Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Pellet Viessman


damianlisek

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Tolekk napisał:

Witam Panowie. Chciałam dopytać użytkowników Easypell jak macie rozwiązaną kwestię sterowników pokojowych. Niestety instalator nigdy wcześniej nie montował tego kotła i wykonał tylko hydrauliczne prace, a resztę pozostawił serwisantowi. Efekt jest taki, że nikt nie potrafi nam przedstawić ogólnej koncepcji jak ma to wszystko funkcjonować. Mamy podłogówkę i grzejniki i jedyne co zapronowano po naszych uwagach to zamontowanie dwóch sterowników (Tybex 137, ewentualnie Tech ), które miałyby być powiązane z pracą dwóch pomp. Mógłby ktoś opisać jak to wygląda u niego...

 

Witam za dużo pisania mogę telefonicznie podpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sambor napisał:

W poprzednich postach było o tym - idzie przeważnie tech.

Poczytaj od 1 strony

Oczywiście już wszystko przeczytałam . Odniosłam wrażenie, jakby tech wcale nie był najlepszym rozwiązaniem, dlatego chciałam dopytać, jakie rozwiązania mają inni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patrząc na instrukcję tego kotła w wariancie A to pod styk Z26 można podłączyć cokolwiek co ma styk NO/NC. Dużo jest już układów którymi można sterować w ten sposób i przewodowo ,i bezprzewodowo. Wszystko się rozbija o podanie styku zwartego z czegokolwiek na te styki Z26. Nie więc czemu tylko wymienia się tutaj Tech-a. Powiem nawet, że ja widzę w tym jego zaletę, iż producent nie narzuca mi czym oraz w jaki sposób będę sterował dystrybucją ciepła w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębiając się dalej w instrukcje tego kociołka stwierdzam, że umożliwia wszytko co potrzeba wymagającym użytkownikom, do 3 obiegów, sterowanie buforem, CWU czego więcej chcieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem czemu? Przecież do sterownika kotła trzeba podać czujniki temperatury ( te napewno są w zestawie z kotłem w momencie zakupu - oczywiście określając w jakim trybie będzie nasz układ pracował od A do E), a jaki  termostat  czy termostaty podłączymy to od nas zależy ( na schematach widoczne są styki NO/NC) w które mamy podłączyć jakiś człon wykonawczy. Jeśli miałyby być tylko sterowniki Techa to w instrukcji musiałaby być o tym wzmianka, mówiąca o sterownikach z którymi może tylko współpracować ten kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i tu mam pytanie do użytkowników o wytłumaczenie tego opisu z instrukcji. Mam swoje przemyślenia, nie wiem czy dobrze dedukuję ale chciałbym zobaczyć co mi napiszą użytkownicy kotła. Czy chodzi tu że kocioł przy -10 może podnieś temperaturę o 6 st C, przy +7 można obniżyć o 25 st C do temperatury zadanej?

Zrzut ekranu 2018-10-13 o 20.22.35.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gdzieś instrukcje do płyty głównej?

Mi się wydaje że w standardzie kocioł obsługuje max pompę CO i CWU.

Możliwe  że można dodać dodatkowe moduły wykonawcze do kotła ale pewnie są zabójczo drogie dlatego w PL instalatorzy dodaja sterowniki zewnętrzne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w niej nie pisze o dodatkowych modułach, no chyba, że ..... za te warianty należy dopłacić.

Z ciekawości w poniedziałek zadzwonię  do serwisu by wyjaśnili mi pewnych kwestii, który mnie interesują.

123.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do końca jeszcze nie wiem czy tylko jest tak jak mówisz, zadzwonię do dystrybutora i dam znać. Poza tym na jednej ze stron gdzi widnieje cena  http://www.rencraft.eu/wp-content/uploads/2016/06/Easypell_Prospekt_RenCraft.pdf jest napisane że jest sterowanie obiegami ( liczba mnoga ) o nie tylko obiegiem, o CWU raczej nie mówi się w formie obieg grzewczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zadzwoniłem. Informację uzyskałem taką, że opcje  od A do E są już w sterowniku i nie trzeba dokupić dodatkowych modułów np. do bufora, wystarczy podłączyć pod sterownik i już. Nie ma sterownia, podglądu pracy przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie, mam problem ze świeżo uruchomionym Viessmannem Easypell, a mianowicie histereza CWU wynosi aż 15 stopni i nigdzie nie widzę funkcji zmiany (choć w instrukcji napisane jest, że jest regulowana). Efekt jest taki, że przy nastawie cwu 50 stopni, grzanie wody w przypadku braku grzania c.o. uruchamia się dopiero przy 35 stopniach (jeżeli działa c.o. to uruchamia się wcześniej, w trybie dobiegu, kiedy piec wygasza się po nagrzaniu pomieszczeń). Ktoś ma podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Po pierwsze kotla pelletowego nie prowadzi sie na 50°. Jezeli ochrona powrotu jest wykonana z tym czego z reguly wymagaja producenci czyli 55°, to ten kociol nie bedzie nigdy nic grzal. Ustaw kociol na 70°. A jezeli instrukcja mowi, ze histereze mozna ustawic to tak musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o temperaturze kotła, bo ta reguluje się sama i jest zdecydowanie wyższa (74 stopnie). 50 stopni to nastawa temperatury ciepłej wody użytkowej. Dopiero jak ostygnie do 35 stopni to grzanie cwu się załączy. Instrukcja tak mówi (jak o wielu innych rzeczach), jednak rzeczywistość jest inna. Pytam  kogoś kto użytkuje taki piec, bo czas odpowiedzi na wsparcie Viessmanna i ich cytowanie instrukcji przywołuje u mnie szewską pasję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się rozwiązać problem. Okazało się, że przytrzymując jednocześnie strzałki w górę i w dół na komputerze kotła, wchodzi się do czegoś na wzór menu serwisowego, gdzie istnieje m.in. możliwość nastawienia takich parametrów, jak histereza cwu. Zmieniłem na 5 i działa. Przy okazji zauważyłem ciekawą rzecz - mam kocioł 20 kW, jednak w tym właśnie menu serwisowym moc ustawiona jest na 16 kW. Zastanawiam się dlaczego i czy tak zostawić, czy też zwiększyć do maksymalnej. 

Drugie pytanie dotyczy grzejników, a mianowicie trzy ostatnie grzejniki wysunięte najdalej od kotła (zarówno na parterze - 1 grzejnik oraz na piętrze - 2 Grzejniki - wszytsko na osobnym rozdzielaczu) nagrzewają się bardzo długo w porównaniu do pozostałych. Nie są zapowietrzone. Czy w takim razie długie nagrzewanie ttch 3 sztuk może być spowodowane zabezpieczeniem temperatury powrotu kotła? W początkowej fazie po rozpaleniu piec dosyć długo załącza pompę co i wyłącza po chwili, kiedy temperatura powrotu spadnie do 50 stopni. Czy w związku z tym to długie nagrzewanie skrajnych grzejników może być spowodowane takim właśnie systemem dogrzewania, że zanim ciepła woda zostanie przepchnięta przez cały układ to musi trochę czasu minąć? Czy też powodów należy szukać gdzie indziej? Nadmienię, ze ciśnienie zanim nagrzeją się wszytskie grzejniki wynosi ok. 1.8, a dopiero kiedy wszystkie są już gorące wynosi 2. Pompa Grundfos Alpha 1L działająca na biegu dynamicznym w trybie grzania grzejnikowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.