Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Pieca


sati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie.

Niestety stało się pękł kocioł na szwie,jakoś mi go pospawano i nie cieknie ale niestety jestem zmuszony po sezonie wymienić kocioł no nowy. Jak zwylke jest wiele wątpliwości na jaki kocioł wymienić i na jakiej firmy. Zdecydowany chyba jestem na kocioł z podajnikiem więc czekam na propozycje jakiej firmy kocioł kupić. Prosze o propozycje.

Dom piętrowy z lat 60-tych podpiwniczony,okna i drzwi wymienione na plastiki,w tym roku zmieniłem poszycie dachowe i ociepliłem poddasze wełną mineralną 2x10,powierzchnia grzewcza 160 m/kwad.

Wiem że nie ma tanich a zarzem dobrych kotłów,ale prosze o dobór kotła do moich potrzeb-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw policz szacunkowe zapotrzebowanie na cieplo budynku na cieplowlasciwie.pl/start Nikt nie odgadnie jakiego kotla potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29,5kW

maksymalna moc grzewcza jakiej potrzebuje twój dom w największy mróz

180W/m2

wskaźnik mocy kotła względem ogrzewanego metrażu

57 305kWh

tyle ciepła zużyje dom w ciągu całego sezonu grzewczego

349kWh/m2*rok

zużycie roczne energii w przeliczeniu na 1m2 - zalicza twój dom do klasy energetycznej F

W najmroźniejszy dzień zimy średnia dobowea -20°C na zewnątrz

 

29,5kW

potrzebna moc grzewcza

W przeciętny dzień zimy 1,6°C na zewnątrz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14,0kW

potrzebna moc grzewcza

 

Nie rozumie nic z tego wyliczenia podaja ze musze miec kocioł 39 kw,a ja mam teraz 20 i w zupełności mi wystarczy to jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj link do strony z wynikiem bo pewnie coś źle podstawiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/zum mi takie coś wyszło ale jak dla mnie to ściema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29,5kW

maksymalna moc grzewcza jakiej potrzebuje twój dom w największy mróz

180W/m2

wskaźnik mocy kotła względem ogrzewanego metrażu

57 305kWh

tyle ciepła zużyje dom w ciągu całego sezonu grzewczego

349kWh/m2*rok

zużycie roczne energii w przeliczeniu na 1m2 - zalicza twój dom do klasy energetycznej F

W najmroźniejszy dzień zimy średnia dobowea -20°C na zewnątrz

 

29,5kW

potrzebna moc grzewcza

W przeciętny dzień zimy 1,6°C na zewnątrz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14,0kW

potrzebna moc grzewcza

 

Nie rozumie nic z tego wyliczenia podaja ze musze miec kocioł 39 kw,a ja mam teraz 20 i w zupełności mi wystarczy to jak to jest.

 

Wg mnie coś podstawiasz lub podajesz nie tak jak trzeba, podstawiłem dane i wyszło mi maks ok. 21 kW, a dodając pustkę powietrzną w ścianach 19 kW

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/zux

 

Skoro zasypowy 20 kW dawał radę to spokojnie możesz brać podajnikowy 17 kW bo takie mają zwykle maksymalną powyżej 20kW, więc w razie wielkich mrozów dadzą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co żle podstawiłem. Jeżeli biorąc wasz wynik ti jaki i jakij firmy doradzacie kupić piec.

Nie masz podłogi na gruncie bo masz piwnicę ściana z cegły pewnie tylko od zewnątrz  :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co żle podstawiłem. Jeżeli biorąc wasz wynik ti jaki i jakij firmy doradzacie kupić piec.

 

Wg mnie RBR Ekouniwersal 17 kW lub Skam-P Premium 17 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "mientko" 17 kw da sobie radę. Ja swoją 17 ogrzewam 220 m2, starego nie ocieplonego budynku i daje radę. Nie powiem w duże mrozy ma co robić, ale "się wyrabia". Początkowo ogrzewałem tylko połowę, przewymiarowanie i trochę problemów z tym związanych było ale teraz jest ok. Oczywiście CWU też z kociołka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, warto sprawdzić, które z tych kotłów mają wykonane badania weryfikujące ich moc i sprawność - sprawdzić, kto (jaki instytut) wykonał te badania i jakie są ich wyniki.

 

Co mu dadzą wyniki z badań skoro jak dało się ustalić są wykonywane w sposób zupełnie różny od działania kotłów w praktyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... a ty wykonujesz badania w sposób absolutnie zgodny z działaniem kotłów w praktyce?

Szkoda, że nie pokazujesz wyników tych badań. Dobrze byłoby zobaczyć parametry kotłów działających w praktyce.

Ale żarty na bok... Nie pokazujesz wyników badań, bo ich nie masz. A ludziom udzielasz informacji z twojej głowy, lub z sufitu pewnej super firmy, której kotłami handlujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie gryźć się znowu.

Niech chociaż to forum zachowa swój poziom. Politykujcie się na PW.

PS. Lepszy kocioł dobry ale bez "papierów" niż słaby z "papierami". Papiery dla mnie przydają sie do rozpalania w kominku. Liczy się stosunek cena/jakość. A kotły promowane przez Suspensera takie są i mi to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz pewność , że kocioł bez papierów jest bezpieczny?

Po czym oceniasz, że jest lepszy?

A "papiery" to jest pewien poziom produktu, na który inne bez "papierów" się nie wdrapią.

 

Jakby "papiery " były wymagane do sprzedaży i bezpiecznej eksploatacji to wszyscy producenci by je mieli, a tak jest jak zwykle  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymóg posiadania papierow spowoduje to co się stało w aferze z vw - naciąganie wynikow. Z resztą juz to funkcjonuje. Kotły C.O. osiągają wyniki niemożliwe do uzyskania w domowej eksploatacji. A pewność uzyskuje się po opiniach innych użytkowników. Tych pierwszych odważnych można nazwać "testerami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mu dadzą wyniki z badań skoro jak dało się ustalić są wykonywane w sposób zupełnie różny od działania kotłów w praktyce ?

Dadzą pewność, że dany kocioł może uzyskać takie wyniki, jak uzyskał. Natomiast, jak stwierdzić, jaką moc i sprawność może uzyskać kocioł, który badany nie był???

Dane z głowy super badacza lub z sufitu super producenta są... ale jak kto chce, niech w nie wierzy. Jest wolność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie niejednokrotnie pokazało, że warsztatowe badania, próby zwykłych zjadaczy chleba mówią więcej i są bardziej obiektywne niż dużych firm na zlecenie. Każdemu chodzi o zysk dlatego wszystkie chwyty dozwolone, choć zdarzają się firmy które chcą grać fair i za to im chwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz po co wymyślono jednostki miary i inne Twoim zdaniem bzdety właśnie po to żeby porównywać
 
Zadaj  sobie lepiej pytanie dlaczego niektórzy porównać się nie chcą a twierdzą z czapy że ich wyroby są najlepsze.

Jeżeli są dobre to się obronią papierki na stół i koniec głupiej dyskusji.

 

Jak kupujesz pralkę czy inne tego typu urządzenia to patrzysz na symbole A + czy A++ ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze przede wszystkim na niezawodność danego produktu, dopiero później na ergonomię obsługi, później na cenę. Mnie nalepki nie jaraja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.