Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie awaryjne do pieca gazowego - Viessman


ibiszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam w domu piec Viessman Vitodens 222-f. Chciałbym przed zimą zaopatrzyć się w ups w razie problemów z dostawą prądu. W sezonie grzewczym piec przez dobę zużywa około 1kwh. Potrzebuje UPS z wbudowanym akumulatorem i możliwością podpięcia dodatkowego akumulatora. Co Państwo polecają? Z góry dziękuję za odp i pozdrawiam

Ktoś ma doświadczenie z takim zasilaniem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamontował agregat z ukladem szr + ups na podtrzymanie. Na sam piec wystarczy spokojnie 1-2kVA przy krótkich zanikach zasikania gorzej jak będziemy mieć dodatkowe pompy CO itp.
Co to za region polski że są takie przerwy zasilania. Wg PE przerw nieplanowanych nie powinno być więcej niż 48h na rok a na dobe 24h

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bieszczadach zdarzało się, że prądu nie było 2 dni. Ale to wtedy jak miałem kopciucha.

a taki zestaw:
https://volton.pl/pl/p/UPS-400W-500VA-Zasilacz-Awaryjny-Przetwornica-UPS-Zestaw-z-akumulatorem-100Ah-Pelny-SINUS-STALA-FAZA/337

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregat mam w planach, nie wiem czy zdążę przed zimą. Mam w razie czego 2 zapasowe akumulatory z kosiarek a ten w tym czasie jak zapasowe będę podłączał to podładuje w samochodzie.

Jakbym zamówił ten zestaw to po prostu wpinam go do sieci i piec do niego i tyle? no i oczywiście akumulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to będzie stało wentylowanej kotłowni, to zwykły aku kwasowy Ci wystarczy, nie musisz przepłacać za żelówkę.

 

Mam aku 55Ah (wyciągnięty używany z auta)  i przetwornicę. Działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 12:35, ibiszek napisał:

Witam. Posiadam w domu piec Viessman Vitodens 222-f. Chciałbym przed zimą zaopatrzyć się w ups w razie problemów z dostawą prądu. W sezonie grzewczym piec przez dobę zużywa około 1kwh. Potrzebuje UPS z wbudowanym akumulatorem i możliwością podpięcia dodatkowego akumulatora. Co Państwo polecają? Z góry dziękuję za odp i pozdrawiam

Ktoś ma doświadczenie z takim zasilaniem??

Nasze kotły przystosowane są do zasilania napięciem sieciowym o parametrach  ~230V prądu przemiennego o częstotliwości 50Hz. 

Bardzo ważnym jest by UPS posiadał pełną sinusoidę w przeciwnym razie będzie bardzo szybko rozładowywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.