Skocz do zawartości

kocur87

Forumowicz
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O kocur87

  • Urodziny 19.05.1987

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom jednorodzinny 120 m2
  • Instalacja
    Zawór 3D, instalacja otwarta, 7 grzejników, kocioł na ekogroszek
  • Kocioł
    Krzaczek SKP Max 12kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Garbów

Ostatnie wizyty

113 wyświetleń profilu

Osiągnięcia kocur87

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Współtwórca
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Cześć. Kopnęła mnie dziś myśl założenia w domu regulatora pokojowego. Dlaczego ? Raz, że wygoda, dwa że wszystkie parametry mam widoczne na ścianie w pokoju i nie muszę zaglądać do kotłowni. Wybór padł na TECH regulator pokojowy tygodniowy ST-290 V2. W domu jest piec na ekogroszek Krzaczek SKP MAX 12 kW i na wyjściu z pieca zawór trójdrogowy, którym steruję temperaturą, którą chcę mieć w grzejnikach (cieplej/zimniej). Temperatura pieca sztywno ustawiona na 65 stopni. W grzejnikach brak możliwości regulacji temperatury. Jednak zanim kupię regulator nurtuje mnie kilka rzeczy, które być może pomożecie mi rozkminić: 1 . Czy taki regulator może wpłynąć na bardziej ekonomiczne grzanie (mniejsza ilość spalanego ekogroszku) ? 2. Jak taki sterownik steruje piecem ? Czy to jest tylko polecenie wybudzenie z trybu podtrzymania do trybu pracy ? 3. Czy po zainstalowaniu regulatora w czasie przestojów piec nie zacznie się ,,kisić" ? 4. Czy zawór trójdrożny nie będzie przeszkadzał w pracy pieca przy takim sterowniku ? 5. Jak do ustawionej na regulatorze temperatury w pomieszczeniu ma się temperatura zadana na kotle ? Nie bardzo jestem w stanie to pojąć ? 6. Wcześniejsze ustawienia pieca (temperatura zadana, temperatura załączania pomp, nadmuch, histereza kotła) zostają po staremu ? Wiem, że trochę jest tych wątpliwości, ale liczę na Waszą pomoc 🙂 Pozdrawiam i ciepła życzę ! 🙂
  2. Cześć. Posiadam w domu piec na ekogroszek z podajnikiem. Na wyjściu z pieca zawór trójdrożny, a tuż za nim pompa CO. Na kotle temperatura zadana 55 stopni. Temperatura załączania pompy: 45 stopni. Histereza kotła ustawiona na 5 stopni. Pompa pracuje cały czas na 1 biegu. Takie ustawienia wprowadził monter kotła. Zastawiam się, czy aby tak to powinno działać. Pompa działa cały czas, 24h/ dobę. Oprócz kwestii finansowych związanych ze zużyciem prądu zastawiam się czy jest to aby dobre ustawienie. Podpowiedzcie proszę od jakiej temperatury pompa powinna najlepiej startować żeby nie pracowała prze cały czas,a jednocześnie żeby grzejniki w domu były ciepłe.
  3. Ok. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za bardzo cenne rady. Może uda mi się wreszcie ogarnąć ten piec. Odezwę się w weekend.
  4. Ok. Narazie niech piec pochodzi na tych ustawieniach do soboty bo i tak jest lepiej niż było. W sobotę piec wyczyszcze, uszczelnie retorte i się odezwe.
  5. Retorta nie jest uszczelniona. Może dlatego. W sobotę się za to wezmę. Zdjęcie zrobiłem gdy piec był w podtrzymaniu.
  6. Czyli można uznać, że w tej chwili piec jest już dobrze ustawiony, tylko opał do bani ? Co do kamienia pozostającego po groszku - chyba nie końca to jest kamień bo gdy go przycinek palcem to się rozpada bez problemu na pyłek
  7. Wprowadziłem ustawienia, które zaproponował kolega troche wyżej. Po 2 h stan jak na zdjęciu. Wydaje mi się, że nadal za dużo zasypuje...
  8. Czyli prawidłowo jest, jeśli płomień ledwie dotyka deflektor ?
  9. Mniejszych nie ma. Nie zaobserwowałem też ,żeby palił jak smok. Przy zasypie 90 kg piec chodzi 4 dni, pomimo jak się okazało błędnych ustawieniach w sterowniku i zasypywaniem wręcz paleniska groszkiem. Więc sądzę, że ten piec nie jest za mocny. A odnośnie tej powstajacej sadzy. Jak myślicie, czemu jej tyle powstaje i kiedy ? Czy to nie wina podtrzymania i słabego wtedy nadmuchu ?
  10. Wg instrukcji zakres mocy cieplnej kotła wynosi od 3,6 do 12 kW max.
  11. 12 kw na 120 M2 powierzchni domu to za dużo ? Moc pieca dobierali mi w fabryce krzaczka. Więc trochę ciężko mi się z tym zgodzić.
  12. Ok. Zaraz wprowadzę te ustawienia i odezwę się są jakiś czas czy jest lepiej. A jaki czas przerwy podtrzymania ustawić ?
  13. Cześć. Od paru tygodni jestem użytkownikiem nowego pieca Krzaczek SKP Max 12kW. + sterownik TECH ST-480. Opał: ekogroszek PIEKLORZ 26 MJ/ kg (suchutki). Aktualnie zadana temperatura na piecu 52 stopnie. Wcześniej w domu był stary, zasypowy piec na miał. Od samego początku walczę z kilkoma rzeczami i nie za bardzo sobie z tym radzę. Dopiero raczkuję w tym temacie. Problem 1. Spieki - po tygodniu palenia i czyszczenia uzbierała się spora ilość spieków. Z tego co wiem, popiół po ekogroszku powinien być podobny do tego od papierosa. U mnie niestety większość to spieki. Próbowałem wyregulować to sterownikiem. Niestety bez efektu. Wygląda to tak jak na zdjęciu. Piec czyszczony i opróżniony z popiołu wczoraj. Jak z tym walczyć ? Problem 2. Sadza. Przy czyszczeniu pieca już drugi raz zauważyłem, że znaczna część tego co wybieram to sadza. Piec ma 3 drzwiczki. W dwóch górnych pratycznie w większości wybieram sypką sadzę (czarny pył). Natomiast piec od środka nie jest oblepiony sadzą. Tylko górna część pieca jest pokryta właśnie tą "pylistą sadzą. Pytanie: jakie parametry ustawień mogą mieć na to wpływ ? Aktualne ustawienia kotła: - temperatura zadana: 52 stopnie, - czas podawania: 20 sekund, - przerwa podawania: 85 sekund, - siła nadmuchu: 35 bieg (35 %) - dmuchawa RMS 120 z przesłoną - praca podtrzymania: 27 sekund, - przerwa podtrzymania: 40 minut, - wentylator w podtrzymaniu: - czas pracy: 80 sekund: - czas przerwy: 4 minuty. Proszę podpowiedzcie jak ustawić ten piec, żeby nie produkował sadzy i spieków oraz żeby palenie było ekonomiczne.
  14. Ja zrobiłem to tak. Zakręciłem główny zawór wody, odkręciłem wszystkie krany z gorącą wodą i poczekałem aż przestanie lecieć. Potem dobiłem sprężarka pomalutku do 4 bar. Potem zamknąłem krany, odkręciłem zawór i od tamtej pory już nie kapie. Spróbuj tak u siebie.
  15. Dzięki. Temat ogarniety. Od razu się cieplej w domu zrobiło. Wszystkie grzejniki cieplutkie bez potrzeby uruchamianua pompki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.