Skocz do zawartości

damiand9

Nowy Forumowicz
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O damiand9

 • Tytuł
  Nowy Forumowicz
 1. damiand9

  Piec Na Pellet Viessman

  Dzięki. Posiada ktoś może Easypell od firmy Rencraft?
 2. damiand9

  Piec Na Pellet Viessman

  Mógłby się ktoś odnieść do mojego ostatniego postu? Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
 3. damiand9

  Piec Na Pellet Viessman

  Zgadzam się. Wyższa sprawność uwzględnia wymianę również instalacji. Możesz coś więcej napisać o pellecie? Gdzie go kupujesz, jakiej jakości jest ten pellet? Zgadzam się z tym. Jednak jak to ktoś ładnie tu napisał chciałbym być świadomy wyboru, a nie w trakcie być niemiło zaskoczony. Nie mogę ocieplić ścian zewnętrznych, co by bardzo zmniejszyło straty ciepła. Jest to budynek zabytkowy i niestety jest pod nadzorem konserwatora zabytków, który na to nie wyrazi zgody. Wracając do pierwszego pytania, mając już dużo informacji o budynku uważacie, że kocioł Easypell 32 kW z zasobnikiem boforowym da sobie radę w tym budynku, mimo że wyliczona została moc kotła 40 kW? Uważacie, że jest to dobry wybór, czy jednak skupić się na ekogroszku?
 4. damiand9

  Piec Na Pellet Viessman

  Moc kotła jest dobrana przez certyfikowanego audytora - 40kW. Oprócz tego sam obliczyłem zapotrzebowanie na ciepło na podstawie zużytego miału węglowego: 13 Mg zużytego miału węglowego 0,4254 - sprawność układu (kocioł+instalacja - wartość przyjęta z audytu) 20 GJ/Mg - kaloryczność miału węglowego 13x0,4254x20=111 [GJ] roczne zapotrzebowanie na energię budynku 0,6494 - sprawność nowego układu (kocioł+instalacja - wartość przyjęta z audytu) 19 GJ/Mg - kaloryczność pelletu 26 GJ/Mg - kaloryczność ekogroszku 111/0,6494/19=9 [Mg] pelletu 111/0,6494/26=6,57 [Mg] ekogroszku Jeżeli coś źle liczę to mnie poprawcie.
 5. damiand9

  Piec Na Pellet Viessman

  Z moich wyliczeń wychodzi podobnie max 10 Mg pelletu. Pytanie na ile są one dobre i jak można to inaczej policzyć. Gdyby nawet tak było, to czy Easypell 32kW z zasobnikiem buforowym da sobie z tym radę? Czy nie kombinować i iść za głosem audytora i zamontować piec na ekogroszek?
 6. damiand9

  Piec Na Pellet Viessman

  Audyt zakłada wymianę pieca i instalacji CO, wymianę okien, docieplenie stropu nad pomieszczeniami nieogrzewanymi, ocieplenie ścian od pomieszczeń nieogrzewanych. Do tej pory ogrzewałem piecem na miał zasypowym, ile przy tym było syfu i męczarni to tylko ja wiem... komfortu cieplnego w zasadzie nie było, ostatecznie piec zaczął ciec. Audyt wskazał, że najbardziej opłaca się ekogroszek. Jednak też mam wrażenie, że to są przesadzone wartości, z tego względu, że do tej pory bez żadnych prac termomodernizacyjnych spalałem ok 13 Mg/rok miału węglowego (przy ogrzewaniu wszystkich pomieszczeń) i 10 Mg/rok miału węglowego (przy ograniczonej ilości ogrzewanych pomieszczeń). Zakładam, że nie będę ogrzewał wszystkich pomieszczeń przez cały rok, stąd zastanawiam się, czy zastosowanie systemu ogrzewania pelletem nie byłoby najrozsądniejsze. Co o tym sądzicie?
 7. damiand9

  Piec Na Pellet Viessman

  Dane pochodzą od audytora, który przeprowadził audyt energetyczny. Jest to zapotrzebowanie po przeprowadzeniu termomodernizacji. Jest to dom stary zabytkowy parter ma 4m wysokości, dosyć duże otwory okienne. Uważacie, że audyt jest błędnie wykonany? Jaki system ogrzewania proponujecie zatem? Pozdrawiam
 8. damiand9

  Piec Na Pellet Viessman

  Witam, Jestem zmuszony do wymiany pieca, poprzedni popękał. Chciałbym przy okazji zmienić system ogrzewania i waham się między ekogroszkiem, a pelletem. Dom ma 295 m2 powierzchni grzewczej, roczne obliczeniowe zużycie energii do ogrzania budynku 351 GJ, obliczeniowa moc cieplna systemu grzewczego 40 kW. Zastanawiam się nad pelletem ale boje się, że przy takiej powierzchni będzie znaczne zużycie pelletu, a co za tym idzie o wiele wyższe koszty, niż przy ogrzewaniu ekogroszkiem. Jeżeli chodzi o piec to dostałem propozycję żeby zainstalować właśnie EASYPELL 32, z zasobnikiem buforowym, żeby instalacja równiej pracowała. Instalacja jest grzejnikowa. Napiszcie co o tym myślicie, może macie jakieś inne sugestie z czego będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.