Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Pieca


sati

Rekomendowane odpowiedzi

A to jeszcze po dyskusji się nikt nie zorientowal? Skam p plus 7 kw, z palnikiem ardeo i sterownikiem SPP + BET. A do tego kotła przekonali mnie sprzedawcy i użytkownicy. Tani w zakupie, tani w ekploatacji, tani w serwisie. Czegoś trzeba wiecej?!

 

 

Dom mam stary ale dobrze ocieplony. Ze strony cieplowlasciwie.pl wyszlo maks zapotrzebowanie 6kw, dlatego wybralem najmniejszy dostępny kocioł podajnikowy. A w razie syberyjskich mrozów będę dogrzewal kominkiem z DGP.

Rada ode mnie: kocioł grzewczy dobieramy na miarę tak jak garnitur. Ani za maly ani za duży....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 16 kw a na palniku pisze od 15 do 25 kw wiec spokojnie możesz brać 16kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem i musze mieć 17-19 kw ale jakiejego producenta jeśli nie możecie tutaj jawnie pisać to nopiszcie propowane marki na pw.

Określ się jaki masz budżet na zakup przeznaczony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niewiele. W zasadzie wystarczy tylko na skama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewiduje budżett około 7000 tyś na sam piec.

Jak kupować starsze modele to po co przepłacać 

Defro Komfort Eko 12kW 4500 zł

Dwuletni z rynku wtórnego .

http://olx.pl/oferta/piec-defro-CID628-IDcNjjR.html#99807d5d0e

Sigma 7300 zł

To jakiś mieszaniec w 4 klasie ta Sigma .  :D

Nowy Sigma Uni dostał jakąś inną rynnę .

image,oferta,549,1280,800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na male domki o pow. 90÷130 m2. jest jeszcze inna alternatywa są nowe kociołki  Sas-a  10 kW

SAS SMART 10kW na eko-groszek z retortą i czujnikiem żaru i ma kociołek deflektor ceramiczny  .
 
SAS BIO SMART 10kW na pelety z palnikiem  MULTI FLAME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty musisz sam wybrać ,ja mogę tylko proponować ,ale przy takiej gotówce to bierz porządny  kocioł, w 5 klasie z szamotem i sterowaniem automatycznym i nie musi być na węgiel ,może to być nawet na pellet  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli firma oszukujaca swoich klientów i ekologię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce sam wybrać ale jak na razie to niem z czego bo jest tylko jedna propozycja sas solid i czekam na więcej propozycji.

Ja mogę napisać o oszczędzaniu opalu  przez kocioł .

Nowe sterowniki z dodatkowymi czujnikami już nie są takie ślepe jak te starsze ale są też nowe sterowniki nadal ślepe na jedno oko ale mają więcej funkcji i nimi przyciągają potencjalnego klienta.

Sterownikiem z większym rozumkiem jest Sterownik RecalArt MultiFun-RX retorta uzbrojony w czujnik żaru ,sam dba o ilość spalonego węgla czyli nie za mało nie za dużo bo w każdej innej ilości  węgiel na palniku to strata po kieszeni niestety. 

Ten sterownik stosuje Sas na różnych kotłach tańszych i droższych. 

Drugim sterownikiem z większym rozumkiem jest sterownik Tech  K1P z końcówką np.  Rv3     z najnowszym softem uzbrojony w wentylator z turbinką ,która mierzy ciśnienie przepływu powietrza pomiędzy wentylatorem a  palnikiem np. gdy kopiec się zapada to powietrze przepływa łatwiej więc turbinka to wyłapuje i podaje więcej paliwa  .

Ten sterownik stosuje Defro też na różnych kotłach tańszych i droższych. 

Wybór jest spory więc przebieraj  ale kotłów w 5 klasie z tymi sterami są chyba tylko  3 szt nie licząc różnej mocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli można to podajcie mi pozostałe kotły klasy 5 i z tym sterownikiem to się im przyjrze i poczytam coś musze wybrać. A jeszcze jedno jakiej mocy mam wybrać 14 czy 17 kw, bo pojawiły się tu też propozycje żeby kuupić 14, ale wydaje mi się że bedzie za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały post o kotłach klasy 5 i mam mieszane uczucia. Przypadł mi do gustu kocioł firmy Kotrem ale obawiam się czy nie będzie za duży 25 kw. Wiem że troche męcze ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale kotła nie kupuje się co 5 lat, tylko ma służyć troche dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry miałowy kociołek ale czy masz taką powierzchnię do ogrzania?

Zakres mocy roboczej ma od 10 do 25 kW czyli 10kW to minimum jak zaczyna się sezon grzewczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.