Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To bardzo mnie to cieszy wcześniej miałem czarno a teraz brozowawo się robi. Dymu z komina nie widać tylko ruch ciepłego powietrza i to mnie martwi bo nie wiem czy to jest dobrze. Temp. Spalin 150-185 zależy od mocy kotła palę w automacie PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już o kolorach, czarno to źle, najlepiej siwo :)

Jak przy takich temperaturach na zewnątrz to trochę wysoko te spaliny, może musisz częściej przeczyścić kociołek.

Jakie różnice widzisz po dokładnym wyczyszczeniu kociołka, są duże różnice w temp. spalin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 10 stopni. Czyszczone tydzień temu. W środku nie jest bardzo brudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marnujcie czasu na odkrywanie koła, lepiej poczytać co robiło kilku gości. Na zachęte finał walki z tłokiem http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=324.msg20396#msg20396

Sam poszedłem ta samą droga co kol bodek na twoim forum a więc w tłoku zmniejszenie rusztu plus dodatkowo powietrze nad palnik. Opisałem to w temacie kotła spyra.

Generalnie z mojego kotła jestem zadowolony, szczególnie mój kociołek lubi tani miał 23MJ Piast, wyjątkowo mu spasował i piszę to bez cienia ironi. Co prawda białego proszku w kotle nie mam  ;) tylko zwykła sadza ale w niewielkiej ilości.

Osiem lat palę w tym kotle i z przyjemnością  zaliczył bym kolejne 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mała różnica.

Widocznie taka jego "uroda" :) czytaj wymiennik ale chociaż o komin możesz być spokojny a te 150 czy 180 stopni to nie jest źle i żadnej tragedii niema :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a816101ff5387c962837e151a82a3fb3.jpg60d718b57e66dc738109292e83aaca24.jpg0faa5a94134fc60183a0318e3a4cb7d3.jpg

 

Kocioł czyszczony tydzień temu w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik masz ustawiony na pid czy tryb dwunastawny? Jaki masz sterownik ten biały czy czerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę na pidzie sterownik jest rt16 biały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz może funkcji priorytet cwu. Tzn jeśli kocioł grzeje domek to zamyka zawór 4d 3d(odcina grzejniki) i dogrzewa cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.