Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy To Nie Za Mało Pw


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak to nie jest dobre spalanie u mnie. Coś mi się wydaje, że to wina tego wielkiego komina 27x25cm ok 7,5 m wys. Zapytam wprost jak w najtańszy sposób sprawdzić ten ciąg i go naprawić przy tak wielkim kominie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takie mrozy jak teraz to tym co palą olejem opałowym to z komina taki sam dym (para) leci jak u mnie przy drwnie, to czym tu się przejmować ?. A z tym ciągiem co jest nie tak, za mocny ?, to mniej PP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odwrotnie coś słabo ciągnie przez palnik tak mi się wydaje. PG Z PP jest z popielnika wydaje mi się ze ten ciąg jest za słaby a nawet jestem pewien że coś nie tak. Nawet Dikij mi pisał że będą z tym kominem problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin masz niski 7.5 metra. Odjąć jeszcze miejsce wpięcia kotła to ile wyjdzie od czopucha do końca komina, 6 metrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no liczę juz z wpieciem te 7 m napewno. Kurde zaczyna tak mnie to już *** ze zastanawiam się na założeniu dmuchawę która leży i czeka na instalke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ona może spowodować jeszcze większe problemy niestety. Ale ciąg by się poprawił znaczy bym go wymusił troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palacz66,

Ciąg najprościej takim przyrządem, chwila roboty, a później to już tylko RCK ( jak z duży), za mały to szczota i na komin.

post-1489-0-70489800-1452107614_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin czyszczony przeze mnie 3 razy do roku ostatnio 2 miesiace temu. Więc napewno to jest ok. Boje się ze ten kociołek gdzieś może łapać lewe powietrze od spodu i tu może być problem choć nie jestem pewien. Wyczystka uszczelniona i wszelkie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palacz66,

Ciąg najprościej takim przyrządem, chwila roboty, a później to już tylko RCK ( jak z duży), za mały to szczota i na komin.

Co to za przyrząd?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prymitywna, chałupnicza wersja przyrządu do pomiaru małych (pod)ciśnień wg księgi z 63r.  "manometr cieczowy z rurką pochyłą-wersja Krella".

Taka bardziej przyjazna w odczytach U-rurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zrobiłeś to sam? Masz jakąś instrukcje jak wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodam dmuchawę jutro w popielnik I zobaczę co będzie się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to mój kolejny i najdokładniejszy, instrukcji brak( oczywiście poza rys. i wzorem do obliczeń), wszystko na żywca. Oczywiście do laboratorium to się nie nadaje, kilka zasad złamanych, ale z odczytem tego co w kominie nie ma kłopotu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak np. Ciąg wyjdzie mizerny to co ja mogę zrobić w takim razie z tym kominem? Tanim kosztem oczywiście? Czy dmuchawa w jakimś stopniu może poprawić spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko węgiel dmuchawa,  jak tylko drewno wentylator wyciągowy. Jak mieszane to wentylator wyciągowy. O ile rzeczywiście masz słaby ciąg. Bo, że dymi z komina nie musi oznaczać słabego ciągu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki jest drewno i się pali jest git ale z każdą kolejną minuta robi się gorzej nawet mogę drzwiczki uchylić i nic prawie nie daje poprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłeś GS na DS. Może konstrukcyjnie on nie nadaje się  żeby być DS. Fakt, DS są wymagające co do ciągu kominowego i musi być on mocny. Jak masz w nim palnik i otworzysz drzwiczki to powinno dudnić prawie jak samolot odrzutowy.  Jak tak się nie dzieje to problem z ciągiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety się tak nie dzieje jedynie przy rozpalaniu zaczyna coś takiego się dziać ale też nie zawsze. A po jakimś czasie to nie ma mowy, że coś takiego ma się dziać mowie nawet jak drzwiczki otworze na max.

Zwykły śmieciuch z pionowymi wymiennikami. Dużo lepiej się pali niż w GS ale szslu tez nie ma. Chyba ze ścianę wymurowalem za blisko od wymiennika bo na jakieś 9 -9.5cm.

Zapodam jutro dmuchawę i zobaczę jak będzie chodzić na węglu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłeś GS na DS. Może konstrukcyjnie on nie nadaje się  żeby być DS. Fakt, DS są wymagające co do ciągu kominowego i musi być on mocny. Jak masz w nim palnik i otworzysz drzwiczki to powinno dudnić prawie jak samolot odrzutowy.  Jak tak się nie dzieje to problem z ciągiem.

 

Dzięki Kolego za zainteresowanie jakby Ci coś przyszło na myśl co sprawdzic i w ogóle dawaj znać będę wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawaj powietrze przez drzwiczki zasypowe ja tak podaje bo mi kopci jak podaje od dołu a jak podaje przez drzwiczki zasypowe to nie kopci i nie mam pw tylko mam sadzę i nie wiem jak się jej pozbyć kocioł ds palnik jest kocioł nie jest prze wymiarowy moc 15kw powierzchnia ogrzewana 100m2 5 cm powietrza w ścianie na sezon zużywam 1 tone węgla kamiennego mieszanka 31 32 nie wiem w jakich proporcjach i 10 mp drewna głównie świerka + dąb+ grab + mało sosny i wierzby 

czy mam zrobić klapkę w drzwiczkach zasypowych aktualnie otwieram drzwiczki płomienie są na końcu czerwono pomarańczowe jak wyjdą z palnika czy zamontować kanał dopalający wpływa on jakoś na temperature spalin  czy zrobić palnik okrągły aktualnie jest kwadratowy czy pustak się rozleci od temperatury panujące w palenisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przemiarowany masz kociol razy 2. U mnie nic to nie daje, że podam powietrze przez drzwiczki załadowcze a sory daje, rozpala się cały zasyp i nie mam tyle smoły w komorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystepowietrze, kanał szamotowy dopalalący ,to przy drewnie przynajmniej, im dłuźszy tym lepiej i temp wyższa. Pustak to chyba nie bardzo a co niemasz szamotu ? Ja mam taki kanał 50 cm dł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szamot mam ale kwadratowy a nie okrągły ach no to kanał zrobię a mi się rozpala zasyp cały i kocioł się nie kisi temperatura wody 60 65 stopni wszystko się pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam kanał nie okrągły a prostokątny 16x6 cm i takiego samego wymiaru kanał szamotowy. PP podaję nad ruszta 80% i klapą załadowczą 20%. Temp u mnie to normalnie 70*-80* na drewnie ze stałą szczeliną PP. PW zaciągane jest z popielnika do kanału dopalającego dwoma otworami po ok1.5 cm2 ale ile to niewiem bo klapkę popielnika uchylam na 1mm.

Moźe podaj jakiś rysunek przekroju kotła to coś pomyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.