Skocz do zawartości

damiand9

Forumowicz
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O damiand9

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. damiand9

  Sas SAS Efekt 23KW st-555 USTAWIENIA

  Cześć, mam w posiadaniu Sas Efekt 36kW na St-555 od około miesiąca, palę od początku na PID'e nie mam spieków popiół drobny, nie próbowałem palić bez PID'a, jak zmieniłem granulację na grubą to mam wrażenie, że lepiej to jeszcze funkcjonuje. Czasami wentylator jedzie na 100% jak jest potrzeba, popiół raz na dobę też wyciągam.
 2. damiand9

  Sas Sas Efekt 36 kW - zawór 4d nie trzyma kalibracji

  Nie spowoduje to jakiś błędów? jak podajnik odczyta temp. 40st to nie spowoduje to jakiś konsekwencji?
 3. damiand9

  Sas Sas Efekt 36 kW - zawór 4d nie trzyma kalibracji

  Zamienić same kable, czy gniazda?
 4. damiand9

  Sas Sas Efekt 36 kW - zawór 4d nie trzyma kalibracji

  Moim zdaniem wszystko jest dobrze podłączone, bo działa jakiś czas ok.
 5. damiand9

  Sas Sas Efekt 36 kW - zawór 4d nie trzyma kalibracji

  Temperatury są wszystkie dodanie, źle przedstawiłem wartości, mój błąd. Po kalibracji wszystko działa w miarę poprawnie, po prostu wraz z upływem czasu tak jakby siłownik się sam zamykał, a sterownik widząc to bardziej go otwiera. Czas otwarcia jest ustawiony 2 min tak jak w instrukcji. Dzisiaj np. nagły wzrost temp. zaworu nie wiem z jakiego powodu. Jak wszystko jest ok to temp. zaworu jest w zasadzie stała.
 6. Witam, Od niespełna miesiąca jestem posiadaczem kotła na ekogroszek Sas Efekt 36 kW na sterowniku St-555, zawór 4d afriso wraz z siłownikiem afriso arm 343. Wszystko działało poprawnie, aż do momentu kiedy siłownik zaczął wskazywać inne wartości niż na sterowniku, np. temp. zadana kotła - 60 st., temp. bieżąca kotła 60 st., temp. zadana zaworu - 40 st., temp. bieżąca - 35 st.otwarcie zaworu na sterowniku 100%, a na siłowniku 5%. Czas otwarcia na sterowniku 2 min, skok jednostkowy 5%. Po wykonaniu kalibracji pół dnia jest ok, później ponownie się rozkalibrowuje. Siłownik został już wymieniony, i są identyczne objawy. Czy ma ktoś pomysł co może być nie tak? Proszę o pomoc, bo totalnie nie wiem co się dzieje.
 7. damiand9

  Piec Na Pellet Viessman

  Dzięki. Posiada ktoś może Easypell od firmy Rencraft?
 8. damiand9

  Piec Na Pellet Viessman

  Mógłby się ktoś odnieść do mojego ostatniego postu? Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
 9. damiand9

  Piec Na Pellet Viessman

  Zgadzam się. Wyższa sprawność uwzględnia wymianę również instalacji. Możesz coś więcej napisać o pellecie? Gdzie go kupujesz, jakiej jakości jest ten pellet? Zgadzam się z tym. Jednak jak to ktoś ładnie tu napisał chciałbym być świadomy wyboru, a nie w trakcie być niemiło zaskoczony. Nie mogę ocieplić ścian zewnętrznych, co by bardzo zmniejszyło straty ciepła. Jest to budynek zabytkowy i niestety jest pod nadzorem konserwatora zabytków, który na to nie wyrazi zgody. Wracając do pierwszego pytania, mając już dużo informacji o budynku uważacie, że kocioł Easypell 32 kW z zasobnikiem boforowym da sobie radę w tym budynku, mimo że wyliczona została moc kotła 40 kW? Uważacie, że jest to dobry wybór, czy jednak skupić się na ekogroszku?
 10. damiand9

  Piec Na Pellet Viessman

  Moc kotła jest dobrana przez certyfikowanego audytora - 40kW. Oprócz tego sam obliczyłem zapotrzebowanie na ciepło na podstawie zużytego miału węglowego: 13 Mg zużytego miału węglowego 0,4254 - sprawność układu (kocioł+instalacja - wartość przyjęta z audytu) 20 GJ/Mg - kaloryczność miału węglowego 13x0,4254x20=111 [GJ] roczne zapotrzebowanie na energię budynku 0,6494 - sprawność nowego układu (kocioł+instalacja - wartość przyjęta z audytu) 19 GJ/Mg - kaloryczność pelletu 26 GJ/Mg - kaloryczność ekogroszku 111/0,6494/19=9 [Mg] pelletu 111/0,6494/26=6,57 [Mg] ekogroszku Jeżeli coś źle liczę to mnie poprawcie.
 11. damiand9

  Piec Na Pellet Viessman

  Z moich wyliczeń wychodzi podobnie max 10 Mg pelletu. Pytanie na ile są one dobre i jak można to inaczej policzyć. Gdyby nawet tak było, to czy Easypell 32kW z zasobnikiem buforowym da sobie z tym radę? Czy nie kombinować i iść za głosem audytora i zamontować piec na ekogroszek?
 12. damiand9

  Piec Na Pellet Viessman

  Audyt zakłada wymianę pieca i instalacji CO, wymianę okien, docieplenie stropu nad pomieszczeniami nieogrzewanymi, ocieplenie ścian od pomieszczeń nieogrzewanych. Do tej pory ogrzewałem piecem na miał zasypowym, ile przy tym było syfu i męczarni to tylko ja wiem... komfortu cieplnego w zasadzie nie było, ostatecznie piec zaczął ciec. Audyt wskazał, że najbardziej opłaca się ekogroszek. Jednak też mam wrażenie, że to są przesadzone wartości, z tego względu, że do tej pory bez żadnych prac termomodernizacyjnych spalałem ok 13 Mg/rok miału węglowego (przy ogrzewaniu wszystkich pomieszczeń) i 10 Mg/rok miału węglowego (przy ograniczonej ilości ogrzewanych pomieszczeń). Zakładam, że nie będę ogrzewał wszystkich pomieszczeń przez cały rok, stąd zastanawiam się, czy zastosowanie systemu ogrzewania pelletem nie byłoby najrozsądniejsze. Co o tym sądzicie?
 13. damiand9

  Piec Na Pellet Viessman

  Dane pochodzą od audytora, który przeprowadził audyt energetyczny. Jest to zapotrzebowanie po przeprowadzeniu termomodernizacji. Jest to dom stary zabytkowy parter ma 4m wysokości, dosyć duże otwory okienne. Uważacie, że audyt jest błędnie wykonany? Jaki system ogrzewania proponujecie zatem? Pozdrawiam
 14. damiand9

  Piec Na Pellet Viessman

  Witam, Jestem zmuszony do wymiany pieca, poprzedni popękał. Chciałbym przy okazji zmienić system ogrzewania i waham się między ekogroszkiem, a pelletem. Dom ma 295 m2 powierzchni grzewczej, roczne obliczeniowe zużycie energii do ogrzania budynku 351 GJ, obliczeniowa moc cieplna systemu grzewczego 40 kW. Zastanawiam się nad pelletem ale boje się, że przy takiej powierzchni będzie znaczne zużycie pelletu, a co za tym idzie o wiele wyższe koszty, niż przy ogrzewaniu ekogroszkiem. Jeżeli chodzi o piec to dostałem propozycję żeby zainstalować właśnie EASYPELL 32, z zasobnikiem buforowym, żeby instalacja równiej pracowała. Instalacja jest grzejnikowa. Napiszcie co o tym myślicie, może macie jakieś inne sugestie z czego będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.