Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Co jak co, ale sprawność kotła niesamowita. Przy takim piekle jaki jest teraz w kotle i tak niska temp. spalin. Chyba, że czujnik spalin źle wskazuje. Brudem na pewno też nie zarósł, nie miał od czego za bardzo, kocioł chyba 2 dni dopiero pracuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no całkiem miło.

 

Bietka, tamtego węgla nie możesz więcej kupować, palnik nie może dymić w żadnym momencie pracy a tym bardziej jak idzie intensywnie, bliżej mocy znamionowej są najlepsze warunki spalania. Jak po otwarciu widzisz dym - to juz z emisją CO jesteś dawno poza V jak też IV klasą... w wymienniku nie ma prawa byc widocznego dymu, widoczny dym to już parę dni i wymiennik zawalony "czarnym miodem".

 

Z nastawami pomoc masz, nowy węgiel jest -czekać ze spokojem na poprawę, musisz czekac długo, ja bym go po operacjach, które wykona Z_2 zostawił bez gmerania do jutra, niech podziała.

 

NA KONIEC NAJWAŻNIEJSZE, kotły aktualnie produkowane z myślą o V-klasie mają niskie temp. spalin, w przypadku komina ceglanego koniecznie musisz szybko inwestować we wkład kominowy. Odpowiedni polecą Tobie Panowie Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i perłę da się spalić nie zutylizować tylko trzeba wiedzieć jak ustawić sterownik. Sama nie wiem. Spalić go muszę w jakiś sposób z Waszą pomocą.To nasz pierwszy kocioł z podajnikiem. Nie mamy wiedzy.Dobrze że odkryłam to forum i mam życzliwych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, NA KONIEC NAJWAŻNIEJSZE, kotły aktualnie produkowane z myślą o V-klasie mają niskie temp. spalin, w przypadku komina ceglanego koniecznie musisz szybko inwestować we wkład kominowy. Odpowiedni polecą Tobie Panowie Z.

 

Pieklorz nie wiedziałem, ze także sprzedajesz wkłady kominowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dmuchawie 50-52% jakie teraz zostało ustawione na sztywno temp. zaczyna pikować w dół. Optymalnie chyba było przy 64% i wyżej( domyślam się, że następuję poprawne spalanie). Na razie to testy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty, jarecki, nie możesz wytrzymać, aby się nie wtrącić?

Żebyś jeszcze coś konkretnego miał, ale... :)

Tak mnie zatkało,że wreszcie komuś pomagasz zamiast spamować i obsmarowywać innych,że nie mogłem się z komentarzem powstrzymać.

 

Tak to jednak powinno wyglądać, brawo Ty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż wracając z pracy zaleciał do kotłowni i zajrzał do kotła.Zbił duży spiek ale tym razem z tyłu.Teraz utrzymam go w domu bo on nie w temacie był co tu się dzieje

Zapytaj czy jak otworzył drzwiczki, komora spalania była zadymiona czy nie. Pali się juz polskim węglem, przy agresywnym spalaniu nie powinno być w ogóle dymu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w przerwie-pierwszy raz od 20 lat jak tu mieszkam cały dzień mam 23 st bez skoków o tej porze do 25.Ojciec palił od rana do 18.Teraz dół by piec na 75 st i taka woda szła na grzejniki.

Przed montażem kotła nagrzał mieszkania do 27 st na noc byśmy nie zmarzli na drugi dzień.Myślałam że pojdę spac na taras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tu nie gra podawanie przerwa 1 do 1.5 i ciężko to idzie. zrozumiałbym jakby to moja 10 tka była tam podłączona ale 25kw. na zewnątrz  jest na plusie to przy -20 ile ten dom by potrzebował mocy 50-60kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Własnie zagladałam -w tym ściętym leju rozłozony po ściankach ale mocno zadymił gdy zajrzałam.Srodek pustawy.

 

Jak chcesz zaglądać do kosza, to albo przełączaj wówczas na tryb ręczny albo poczekaj na moment, gdy dmuchawa dłużej nie pracuje.

Musisz wyłączyć nadmuch.

 

Z drugiej strony chcę zapytać, czy na klapie kosza zasypowego masz czujnik krańcowy? On powinien zadziałać w taki sposób,że przy otwieraniu klapy kosza musi stanąć nadmuch i podawanie.

 

Sterownik ma na to wyjście a kocioł masz przebadany w/g nowej normy, owa norma wymaga takiego wyposażenia sterownika.

Kocioł był badany, także w Brnie i badania przeszedł, zatem do badań musieli to mieć zamontowane. Jak nie masz takiego czujnika- walczyłbym z producentem kotła, aby go dosłali.

 

kilka istotnych spraw z dymieniem z zasobnika:

str 28 normy

punkt 4.3.3.3

"Zalecane rozwiązania przeciwdziałające przepływowi wstecznemu wymieniono poniżej:

- Szczelny zasobnik paliwa z zastosowaniem wyrównania ciśnienia, działający podczas normalnej pracy i rozruchu, wyłączaniu oraz przy zaniku napięcia. Przenikaniu gorących gazów do zasobnika zapobiega się przez połączenie wyrownujące ciśnienie powietrza doprowadzanego do spalania z ciśnieniem w zasobniku.Wymiary tego połączenia powinny być takie, by umożliwiały wyrównanie ciśnienia, ale by nie powodowały rozprzestrzeniania się płomienia (tu podpowiem, że my do palników żeliwnych stosujemy połączenie wężykiem o średnicy 6mm). Pokrywa zasobnika paliwa powinna być wyposażona w wyłącznik krańcowy odcinający dopływ powietrza do spalania przy otwartej klapie.

...

4.3.8.2 Regulator temperatury musi mieć zabezpieczający ogranicznik temperatury i co ważne z ręcznym kasowaniem blokady (nie może wrócić do pracy samoczynnie po schłodzeniu) . Ze względów bezpieczeństwa takie STB powinno niezależnie bez łączenia z płytą sterownika i procesorem odłączyć mechanicznie układ dmuchawy przy awarii sterownika np. sklejenie triaka dmuchawy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie jak krew z nosa, bardzo wolno. Na dodatek zatrzymało się a nawet 0.2 stopnia spadło.  Szło szybko jak był ustawiony EKO Plus 16kW i dmuchawa dmuchała mocą ponad 60% a czasami było na krótko 80%. Nie wiem czy to automat robił czy ktoś sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie nie straszcie znowu na noc że za mały kocioł ja wybrałam.

Może zobaczyć co jest w popielniku?

 

Nie oszczędzajcie mnie.Mogę pobiegać mimo iż 2 noce 0 4 wstawałam by spieki zrzucać

 

Zawór 3d na dom otwarty jest na pół

 

Już raczej idzie polski groszek 28 kj

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.