Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Pellet Viessman


damianlisek

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz może być mocno niemiarodajny, Zasypałem pełen baniak i kocioł grzał CWU oraz moje zabawy z ustawianiem i testowaniem. Starczyło na 3 tygodnie. Teraz razem z ogrzewaniem jak pisałem ponad tydzień już jadę na jednym zasypie. Nie mieszkamy jakoś daleko od siebie zatem warunki pogodowe mamy podobne. U mnie w nocy też były przymrozki. Pytanie jeszcze czy masz zupełnie nowy dom i się jeszcze "wygrzewa". Ja w swoim mieszkam już ponad 4 lata.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całkiem nowy dom i to pierwszy raz sie nagrzewa. A jak dziła twoj piec zagrzewa do 76 i wchodzi w stan dobiegu a przy okolo 63 znowu jedzie na 100% bo umnie tak jest. Dzisiaj zasypalem drugi raz i zobacze na ile starczy tylko jak pisalem ten piec ogrzewa prawie 1km podłogówki,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzą braki tego kotła - brak współpracy automatyki kotła ze sterowaniem instalacją oraz praca stałotemperaturowa 

 

PS

Obecnie w swoim kotle przy grzaniu wg krzywej pogodowej na kotle mam 48 - 50C i jest OK

70C to nie miałem nawet przy -17C.

 

PS2

Wielkość podłogówki podaje się w m2 a nie w mb rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł zachowuje się jak zasobnik cwu, a nawet gorzej, bo nie można zmienić zadanej temp.  Jak u was wychodzi średnia spalania na dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrol

Nie mierzę średniej. Nasypałem do pełna 30.09 i dziś znów do pełna.

@Sambor

Mam ustawione 210C w domu z histerezą 0.50C zauważyłem że na CO załącza się kilka razy w ciągu dnia i tyle. Jak temperatura spadnie, trzeba dogrzać.

@damianlisek

Tak pracuje. I nie mam z tym żadnego problemu. Już się wyleczyłem z pogodówek i różnych innych niedziałających wodotrysków w kotłach na paliwo stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Już się wyleczyłem z pogodówek i różnych innych niedziałających wodotrysków w kotłach na paliwo stałe.

Czytając taki tekst można pomyśleć , że siedzisz w kożuchu przy ognisku lub koksiaku.

U mnie podłogówka 160m2  ( dla kolegi @damianlisek 1400 m rury) + 100m2 grzejniki od 5 lat działają i jest OK

Jak jest wiedza i możliwości techniczne to wszystko można zrobić, tak aby działało prawidłowo.

 

PS

Czy przed zakupem któryś z was sprawdził opinie o tym kotle na forach zagranicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie czytalem forum powiec co fajnego wyczytales??? Zobacze jakie bede mial spalanie dalej i mysle ze napewno cos sie da jeszcze pokombinować z tym!!! Ja mam okolo 150m2 podlogowki i 8 grzejników piec mi spalil na pierwszym zasypie ok 40kg na dobe to duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sam,. mnie to nie bardzo interesuje co piszą na obcojęzycznych forach na temat cudzych kotłów.

Obecnego spalenia nie porównasz, , gdyż masz nowy dom, nie zamieszkały.

Dom musi wyschnąć, wygrzać się i dopiero wtedy można mówić o spalaniu.

Na ten moment masz zapotrzebowanie ciepła na poziomie 6-7kW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.Nie siedzę w kożuchu przy ognisku. Mam około 30 litrów wody w CO do podgrzania i naprawdę bez znaczenia dla mnie jest to czy kocioł ma regulację stałotemperaturową czy pogodową. Na świecie istnieje jeszcze coś innego niż podłogówka. Uważam że przy wyborze takiego czy innego produktu bądź rozwiązania najwazniejsza jest świadomość. Jeżeli podejmiesz jakąś decyzję musisz być jej świadomy. W końcu to Ty będziesz za to płacił. Ja podjąłem świadomą decyzję i póki co, wszystkie założenia się sprawdzają.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez byłem świadomy tego co kupuje tylko troche mnie przeraza te spalanie w stosunku do twojego bo ten piec nagrzewa sie w moment ale co ile sie włancza tego niewiem bo jestem za granica i zona tylko od czasu do czasu jedzie zobaczyc i ewentualnie zasypac bo tam jeszcze nie mieszkamy. Narazie zbytnio sie tym nie przejmuje zobaczymy co czas pokaze. Powiec Tomek ty w jakiej wersij masz podłączony ten piec A czy B? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,ja tez mam easypell ,ale nie wiem co jest nie tak bo przy obecnych temperaturach piec spala 6 workow 15kg w 3.5dnia.Zdecydowanie za duzo.Dom 180m parter podlogowka 100m a pietro 80m kaloryfery..Macie jakies sugestie odnosnie spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi około 25kg na dobę. Mniej więcej. Nie wiem czy to dużo czy mało. U mnie spala trochę mniej. Z tego co obserwuję wychodzi jakieś 15kg na dobę obecnie. Pytanie jaką temperaturę w domu utrzymujesz i jaką masz instalację, bo kocioł to tylko źródło. Samo spalanie (proces, podawanie, nadmuch etc.) w tym urządzeniu jest niesterowalne przez użytkownika. Kocioł pracuje tak, aby zapewnić jak najwyższą temperaturę w komorze spalania,a co za tym idzie jak największą sprawność procesu spalania. Reszta to sterowanie i instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura 20-21 wiec niska pelet jaki uzywam teraz to London,kupilem na probe tone,a teraz jak sie skonczy to bede sypal Olczyka,moj dom nie jest nowy okna do wymiany ale to jest blizniak wiec chyba mimo wszystko powinno sie to w jakis sposob rownowazyc,na razie dzwonie to firmy ktora instalowala piec,beda w poniedzialek wiec zobaczymy co dalej

 


Aha nie bardzo rozumiem o co chodzi z instalacja mozesz doprecyzowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok servisant byl spisal spalanie i stwierdzil ze piec pracuje ok a on mi pali przez ostatnie 2 tyg. 30kg na dzien. Po  spaleniu tony mam caly pojemnik popiolu czy to jet normalne? Jak tak dalej pojdzie to taniej wychodzilo mi ogrzewanie na gaz przy 9 letnim piecu.I tak sie zastanawiam co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.