Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

To nie tak Andrzeju... mowa jest o dobrym napowietrzaniu palnika, wg niżej podanego przekroju palnika, średnica otworów na ściance kołnierza o kątach gdzieś około 30-45 stopni /żółte kreski/  np. od góry.. 12, 10, 8 mm

Ponoć palnik Burner SM ma 5 rzędów napowietrzania o jednakowych otworach..

Swego czasu VERB pisał o doprowadzeniu lewego powietrza do komory paleniskowej... w pewnym sensie wspomniany otwór o średnicy np. 12 mm, czy większy, odgrywał by tę samą rolę jak u VERBA... to tylko takie gdybanie, a jak naprawdę? :)

 

Alessandro z FM

 

pal-ko-batory.jpg?1459278099

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne... ! wyczytałem przed chwilą w innym wątku... "Batory ma tylko napowietrzanie górne"

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cytując komentarz z blogu Zawijana, który cytuje firmę Ogniwo:

 

 

Dostaliśmy już wyniki badań kotłów serii OGNIWO EKO PLUS M 14 kW, 20 kW. Kotły zakwalifikowały się w najwyższej 5 klasie sprawności, oraz
emisji spalin zgodnie z normą PN EN 303- 5 : 2012. [...] zakładamy że w przeciągu 3 tygodni będą w sprzedaży.

Czyli przez ten ok. rok od wypuszczenia 26-tki technika tak poszła do przodu, że już nie trzeba naciągać definicji mocy nominalnej i byle 14-tka spełni 5. klasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie co tam u @Bietki. Miała modernizować swoją "prymitywną" instalację. Pewnie nic nie było ruszane bo ten RBR całkiem nieźle grzał nawet w duże mrozy. 

 

@karoka 

Udało się sprzedać @Bietkowy OEPM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując komentarz z blogu Zawijana, który cytuje firmę Ogniwo:

Czyli przez ten ok. rok od wypuszczenia 26-tki technika tak poszła do przodu, że już nie trzeba naciągać definicji mocy nominalnej i byle 14-tka spełni 5. klasę?

I mają oba ten palnik z cegłami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

 Niestety -finansowo nie wydolę

 

Ciekawie co tam u @Bietki. Miała modernizować swoją "prymitywną" instalację. Pewnie nic nie było ruszane bo ten RBR całkiem nieźle grzał nawet w duże mrozy. 

 

@karoka 

Udało się sprzedać @Bietkowy OEPM?

 

Witajcie

 

 Niestety poddaliśmy się z modernizacją albowiem kosztorysy powalają z nóg.

Straciłam też dzierżawcę z 1 pietra a że u nas w obszarze przygranicznym poza przemytem nic się nie rozwija więc pewnie lokal będzie stał pusty długo i dlatego zostanie jak było.Popracujemy nad dociepleniem rur i zamontujemy zawory by pozamykać ciepło tam gdzie można. Musimy też wyczyścić i wkleić od nowa palnik bo przecież spalił z 9 ton i miałam wrażenie że po przeciwnej stronie podajnika gorzej się pali. Zbieram kasę na groszek extra by hurtem kupić w Energo.

 

Pozdrawiam z Mazur-też słonecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musi być zapchany co nie znaczy , że nie warto tego sprawdzić. Dowiesz się przynajmniej czy robić to po każdym sezonie czy co drugi. To , że się tam na całym palniku nie pali nie oznacza , że jest zapchania. Mógł tylko nie pracować na dużej mocy. Czy na końcu palnika były niedopały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytam ten wątek ale jest tak długi że straciłem rachubę. Zamierzam kupić piec OEPM który w sierpniu wyjdzie w mocy 18 kw. Do tej pory byłem pewien że to świetne piece i że nie ma z nimi żadnych poważniejszych problemów. Jestem na etapie budowy domu i wyliczyłem sobie moc potrzebna kotła oto ona: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1dky

Dziś znalazłem ten wątek i widzę, jakieś negatywne wypowiedzi na temat OEPM 26 nie wiem dokładnie o co chodzi bo nie mogę znaleźć sensu wypowiedzi w lawinie komentarzy. Proszę o wyjaśnienie czy warto zakupić nową jednostkę OEPM 18 kw która wychodzi w sierpniu br. Jakie są stwierdzone problemy z OEPM 26?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten kocioł dobrze pali. Mają na to stosowne glejty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem doczytać to do Twojego domu będzie dobra 10-tka jeśli tak bardzo chcesz Ogniwo.

Nie wiem o czym piszecie? Czemu 10kw byloby dobra? Ona jest do powierzchni urzytkowej 140 m2. Ja dom z garazem po podlogach mam jakiea 230 m2. Do powierzchni uzytkowej nie waliczono pokoju nad garazem ktory ma 40m2.Ta 10 nie za mala? Kolega z tego forun na pq radzi mi kupic 26 oepm, test na stronie 18kw, ty 10kw. Coraz mniej wiem z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26kW to tak naprawdę 16tka która udaje 26kW, ale super pracuje mocą minimalną 7kW w ponad 90% sprawności. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.