Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Pellet Viessman


damianlisek

Rekomendowane odpowiedzi

Co Viessmann ma powiedzieć na temat kotła na którym jest tylko jego logo?

Do tego kotła nie można podłączyć automatyki V.... tylko Techa lub inne pseudo sterowniki dla mnie to skandal aby firma mająca bardzo dużą tradycję w ogrzewnictwie sprzedawała taki niedorobiony produkt.

Ale to wasz problem.

Trzeba było kupić oryginalnego Viessmanna za ok 10tys € a nie teraz narzekać na Wieśmana dla ubogich :P

 

Widziały gały co brały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to wszystko wygląda i pracuje super i prawie nieobsługowo ja myśle że to jest kwestia dogrania sprawy z tym sterownikiem i bedzie po kłopocie już kontaktuje sie z jakimś Viessmanowcem i bedziem widziec. A zadowolony klient jest np: TOM!!!

a poza tym to moj pierwszy sezon wiec spalanie na pozimie 15-20kg/dobe nie jest złe!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nam się chyba zaciął.Cały czas widzi 10keur przed oczami i Wieśmana dla ubogich. Sambor, czytam trochę to forum i widzę, że masz dużą wiedzę i doświadczenie na tematy tu poruszane, a tutaj jesteś strasznie monotematyczny. Z Twojego posta powyżej można zgodzić się jedynie z ostatnim zdaniem. Bo tak faktycznie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten kocioł był u nasz sprzedawany tak jak w całej Europie pod nazwą własną czyli EasyPell to byłoby w porządku

Natomiast bardzo nieOK jest , że firma sprzedająca ten kocioł pod własnym szyldem ( z resztą tylko w Polsce tak jest) nie potrafi do końca zabezpieczyć sterowania i osprzętu do tego kotła.

Moim zasadniczym pytaniem jest : dlaczego tak się stało?

Może powinni dawać do Techa naklejki V.......?

 

PS

Nie mam pretensji do samego kotła, to całkiem fajny automat, tylko do firmy która ten kocioł sprzedaje jako swój.

PS2

Spalanie mam na podobnym poziomie  jak wasze -10kg/24h,

ale mam : po podłogach 300m2 w tym 160 podłogówki , w domu 21-22C i 1300l wody w instalacji,

Pellet po 550 + transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny sezon będzie trochę mniej .....może worek na tydzień ale legendy o dużo mniejszym spalaniu można włożyć między bajki....

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zamieścić bezpośrednią relację, ale cóż. Nie da się. Poniżej link do fotek z czyszczenia. Jestem człowiekiem przekornym i chciałem się przekonać czy to co piszą w instrukcji to prawda (czyszczenie raz w roku). Otóż po stanie kotła mogę stwierdzić że tak. Miałem wcześniej kopciucha. Och, pardon, kocioł na węgiel z palnikiem retortowym. I powiem, że różnica jest jak między nocą a dniem. Warto było :) Kocioł jak pisałem wcześniej uruchomiony gdzieś około połowy września. Do tej pory dwa razy opróżniałem popielnik (aczkolwiek dosyć na wyrost). W linku znajdziecie foty z czyszenia i składania, data i godzina są aktualne. Nie spieszyłem się zbytnio. Do czyszczenia używałem przede wszystkim odkurzacza, szczotki oraz pogrzebacza do dbicia szlaki z tacki palnika i kolana. Nie chce mi się za dużo pisać ale pytajcie jak wam się coś nasunie. Tak czy inaczej, rozłożenie tego wszytkiego i złożenie. Bajka. O to chodziło.

 

https://postimg.org/gallery/1lnvzuyz2/

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie w styczniu 2017 bez odpalania kominka jak dla mnie dużo za ciepłej 23°C w chacie przez 24h na dobę, ładowanie:

1.01-165kg

6.01-150kg

10.01-150kg

14.01-135kg

18.01-120kg

22.01-105kg

26.01-120kg

31.01-135kg

Na bogato

:-P:-D:-P

Razem 1080kg w styczniu

Wpitala tylko mlaszcze....

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam szanownych Kolegów

 

Śledzę ten wątek i prosiłbym użytkowników tego kociołka, którzy wypowiadali się tutaj wcześniej, o informacje, jak oceniacie ten piec z perspektywy ostatniej zimy?

 

Też jestem na etapie organizowania instalacji CO i generalnie firma która ma mi to robić, też zaleca mi ten piecyk. Inna sprawa że chyba mają podpisaną jakąś umowę z viessmanem że tak go polecają, natomiast wiem że firma jest ok, ma dobrą opinię wśród ludzi którym robili, są z okolicy i pasuje mi skorzystać z ich usług , cenowo również jest przyzwoicie. Za piec chcą 13 tyś. Jeszcze nie przerabiałem innych kotłów, póki co zaczynam od tego easypella i proszę o jakąś relację tych którzy jakiś sezon grzewczy już na nim przeszli.

 

Do ogrzewana będzie 140m podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam ten kociol to zalezy co chcesz o nim wiedziec piec to źródło ciepla dużo zależy od instalacij i sterowania bardzo wazne jest to zeby był regulator pokojowy. Ja pale pelletem za 600zeta i raz w miesiącu czyszczenie. Ogólnie piec polecam mam go juz prawie rok ijestem zadowoly w zime nie bylo tragedi a teraz latem to Luksus zbiornik starcza na ponad miesiąc 4os rodzina.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Instalacja Sambora to legenda tego forum, dziwne że jest nie znasz, poniżej cytat ;)

 

OK

Po raz kolejny:

Kocioł to gazowo- olejowy WOLF z komorą zamkniętą CNK 25kW + palnik na pellet Viking Bio

Jak to razem wygląda to można zobaczyć tu  http://www.feromex.p...p?oferta=cennik

W środku wygląda to tak - post 70 w temacie https://forum.info-o...węglowym/page-4

Ten widok to z palenia letniego, gdy kocioł się nie przemęcza grzejąc CWU

Regulator R-3

Obowiązkowo RCK z nastawą 10Pa

 

Dom: po podłogach ponad 300m2, przeliczone 280, grzane 260m2,

wysokość parter 3m, piętro 2,7m, średnio 2,8m

Ściany gazobeton 36cm+ styro15 ,strop na piętrem 30cm wełny 0,035, dach 27cm tej samej wełny.

Podłoga na gruncie 17cm 0,035, okna 3 szybowe, łącznie z dachowymi.

W domu 21-22C

 

Instalacja z buforem 800l podłogówka 160m2 i grzejniki liczone na 55C - ok 100m2 

Za kotłem jest ciepłomierz .

Dodatkowo mam drugi kocioł - DS na drewno z osobnym ciepłomierzem

Otrzymane z DS-a ciepło przeliczam na spalony pellet i  mam wynik całego spalania.

Tak naprawdę to spalam ok 2,5t pelletu a równowartość 1 t pozyskuję z drewna np stare palety

lub odpady budowlane .

 

Więcej o moim spalaniu np tu  https://forum.info-o...-budynku/page-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

Jestem zmuszony do wymiany pieca, poprzedni popękał. Chciałbym przy okazji zmienić system ogrzewania i waham się między ekogroszkiem, a pelletem.
Dom ma 295 m2 powierzchni grzewczej, roczne obliczeniowe zużycie energii do ogrzania budynku 351 GJ, obliczeniowa moc cieplna systemu grzewczego 40 kW.
Zastanawiam się nad pelletem ale boje się, że przy takiej powierzchni będzie znaczne zużycie pelletu, a co za tym idzie o wiele wyższe koszty, niż przy ogrzewaniu ekogroszkiem.
Jeżeli chodzi o piec to dostałem propozycję żeby zainstalować właśnie EASYPELL 32, z zasobnikiem buforowym, żeby instalacja równiej pracowała. Instalacja jest grzejnikowa.

Napiszcie co o tym myślicie, może macie jakieś inne sugestie z czego będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz jakieś monstrum , ja na 300m2 powierzchni grzanej potrzebuję w sezonie ok 56-60GJ ciepła - mierzone cieplomierzem. zaraz za kotłem.

Moc potrzebna do ogrzania podczas -22C wynosiła niecałe 10kW.

Pewnie to namiot, albo brak okien.

PS

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę że 350GJ to ponad 25t pelletu z górnej półki - cały TIR/ rok

Gdzieś musi być błąd w tych obliczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.