Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzaj kabla nie ma znaczenia, u mnie pokazuje poprawnie również na Pomorzu

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz pomiar na budynku, to zazwyczaj jest to więcej niż temperatura faktyczna powietrza. U mnie pomiar jest dodatkowo 2m nad ziemią. Bywa, że przy gruncie jest z 2 stopnie mniej.

Rezystancja kabla ma znaczenie (np. drut o średnicy 0,25 i długości 20m ma niecałe 7 omów), ale czujnik NTC10k (w 25st ma 10000 omów), który tam jest, zmniejsza rezystancję wraz z temperaturą. Więc dołożenie dodatkowej rezystancji, raczej zmniejszy wskazanie sterownika. Większe znaczenie ma chyba naturalny rozrzut rezystancji czujnika powstały przy produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piąty sezon grzeje pelletem i mimo różnych czasami skrajnych ustawień, żadnych znaczących oszczędności nie udało mi się uzyskać.

Na Ciepło właściwe wychodzi że mój dom potrzebuje 5 ton pelletu sezon, spalam 3,5 to znaczy że palę skrajnie ekonomicznie oczywiście kosztem komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, tak na dobra sprawę to nie za wiele sie da zrobić. Forum to pomaga w zrozumieniu pracy z instalacjami i pracy z pelletem. Gdybym sie budował drugi raz to byłbym mądrzejszy, ale niestety nie zamierzam i za dużo z istniejąca instalacja, ociepleniem, piecem nic sie nie da zrobić:) taki mój wniosek ale może sie mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewam mieszkanie rodziców 70m w bloku nieocieplonym że starymi oknami plastikowymi z ocieplonym strychem wełną mineralną 30cm..... I spalam tyle ile ktoś kto ma dom nowo wybudowany z dobrym ociepleniem i z podłogówką w całym domu... Czyli jakieś 13 15 kg na dobę..... Reasumując... dobrze ocieplony dom.... podłogówka... ewentualnie bufor... no i oczywiście poprawna instalacja co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IzaTom napisał:

Panowie, po tych całych przygodach z  piecem, instalacja, sterownikami i wiedza jaka poznaliście przez to forum, ile tak naprawdę udało wam sie zjechać ze spalaniem w stosunku do początku zabawy z pelletem?

Kriss... Czytaj ze zrozumieniem. 

Nie chodzi ile jest teraz, ale ile było wcześniej przed modyfikacjami, ktore wprowadzałeś... 

P. S. 

Mnie się nie chce wszystkiego dokładnie opisywać, bo modyfikacji było dość dużo. 

Pierwszy sezon i drugi sezon bez ocieplenia chaty, to :

W pierwszym sezonie kocioł pracował 24/dobe spalił ok 5200kg ( DRAMAT)  syf w wymienniku przez pracę kotla na min mocy ( nigdy więcej) 

Drugi sezon w automacie  spalił ok 3400kg. 

Trzeci sezon również w automacie, ale już z ociepleniem...od 24. 09 do dziś poszło ok 840 kg liczone po wsypanych workach. 

W chacie od 22 do 23 st. I tak sobie kocioł pracuje by ogarnąć moje skromne  70 m/2.  

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Trener40 napisał:

Kriss... Czytaj ze zrozumieniem. 

Nie chodzi ile jest teraz, ale ile było wcześniej przed modyfikacjami, ktore wprowadzałeś... 

P. S. 

Mnie się nie chce wszystkiego dokładnie opisywać, bo modyfikacji było dość dużo. 

Pierwszy sezon i drugi sezon bez ocieplenia chaty, to :

W pierwszym sezonie kocioł pracował 24/dobe spalił ok 5200kg ( DRAMAT)  syf w wymienniku przez pracę kotla na min mocy ( nigdy więcej) 

Drugi sezon w automacie  spalił ok 3400kg. 

Trzeci sezon również w automacie, ale już z ociepleniem...od 24. 09 do dziś poszło ok 840 kg liczone po wsypanych workach. 

W chacie od 22 do 23 st. I tak sobie kocioł pracuje by ogarnąć moje skromne  70 m/2.  

Pozdrawiam. 

Dobrze ze dodałeś na końcu te 70 m bo juz bym zwątpił we wszystko ;)

Edytowane przez IzaTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę coś od siebie. Dom 110m2  średnio ocieplony , w przyszłym roku dorzucam reku i wymienię okna . Pierwszy sezon palę  pelletem,  nie ma się do czego odnieść. Wyniki z grudnia dla zainteresowanych.

 

spalanie grudzień.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Jestem także "szczęśliwym" posiadaczem kotła Tekla Draco Bio Compact 12 kW. Po przeczytaniu około 50 stron już wiem trochę więcej. Chciałem podziękować osobie, która ładnie rozpisała jak przełączyć piec na pracę skokową. Zużycie peletu w ostatnich dniach spadło od razu po tej zmianie o około 2,5-3kg.  Niby niewiele, ale to jest jakieś 15% mniej. Na dodatek ładnie wygładziła się krzywa od temperatury kotła. Jutro napiszę szczegóły odnośnie instalacji oraz obecne ustawienia. Na tą chwilę mam jedno pytanie, czy tylko ja mam w ustawieniach serwisowych palnika możliwość ustawienia czasu przerwy pomiędzy podawaniem dawki peletu ? Regulacja od 20s do 40s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak  - metraż podobny też ok 110-112 m , w tym roku postawiony dom , pierwszy sezon - dom  wygrzewany na razie 

dach częściowo ocieplony , ściany 20 cm styropian standard, bez podłogówki same grzejniki 

też zbytnio nie mam się do czego odnieść 

igneo.pl.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz lepiej się wkleił załącznik :) 

chart (1).jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, IzaTom napisał:

No i masz racje;) musicie sie pogodzić z losem i tyle;) czekam co powie Ozi ;) 

O jakim Ty losie piszesz?, a widać, że masz tu swojego " guru", to może pytaj go o porady na PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim losie, że już z istniejącą instalacją, piecem i gotowym ociepleniem nic za wiele nie da się zrobić i można kombinować ze sterowaniem i tak naprawdę wielkich rezultatów się nie osiągnie.

Nie pytam o poradę Oziego, tylko on jest od początku tej całej dyskusji i też był laikiem w temacie pelletu, minęło parę lat i ciekawy jestem co się zmieniło po tych wszystkich doświadczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mwsk8 napisał:

Witam wszystkich serdecznie. Jestem także "szczęśliwym" posiadaczem kotła Tekla Draco Bio Compact 12 kW. Po przeczytaniu około 50 stron już wiem trochę więcej. Chciałem podziękować osobie, która ładnie rozpisała jak przełączyć piec na pracę skokową. Zużycie peletu w ostatnich dniach spadło od razu po tej zmianie o około 2,5-3kg.  Niby niewiele, ale to jest jakieś 15% mniej. Na dodatek ładnie wygładziła się krzywa od temperatury kotła. Jutro napiszę szczegóły odnośnie instalacji oraz obecne ustawienia. Na tą chwilę mam jedno pytanie, czy tylko ja mam w ustawieniach serwisowych palnika możliwość ustawienia czasu przerwy pomiędzy podawaniem dawki peletu ? Regulacja od 20s do 40s.

A możesz napisac na ktorej stronie jest to opisane bo wertowac te wszystkie strony to ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyle co u mnie, a metrów więcej 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam strony ;) Trzeba przełączyć z modulacji FL2 na pracę skokową. Moc min na 30%, max na 100%. Czyszczenie co 6 godzin. Min podawanie podobno na 2,3s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.