Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Pieca


sati

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem, warto sprawdzić, które z tych kotłów mają wykonane badania weryfikujące ich moc i sprawność - sprawdzić, kto (jaki instytut) wykonał te badania i jakie są ich wyniki.

Co tutaj Panie insynuujesz?

Jasno i wyraźnie, który nie ma badań.

 

Zaraz możemy zacząć dyskusję na temat poprawności wykonania badań takie OEP 16 z przytoczeniem zapisów normy i wklejeniem tego, jak to było zbadane (foto Twojego autorstwa). Możemy się wówczas zastanowić czy tak wykonane i w takim zakresie należy uznac za ważne, czy powinno się je odrzucić i wykonać od nowa.

 

ps. dalsza część dyskusji i treści wypowiedzi uzależniona jest od udzielonej odpowiedzi i jasnego wskazania którego wyrobu dotyczy czepianie się.

Ja mogę na tym wpisie zakończyć albo pociągnąć sprawę dalej wraz w wklejeniem fotografii wyników badań jak tez interesującego fragmentu fotografii części normy mówiącej o właściwym sposobie badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tutaj Panie insynuujesz?

Jasno i wyraźnie, który nie ma badań.

 

Zaraz możemy zacząć dyskusję na temat poprawności wykonania badań takie OEP 16 z przytoczeniem zapisów normy i wklejeniem tego, jak to było zbadane (foto Twojego autorstwa). Możemy się wówczas zastanowić czy tak wykonane i w takim zakresie należy uznac za ważne, czy powinno się je odrzucić i wykonać od nowa.

Nic nie sugeruję. 

Po prostu radzę, aby sprawdzić, które mają badania, a które nie.

 

O ile pamiętam, były tam wymienione dwa kotły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że rzuciłeś cień podejrzenia na kocioł o którym doskonale wiesz,że badania posiada.

 

Zacznę łagodnie a rozwinąć się mogę dokładniej, jeżeli będzie taka konieczność

 

Na przykładzie badania kotła OEP 16kW widać, że atest można podważyć poprzez niewłaściwie i niezgodnie z normą wykonane badanie 30%mocy,

W kotle Ogniwo Eko Plus 16kW w raporcie z badań na górze z lewej strony widnieją ręczne nastawy dla 30%mocy, jest to niezgodne z normą pn-en 303-5:2012 dotycząca procedury badawczej tego obciążenia cieplnego. Dane uzyskane w ten sposób są z punktu widzenia normy nieważne. W zeszłym tygodniu wykonaliśmy telefon do laboratorium z zapytaniem czy posiadają wyniki badań 30% zmodulowanej i jak tą moc badają. Odpowiedź w słuchawce była taka, że nie mają żadnych wyników badań tak przeprowadzonego badania wg normy 303-5:2012 i zawsze do tego badania dobierają parametry ręcznie.

 

 

wklejam Państwu skan z badań kotła ogniwo autorstwa Zawijana (wklejał to za zgodą podobno firmy Ogniwo) oraz wklejam fragment normy PN-EN 303:5:2012 strona 47 z opisem jak powinno to wyglądać.

 

Czy możesz teraz Zawijanie wyjaśnić dlaczego tak jest badane i czy taka interpretacja zapisów normy przy badaniu jest właściwa? Na jakiej podstawie albo wg jakiego innego zapisu normy dokonujecie innego badania 30% MOCY OD TEGO, CO JEST WYRAŹNIE ZAZNACZONE W NORMIE?

 

 

post-1687-0-24821800-1448099074_thumb.jpg

post-1687-0-01565800-1448099092_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to nie ja wykonałem te badania. Dlaczego mam się z nich tłumaczyć?

 

Ależ ja nie rzucałem żadnych podejrzeń na Twoje kotły. Zwracałem tylko uwagę klientom, że mogą wyników takich badań żądać.

 

I czego się tak oburzasz, skoro masz takie badania? Klient zażąda, zobaczy i wybierze Twój kocioł. O co chodzi?

 

Ja nie jestem ekspertem od badań akredytowanych. Jak sam widzisz, różne instytuty robią to różnie. Ja, dla pewności, sugeruję producentowi, aby robił badania w różnych instytutach. Badał w Brnie, badał w Zabrzu, teraz będzie badał w Łodzi.

 

A klientom sugeruję, aby żądali wyników takich badań od producentów i ich sprzedawców. Nie wolno mi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożylem temat jaki kocioł mi doradzicie a tu wywiązała się sprzeczka na temat badań,a chciałem się jeszcze spytać i zaciągnąć opinie bo daliście mi liste kotłów jakimi należy sie przyjrzeć. Przegladam strony z tymi piecami i stwierdzam że troche kosztują 9000 zł trzeba wyłożyć a czy są tego warte. Na allegro znajduje w cenie od 4500-6500 czy są to gorsze piece, jestem słabo rozeznany w tych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... a ty wykonujesz badania w sposób absolutnie zgodny z działaniem kotłów w praktyce?

Szkoda, że nie pokazujesz wyników tych badań. Dobrze byłoby zobaczyć parametry kotłów działających w praktyce.

Ale żarty na bok... Nie pokazujesz wyników badań, bo ich nie masz. A ludziom udzielasz informacji z twojej głowy, lub z sufitu pewnej super firmy, której kotłami handlujesz.

 

Kotłów nie badam i nikt tego oficjalnie nie robi w sposób inny niż norma przewiduje - temu się nie dziwię, bo wyniki byłyby gorsze więc to nie w interesie producenta za takie zapłacić.

 

To jak działa mój kocioł w praktyce opisuję od lat i podaję dane z testowania różnych węgli i sterowników z czego wiele osób korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dadzą pewność, że dany kocioł może uzyskać takie wyniki, jak uzyskał. Natomiast, jak stwierdzić, jaką moc i sprawność może uzyskać kocioł, który badany nie był???

Dane z głowy super badacza lub z sufitu super producenta są... ale jak kto chce, niech w nie wierzy. Jest wolność...

 

Dopisz jeszcze, że w laboratorium.

 

Sęk w tym, że klienci kupują kotły do ogrzewania domów a nie laboratoriów, i tutaj wyniki potrafią być całkiem inne niż te z badań.

 

Kotły, które polecam badania mają, więc nie wiem po co "bijesz pianę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znajduje w cenie od 4500-6500 czy są to gorsze piece

Z czegoś ta różnica w cenie zwykle wynika. W tanich kotłach zazwyczaj będzie:

  • prosty palnik wyłącznie na dobry ekogroszek
  • prosty sterownik, któremu parametry pracy trzeba ustawić ręcznie
  • być może też oszczędności na wykonaniu, np. cieńsze blachy tu i ówdzie, stalowy ślimak z cienkiej blachy, najtańszy motoreduktor od Chińczyka itp.

W okolicach 7000zł masz już przyzwoite kotły z "automatycznymi" sterownikami i palnikami żeliwnymi, czasem także trawiącymi sam miał. Czyli spore szanse na możliwie bezproblemową pracę bez dłubania przy kotle jeśli nie chcesz się w tym specjalizować. Wyższe pułapy cenowe to przeważnie kotły 5. klasy, tam dopłacasz głównie za 5. klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożylem temat jaki kocioł mi doradzicie a tu wywiązała się sprzeczka na temat badań,a chciałem się jeszcze spytać i zaciągnąć opinie bo daliście mi liste kotłów jakimi należy sie przyjrzeć. Przegladam strony z tymi piecami i stwierdzam że troche kosztują 9000 zł trzeba wyłożyć a czy są tego warte. Na allegro znajduje w cenie od 4500-6500 czy są to gorsze piece, jestem słabo rozeznany w tych sprawach.

Najlepiej szukać producenta ze stażem w budowie kotłów ,wtedy jest szansa że trafimy na bardziej poprawnie zbudowany kocioł ,a jeżeli ktoś zna się trochę to może wybierać z nowo powstałych firm nawet na alledrogo  ale ryzyko wtedy jest większe ,można też kupować taki ,który przetestował  już  ktoś ze znajomych .

Niektóre niedoróbki wychodzą dopiero w trakcie jego eksploatacji a wszystkie dopiero po złomowaniu kotła. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli możecie doradzić jaki piec brać po uwage w przedziale cenowym 6500-8000 zł i najważniejsze no co należy zwrać uwage w piecu podczas zakupu. Jestem troche laik i pierwszy raz bede kupował piec i nie chce jakiegoś chłamu kupić i później same kłopoty z piecem mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisz jeszcze, że w laboratorium.

 

Sęk w tym, że klienci kupują kotły do ogrzewania domów a nie laboratoriów, i tutaj wyniki potrafią być całkiem inne niż te z badań.

 

Kotły, które polecam badania mają, więc nie wiem po co "bijesz pianę".

To dlaczego  nie chcesz pokazywać wyników tych badań???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuję je klientom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega od dwóch lat użytkuje kocioł *** , taki z osobnym paleniskiem obok tego na groszek i bardzo sobie ten kociołek chwali.Kosztował około 7 tyś , coś koło 18-20 kW. Reszta kolegów ma tez prawie nowe,piękne,czerwone,z fajnymi wyswietlaczami Defra za ponad 10 tysięcy i też są szczęśliwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli możecie doradzić jaki piec brać po uwage w przedziale cenowym 6500-8000 zł i najważniejsze no co należy zwrać uwage w piecu podczas zakupu. Jestem troche laik i pierwszy raz bede kupował piec i nie chce jakiegoś chłamu kupić i później same kłopoty z piecem mieć.

Z tanich a dobrych to masz do wyboru RBR albo SKAM P albo starsze OGNIWO EKO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli możecie doradzić no co należy zwrać uwage podczas zakupu. Jestem troche laik i pierwszy raz bede kupował piec i nie chce jakiegoś chłamu kupić i później same kłopoty z piecem mieć.

A jak oddzielisz ziarno od plew ?

 

-sprzedawca w sklepie czy handlarz tu na forum proponuje kotły na których najwięcej zarabia,czyli będzie to starszy model kotła ,wyposażony  np. w tańsze, starsze, urządzenia ,kocioł może też mieć cieńsze blachy ,śladowe ilości ocieplenia ,może być malowany jeden raz w miejscach widocznych bez podkładowej farby .

 

-szeptacz zachwala kocioł na takim forum przy pomocy swoich wpisów wzmacnia i promuje wizerunek określonej marki i określonego kotła a firma lub handlarz z  forum za to mu płaci .  

 

 -handlarze i szeptacze , którzy wspólnie na forum udają że dyskutują ,w rzeczywistości "urabiają nowego"  (np. Satiego  dla handlarza) żeby kupił ten akurat kocioł w przekonaniu że to najlepszy wybór ,zdarza się też że mają zarejestrowanych kilka kont na jednym forum i prowadzą dyskusje sami ze sobą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu.... kolega Animus wietrzy teorie spiskowe. Szkoda tylko że sam działa w ten sposób....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego starsze a nie nowe M?

Bo nowe jest sporo droższe i jak na razie tylko o mocy 25kw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu.... kolega Animus wietrzy teorie spiskowe. Szkoda tylko że sam działa w ten sposób....

Podnoszę tylko świadomość nowym  użytkownikom forum . :D

 

Nie sztuka kupić starszy model kotła ,sztuką jest kupić taniej nowy lepszy model w 5 klasie emisji  .

Dlatego podpowiadam żeby kupować na 8%  Vat-u lub brać na firmę odliczać cały.

Przy takim zakupie to już za mniej niż  8tys można wyrwać kocioł w 5 klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ok. Nie będziemy się politykowac na tym polu ;-)

Ja interesu też nie mam. Polecam tylko to co sam wybrałem i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki ty wybrałeś,przypuszczm że wielu moze być przedstawicieli co wciskają i polecają swoje wyroby. Ale nadal prosze urzytkowników pieców o opinie i doradztwo w sprawie zakupu, sam poczytam o nich i zadecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.