same takie dziwne przypadki i o nich zakładał ciągle nowe tematy 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?app=core&module=search&do=user_activity&search_app=forums&mid=67965&sid=b3c6f77198dee11f92775621c6a4388a&search_app_filters[forums][searchInKey]=&userMode=title

 

Zamiast spłodzić 1 temat  pod tytułem "moje problemy z kotłem ......" tworzy coraz więcej tematycznych potworków.

 

Kolego colinn211 może masz podłączone odwrotnie przewody do dmuchawy i ona ciągnie z kotła a nie dmucha do środka kotła.

Aby to naprawić należy na sterowniku lub samej dmuchawie zamienić miejscami żyły kabla zasilającego dmuchawę. 

Pomaga na 100%  ;)

 

A tak na poważnie nie masz kotła gazowego, tylko przeciętny kocioł na węgiel z wszystkimi chorobami takich kotłów i musisz się do tego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że pod kanałem doprowadzajacym powietrze z wentylatora jest śruba zaslepiajaca otwór (do czego nie wiem) i była niedokrecona. Po przykreceniu pyłu jest dużo mniej ale jednak coś się wydostaje, prawdopodobnie nie dokrecilem kluczem do końca.

Nie chcę zakładać nowego tematu bo dostałem zrype od Sambora:-) więc napiszę w tym. Od pewnego czasu próbuje ustawić piec i teraz mam ustawienia

Podawanie 5s

Przerwa 35s

Nadmuch 33%

I teraz piec jest w podtrzymaniu 6 godzin!!! Wcześniej było 7s podawania i 65 s przerwy dmuchane podobne i podtrzymanie trwało max 25 min

Ktoś mi to wytłumaczy.

Dom 170m nieocieplony nowe okna i piec 25kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś był cieplejszy dzień i pewnie dla tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.