ZawiJan99 Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1751 Opublikowano 30 Stycznia 2016 Ja nie kasuję swoich wypowiedzi jak to masz Ty w zwyczaju. Ty sobie przypomnij co Ty pisałeś a już znikło. Tematem nie jest karoka tylko kocioł przypomnę, pisz na temat. Wiem przecież. Ty kasujesz pieniądze za kotły. A to pociąga za sobą pewne obowiązki. Wiesz... ? Cytuj
marzenapawel Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1752 Opublikowano 30 Stycznia 2016 (edytowane) Jestem tylko obserwatorem tego sporu, ale to zdanie proszę powiedzieć dilerom vw. Edytowane 30 Stycznia 2016 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu Cytuj
karoka65 Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1753 Opublikowano 30 Stycznia 2016 A miał inne wyjście? Pewnie że miał, słodko pierdzieć po forum pod publikę deklarując pomoc jak to robiłeś a za plecami knuć. Cytuj
karoka65 Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1754 Opublikowano 30 Stycznia 2016 (edytowane) Wiem przecież. Ty kasujesz pieniądze za kotły. A to pociąga za sobą pewne obowiązki. Wiesz... ? Nie zjeżdżaj z tematu, nie kręć ja Ci do kieszeni nie zaglądam i to nie jest temat wątku. Czy ja nie wywiązałem się z tego obowiązku ? Powtórzę nie jest to wątek o karoce. Edytowane 30 Stycznia 2016 przez karoka65 Cytuj
sambor Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1755 Opublikowano 30 Stycznia 2016 Aby sprawę wyjaśnić do końca proponuję powołać specjalną komisję sejmową w skład której wejdą wszyscy niezainteresowani tematem a która rozstrzygnie jaka jest naprawdę moc tego kotła! :) PS Oczywiście wszyscy wiemy, że cały problem z kotłem OEPM 26kW to wina żydokomuny i bezbożników ze wschodu :P Cytuj
Pieklorz Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1756 Opublikowano 30 Stycznia 2016 (edytowane) Rzetelność? Kto chce kocioł 4 klasy gdy jest 5? Z czym największy problem w emisji dla klasy 5? Więc 30% mocy wybiera się na takim poziomie by się mieścił, a 100% to już zwykły rachunek matematyczny. Papier jest? Jest, więc będzie i kasa. A szczegóły są dla wybranych. Z całym szacunkiem, widziałeś zdjęcie Verba, widziałeś ile jest dymu w komorze spalania, gdy ilościowo można zgadywać czy aby w 100% dobiliśmy do mocy 26kW? To nie jest emisja ani dla V ani dla IV i nie sądzę, aby mieściła się w III Edytowane 30 Stycznia 2016 przez Pieklorz Cytuj
Pieklorz Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1757 Opublikowano 30 Stycznia 2016 (edytowane) Nie wiesz? No właśnie. Oczekuje, aby SPRZEDAWCA sprzedał mu kocioł, który go zadowoli. A sprzedawca, zamiast poznać produkty, które sprzedaje, wierzy jakiemuś dupkowi z forum (a na forum jest straszne mnóstwo dupków), a przynajmniej tak pisze, że wierzy. A potem kręci i szuka wykrętów. A dlaczego, Panie Sprzedawco, pozbawiłeś bietki komfortu pracy w automatyce, zabierając jej tego eCoala? Nie ma RBR-ów z eCoalem? Ten "dupek" z forum powiedział,że OEPM 26kW ogrzeje te metry i że ma 26kW później kręcił, że to 7,6kw pracujący do 26kW a póxniej powiedział,że 26kw tylko w labo a w realu max. do 16kW Ty zakłamany doktorku, Ty tutaj najwięcej kręcisz Przypominam Ci też "dupku", że Ogniwo wg Twoich słów badane było na nowszym spalaniu grupowym a spalanie grupowe w pierwszej kolejności trafiło do Bruli i na prośbę wkurzonych userów zostało przeniesione do eCoali. To nowym spalaniem grupowym u siebie i na stronach firmowych się chwaliłeś, co teraz zatem Karoce Łosiu zarzucasz? Edytowane 30 Stycznia 2016 przez Pieklorz Cytuj
Pieklorz Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1758 Opublikowano 30 Stycznia 2016 (edytowane) Powtarzam, aby nie uciekło, bo strategia Zawijana od lat jest znana Zawalić wątek g...wno wartymi wpisami, aby prawdy nikt nie doszedł: i jeszcze jedno, wymieniony kocioł nie spala więcej niż wynika to z paliwa w sensie mocy >25kW Dla przykładu moc 26kW OEPM, wg atestu na znamionowej bodajże 89%sprawności, zakładam paliwo 26MJ = 4,04kg/h czyli prawie 97kg napisano,że w realu Zawijan zakłada 65%, czyli 5,54kg/h co daje pod 133kg/24h Spaliny pikowały pod 300st.C RBR moc 23kW wg nowszego atestu 25kW policzmy w/g tego 65%sprawności 23kW = 4,90kg/h = ok.118kg/24h, 25kW = 5,33kg/h czyli pod 128kg/24h spaliny zdaje się wyskoczyły max. pod 220..., nie chce mi się sprawdzać Po co to piszę, ano po to, aby się za chwile nie pojawiło pitolenie,że jest to kocioł 35 czy 40kW, ilość spalanego paliwa na dobę w danych warunkach zewnętrznych jest porównywalna a obecnie paliwo jest wypalane bez walki pogrzebaczem. 40kW mili Państwo to jest 8,52kg/h i nikt o zdrowych zmysłach chyba w takie bajki nie będzie wierzył, że raptem u Bietki można spalać pod 205kg/24h TO NIE OGNIWO, TO NIE KAROKA, TYLKO ZAWIJAN ZROBIŁ WSZYSTKICH W WAŁA CIESZĄC SIĘ,ŻE W REALU ZWERYFIKOWANA ZOSTANIE MOC ZNAMIONOWA PO WERYFIKACJI NEGATYWNEJ PITOLIŁ,ŻE TO 16KW W REALU I 26Kw W LABO TO ZAWIJAN ZROBIŁ WSZYSTKICH W BAMBUKO Edytowane 30 Stycznia 2016 przez Pieklorz Cytuj
Vlad24 Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1759 Opublikowano 30 Stycznia 2016 IMHO za bardzo się podniecasz, poczułeś krew konkurencji itd Prawda taka, że walczycie z trędem, walczyli o przetrwanie, bo wasz czas na rynku się kończy. I naprawdę jest to mało ważne kto jakich sposobów się ima by lawirować między przepisami i certyfikatami. Wszystkie Wasze kotły trują i nikt nic na to nie poradzi, bo paliwo na to nie pozwala. Cytuj
Gość verb Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1760 Opublikowano 30 Stycznia 2016 A miał inne wyjście? Pewnie. Mógł powiedzieć, że "klient nasz pan" - w sensie: uparł się, to ma co chciał. W każdym razie nie uruchomił "na niby" serwisów z Kutna, Biecza i... Kęt. Ładnie to wyglądało, nie powiem :) Szkoda, że nie zdążyliście. Mógłbyś wbijać szpile ile byś chciał, z poparciem rzeszy forumowiczów, prawda ? Cytuj
ZawiJan99 Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1761 Opublikowano 30 Stycznia 2016 Pewnie że miał, słodko pierdzieć po forum pod publikę deklarując pomoc jak to robiłeś a za plecami knuć. Wiesz co? Chciałem od Ciebie odkupić ten kocioł. Naprawdę. Ale chyba już nie chcę. Przeszło mi, zdaje się. Cytuj
ZawiJan99 Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1762 Opublikowano 30 Stycznia 2016 Aby sprawę wyjaśnić do końca proponuję powołać specjalną komisję sejmową w skład której wejdą wszyscy niezainteresowani tematem a która rozstrzygnie jaka jest naprawdę moc tego kotła! :) PS Oczywiście wszyscy wiemy, że cały problem z kotłem OEPM 26kW to wina żydokomuny i bezbożników ze wschodu :P Przecież to jest rozstrzygnięte jednoznacznie. Przez dwa laboratoria akredytowane. Udokumentowane. Kocioł osiąga moc 26kW, ale to jest za mało, jak dla kotła 26kW według waszych kryteriów. A na kryteria forumowiczów nie ma żadnej normy. Są one, te kryteria, takie jak forumowicze. Cytuj
Pieklorz Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1763 Opublikowano 30 Stycznia 2016 Taaaa a świstak siedzi i Zawija w te sreberka Ty nie masz za grosz etyki zawodowej i poczucia jakiejkolwiek odpowiedzialności Bzdury drukowałes o palnikach żeliwnych i ich "wielokrotnie dłuższej żywotności", bzdury o ich super pracy i bzdury o osiągach i za nic nie bierzesz odpowiedzialności. Moga pracowac poprawnie (te palniki) i na tym sprawa się kończy Cytuj
ZawiJan99 Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1764 Opublikowano 30 Stycznia 2016 (edytowane) Ten "dupek" z forum powiedział,że OEPM 26kW ogrzeje te metry i że ma 26kW później kręcił, że to 7,6kw pracujący do 26kW a póxniej powiedział,że 26kw tylko w labo a w realu max. do 16kW Ty zakłamany doktorku, Ty tutaj najwięcej kręcisz Przypominam Ci też "dupku", że Ogniwo wg Twoich słów badane było na nowszym spalaniu grupowym a spalanie grupowe w pierwszej kolejności trafiło do Bruli i na prośbę wkurzonych userów zostało przeniesione do eCoali. To nowym spalaniem grupowym u siebie i na stronach firmowych się chwaliłeś, co teraz zatem Karoce Łosiu zarzucasz? Nie później, tylko wcześniej. W lutym 2015r. Przypomnij sobie ten watek, który zalinkowałem kilka wpisów wcześniej. A ja nic karoce nie zarzucam... czasem tylko sie zapytam :) Edytowane 30 Stycznia 2016 przez ZawiJan99 Cytuj
Pieklorz Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1765 Opublikowano 30 Stycznia 2016 Przecież to jest rozstrzygnięte jednoznacznie. Przez dwa laboratoria akredytowane. Udokumentowane. Kocioł osiąga moc 26kW, ale to jest za mało, jak dla kotła 26kW według waszych kryteriów. A na kryteria forumowiczów nie ma żadnej normy. Są one, te kryteria, takie jak forumowicze. . Gościu, Ty osobiście pisałeś, że 26kW w labo a realnie do 16kW, to są Twoje, osobiste słowa niby twórcy Tutaj nikt już nie wie,czy to jest 26kW, czy 7,6kW pracujący do 26kW czy 26kW dobierany do 16kW Takie oto kręcenie Cytuj
marcin Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1766 Opublikowano 30 Stycznia 2016 Informuję, że od tego momentu ten temat ma znowu tytuł: "Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw". Prywatne dyskusje, inwektywy i brak kultury w dyskusji będzie traktowany zgodnie z regulaminem. Dziś nie mam na to czasu, ale w najbliższej przyszłości temat zostanie oczyszczony z wszystkich wypowiedzi, które nie są na temat. Cytuj
marcin Opublikowano 30 Stycznia 2016 #1767 Opublikowano 30 Stycznia 2016 Skoro nie może być na temat wątek tymczasowo zamykam. Prywatne dyskusje proszę toczyć za pomocą prywatnych wiadomości. Po wyczyszczeniu wątku zostanie on ponownie otwarty. Cytuj
scitro Opublikowano 2 Lutego 2016 #1768 Opublikowano 2 Lutego 2016 Obserwuję w tym wątku typowe mądrzenie się WWU (wszystko wiedzących userów) . Ponowię pytanie:Czy są inni oprócz Bietki użytkownicy tego kotła? Jakie mają doświadczenia? Cytuj
marcin Opublikowano 2 Lutego 2016 #1769 Opublikowano 2 Lutego 2016 Po raz kolejny proszę o dyskusję na temat. Posty nie na temat (lub częściowo nie na temat) wydzielone tutaj: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21114-wydzielone-z-kocioł-ogniwo-eko-plus-m-26-opinie-użytkowanie-za-i-przeciw/ . Zwracam uwagę na możliwość stosowania następujących rozwiązań: - prywatne wiadomości - jeżeli chcemy podyskutować z jedną (lub nawet kilkoma osobami na raz) "na osobności" - możliwość TWORZENIA NOWYCH TEMATÓW. Jeżeli tutaj nawet pojawi się inny temat jest możliwość dodania nowego tematu wpisując np w pierwszym poście: "wątek powstał zainspirowany tematem (tutaj link do tematu)...." - wtedy będzie porządek. Naprawdę bardzo rzadko jest tak, że bez żadnych wątpliwości można np. usunąć część dyskusji do kosza lub też wydzielić z nich inny rozsądny temat. Często w jednym poście są odpowiedzi na kilka wątków, wszystko się przeplata - moderacyjnie nie da się tego idealnie rozwiązać, stąd cześto także i części dyskusji, które może nie są na temat ale mają sens są wyrzucane do kosza. Stąd prośba - pilnujmy w miarę możliwości także sami porządku na forum. Pisząc odpowiedź zawsze zwróćmy uwagę na temat i pierwszy post wątku. Jeżeli okazuje się, że odpowiedź nie ma już z nim wiele wspólnego - zakładamy nowy temat. Unikamy wtedy niepotrzebnych pretensji, że mój post wylądował w koszu itp... natomiast forum zyskuje przejrzystość. Cytuj
grzeli Opublikowano 2 Lutego 2016 #1770 Opublikowano 2 Lutego 2016 Obserwuję w tym wątku typowe mądrzenie się WWU (wszystko wiedzących userów) . Ponowię pytanie:Czy są inni oprócz Bietki użytkownicy tego kotła? Jakie mają doświadczenia? W piatek będzie instalowany w Gliwicach.Dam później info co i jak. Cytuj
karoka65 Opublikowano 3 Lutego 2016 #1772 Opublikowano 3 Lutego 2016 Patrząc na ten drugi filmik z pracy kotła to nie wiem co autor chciał pokazać ale to jak tam się pali na tym palniku to dla mnie jest tragedia. Cytuj
emigrant Opublikowano 3 Lutego 2016 #1773 Opublikowano 3 Lutego 2016 Tak jakby w 90% zapchany palnik/dysze nadmuchowe, pali się tylko z brzegu od strony podajnika. Widać, że dmucha mocno bo mocny, biały płomień. Na pewno to nie jest wina węgla. Cytuj
bigber Opublikowano 3 Lutego 2016 #1774 Opublikowano 3 Lutego 2016 I teraz jest pytanie czy autor tego filmu jest zadowolony z pracy kociołka czy też nie jest zadowolony, bo tutaj czesto zdażają się opinie że ktoś coś zachwala albo coś krytykuje a okazuje się że nawet tego nie posiada, czy też ktoś spala 2 tony na rok ale zapomniał dodać że jeszcze niemieszka i ustawioną temperatur ma na 19st, wiec poczucie szcześcia czy konfortu jest dla koszdego inne. Cytuj
bigber Opublikowano 3 Lutego 2016 #1775 Opublikowano 3 Lutego 2016 emigrant stare OEP mają tą samą przypadłość, palniki zamiast do spalania służą do mielenia grochu na miał a co za tym idzie do produkcji sadzy. Szkoda bo mineło kilka latek ale chłopaki nie wyciagają żadnych wniosków Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.