Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z przedmówcą - post wydzieliłem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ochotę wymienić bojler na bardziej energooszczędny i moje pytanie jest takie czy warto ten stary 120l potraktować jako bufor dla mojego tytana 25kW który jest przewymiarowany? Czy nie ma to sensu? Mam panele , dlatego myśle o grzaniu wody prądem, ale ten aktualny to zjada 10kW dziennie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze nie ma sensu, tak z praktyki mojej i mojej instalacji widzę ze mój draco bio 12 potrafi zwiększać temperaturę bufora 500 litrów wychłodzonego przez podłogi do 30C i dogrzeje go całego na 65C jednocześnie ogrzewać dom i bojler 140L chodzi na max 10KW. To ten twój kocioł 25 KW pierdnie żeby zagrzać ten bufor 120L

Jak bufor to myślał bym od 1m3 przy takim kotle 25KW

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przeważyć trzeba i nowe ustawienia z tabeli wpisać jak nowy pellet, czy da sie 8mm palić to już nie wiem, u mnie w draco bio12 mam w instrukcji 6 mm i nie próbowałem innego jak olimp 6mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zainwestowałem ostatnio 10 zł w kocioł.zobaczymy czy będzie wygodniej opróżniać komorę spalania 🙂 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211117/b953d618fcfea553e23ce83150e0e619.jpg

Edytowane przez Pumping
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardziej wypasione, większe:image.png.f7843529091008ef37ccf414b6ce7847.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow 🙂 mieści Ci się ten katalizator przed foremką? Czy stoi w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inną budowę kotła. Palnika nie mam w drzwiach, tylko z boku. Wszystko się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to luzik, ja ostatnio prostowałem czyszczak bo się lekko skrzywił i mega ciężko chodził. Po wyjęciu naprostowałem go w metalowym słupku od ogrodzenia 🙂 Teraz ręką można go przesuwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pumping napisał:

ja ostatnio prostowałem czyszczak

Co to takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Tak mnie naszło przy obecnych cenach pelletu.. czy próbował ktoś z was może spalania owsa w draco bio 12kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2021 o 09:31, Ozi80 napisał:

Mam inną budowę kotła. Palnika nie mam w drzwiach, tylko z boku. Wszystko się mieści.

Widok po otwarciu dolnych drzwiczek:

20211118_185820.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Tak mnie naszło przy obecnych cenach pelletu.. czy próbował ktoś z was może spalania owsa w draco bio 12kw?
Palił i to nie jeden. Efekt mizerny dużo popiołu i ogólną wydajność kiepska. Lepiej sprzedać owies i kupić pellet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palił i to nie jeden. Efekt mizerny dużo popiołu i ogólną wydajność kiepska. Lepiej sprzedać owies i kupić pellet.

Poczytaj też inne źródła i pokalkuluj tu https://www.ogrzewnictwo.pl/artykuly/paliwa/biomasa/owies-jako-paliwo-grzewcze czytałem że 1,5 tony owsa a tona dziś 750zł zastępuje 1 tone węgla dziś ok. 1500zł. Popiołu to i tak dużo mniej niż z węgla i wysypiesz na trawniki jako dobro ekologiczne:)

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że palił nie jeden to wiem z różnym skutkiem w różnych kotłach, chodzi konkretnie czy ktoś z forumowiczów próbował w tekli pelletowej? Powiedzmy ze owies mogl bym miec z własnej ziemi..więc koszty produkcji by mnie tylko obchodziły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma tekle idento jak moja najpierw sypał sam owies. Średnio się rozpalało i dawkę coezko było ustawić. Sypał pół na pół lepiej ale też to nie to. Bo jak nie brak ognia to samo gasło. I co chwila jakis błąd... to palnik przegrzany. Ogólnie działy się cuda.
Na samo Cwu to może jakoś by poszło. Sam spróbuj może będzie lepiej. On ma źle doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba dużo problemów nie wiem może spróbuje zima jak będzie więcej czasu. A tak z innej beczki pale pelletem dobrej jakości bynajmniej czysta trocine nie żaden syf i w kotle mam bielutko czyli wydaje się że ok ale popiół mi się nie podoba częściowo jest pyłek ale z palnika po czyszczeniu wypadają spieki co może być przyczyną?

Edytowane przez Reconnel1
Blad pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Roszer napisał:

Poczytaj też inne źródła i pokalkuluj tu https://www.ogrzewnictwo.pl/artykuly/paliwa/biomasa/owies-jako-paliwo-grzewcze czytałem że 1,5 tony owsa a tona dziś 750zł zastępuje 1 tone węgla dziś ok. 1500zł. Popiołu to i tak dużo mniej niż z węgla i wysypiesz na trawniki jako dobro ekologiczne:)

Tona węgla to od 1,5 do 2 ton owsa. Popiołu jest mniej wagowo, ale objętościowo potężne ilości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada
20211119_204242.thumb.jpg.ad999502a023cf842cfe0722336690d9.jpg
Wg mnie normalny popiół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien byc sypki? Sam pyl? Sa spieki take ze w reke mozna wziac kawalek twardawy taki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.