Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrz na big module czy nie masz przełącznika z opisem T. Jeśli jest to przełącz go. Czasami urządzenia zamiast zworki mają przełącznik

Jeśli powyższe nie pomoże na module masz zworki którymi ustawiasz adres modułu w sieci (opisane są address).  Może tu masz poprzestawiane.  Nie widziałem tego modułu to tylko domysły. 

Edytowane przez rotkeh
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2018 o 21:20, MichałW1983 napisał:

Witaj Ozi mógłbyś mi podać temp krzywych grzewczych jakie masz ustawione 

Ja mam krzywą grzewczą ustawioną bardzo nisko (33-36-40), bo mam stała pompę włączoną. Cały czas grzejniki letnie.

 

W dniu 2.12.2018 o 21:20, MichałW1983 napisał:

tco zadane ręcznie też przy zmianie na automat zmieniać ???

Nie rozumiem pytania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czarny38 napisał:

Sprawdź na końcu tej skrętki jakieś inne urządzenie np. laptop czy działa.

matrix3078 sprawdziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Estymy znalazłem schemat podłączenia.

IMG_20181204_173243470.thumb.jpg.63a31d57ef5fabc537c44f4b94287a79.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

..., a jak tam spalanie u kolegi? Znalazłeś serwisanta? Zresztą nie napisaleś po co on był Ci potrzebny... 

Edytowane przez Trener40
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie waha się między 9.2 a 10.3 kg na dobe. Serwisanta szukałem żeby ustawił piec na mniejsze zużycie. Wydaje mi się, że piec, który ogrzewa siebie plus małe co nieco nie powinien tyle palić. Kiedy piec osiąga temp 65 stopni jestem w stanie dotknąć czopucha więc chyba duzo ciepła w komin nie idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chcesz mieć mniejsze spalanie?To jest dużo?U mnie 24 kg. na dobę..To małe co nieco to ile?

Sorry doczytałem ile wynosi to twoje co nieco:)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ozi80 napisał:
  W dniu 2.12.2018 o 21:20, MichałW1983 napisał:

tco zadane ręcznie też przy zmianie na automat zmieniać ???

Ozi chodziło mi o to żę jeżeli uruchomie tryb pogodowy to w ustawieniach CO przy parametrze Tco zadane ręcznie nie grzebie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prezesesio napisał:

Ja dzisiaj podłączyłem vide net w 10 minut sam i śmiga aż miło...

Bez tego ani rusz 

Ja na co dzień mieszkam w Malborku i kontrolę przeprowadzam przez Vide-a i bez analiz wykresów to bym guzik zrobił 

pierwszy krok - wykonaj teraz test paliwa  aby dobrze pokazywał Tobie spalanie dniowe bo to co miałem ustawione  fabrycznie przekłamywało o ok 1,2~1,3 kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wreszcie udało mi się uruchomić Vide Net-a, problem leżał po stronie modemu i moją kartą PLAY na innym ruterze z budowanym modemem wszystko działa:)

I jeszcze się pochwalę że od dwóch dni spalanie utrzymuje mi się na poziomie 9 kg doba czyżby montaż zawirowywaczy pomogł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichałW1983 napisał:

Bez tego ani rusz 

Ja na co dzień mieszkam w Malborku i kontrolę przeprowadzam przez Vide-a i bez analiz wykresów to bym guzik zrobił 

pierwszy krok - wykonaj teraz test paliwa  aby dobrze pokazywał Tobie spalanie dniowe bo to co miałem ustawione  fabrycznie przekłamywało o ok 1,2~1,3 kg 

Test zrobiłem na początku bo wszedłem na pelet 8mm Barlinek. Wyszło 15.6 kg na godzinę ale i tak przeklamuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie w rzeczywistości ile ci przekłamuje ???

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na wiosnę będę wymieniał piec na dotacje razem z kominem i zastanawiam się powoli jaki piec wsiąść.

Mieszkanie ok 80metrow. Ocieplone w stopniu dobrym.. bardzo mała kotłownia co wymusza pięć właśnie pokroju takiego Drako compact. Nie chciał bym wydać więcej na piec niż 9tys. Czy ten model 12kw będzie dobry rozwiązaniem czy szukać czegoś innego?

 

W grę wchodzi tylko pellet, nie chce już chodzi do kotłowni i wychodzić z niej jak kominiarz :)

 

btw ile mniej więcej powinien dziennie spalić taki piec przy takim metrażu prZyjmijmy przy temperaturze 20-21 stopni?

Edytowane przez Wiertło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MichałW1983 napisał:

Ozi chodziło mi o to żę jeżeli uruchomie tryb pogodowy to w ustawieniach CO przy parametrze Tco zadane ręcznie nie grzebie ? 

Jak jest tryb CO ręczny, to sterownik patrzy na temperaturę CO zadaną ręcznie, a punkty krzywej grzewczej nie mają na nic wpływu.

Jak jest tryb CO pogodowy, to sterownik patrzy na punkty krzywej grzewczej, a temperatura CO zadana ręcznie nie ma na nic wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, matrix3078 napisał:

Panowie wreszcie udało mi się uruchomić Vide Net-a, problem leżał po stronie modemu

Tak też myślałem :) 

W dniu 4.12.2018 o 14:59, Ozi80 napisał:

matrix3078 sprawdziłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie. Jeśli piec przekłamuje mi ilosc pelletu to oznacza ze został zle zwazony i zla wartosc wpisana??

Czy ustawienie podawania zalezy od tego jaka wartosc wychodzi na tescie czy to nie ma nic wspolnego i to jest wartosc wpisywana przez producenta?

Ponadto. Jesli zmieniam pellet z 6 na 8 to za kazdym razem musze robic test?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Ad1.

Też mam przekłamania ( ważyłem na elektronicznej) wyszło mi 2.13 kg/15 min testu. Po wpisaniu 8.6 zużycie na sterowniku było zaniżane w stosunku do rzeczywistego zużycia opalu.  ( ale to tylko cyfry) 

Ad2. Nie bardzo kumam o co Ci chodzi..., ale; podawanie ustawiam tak aby " wiatry" współgrały z ilością podawania i żeby instalacja, oraz kocioł osiągał zamierzone efekty. 

Ad3. 

Przy zmianie z 8 na 6 mm powinno się zrobić test... Różniez test powinno się wykonać nawet jak będziesz kupował pellet od innego producenta z tą samą średnicą... 

 

Edytowane przez Trener40
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja teraz mam takie przekłamanie że szok. Pokazuje mi na wyswietlaczu ze w podajniku jest 38 kilo a w podajniku mam pusto... 

A sapalanie rzeczywiste jest kosmiczne około 30 kilo. 120 kilo na 4 doby. Nie wiem co jest grane... Musze zrobic test jeszcze raz bo cos jest nie halo. 

Kociol osiaga temperature ale wydaje mi sie ze krotko ja trzyma i nie wiem dlaczego. Rozpala mi sie srednio raz na godzine.

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
8 minut temu, Malutki18 napisał:

 

A sapalanie rzeczywiste jest kosmiczne około 30 kilo. 120 kilo na 4 doby. Nie wiem co jest grane... Musze zrobic test jeszcze raz bo cos jest nie halo. 

Kociol osiaga temperature ale wydaje mi sie ze krotko ja trzyma i nie wiem dlaczego. Rozpala mi sie srednio raz na godzine.

 

Test wagowy nie poprawi Ci ilości spalonego paliwa ( mam nadzieję, że tak myślisz) to tylko cyfry. Na ilość spalonego paliwa wpływa podawanie, ustawienia powietrza, ilość m/2 ile ogrzewasz , instalacja ( Podłogówka/same grzejniki) itp, itd... 

Warunków jest dużo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Podawanie. Ale w tabelach podawanie zalezne jest od testu paliwa jak dobrze rozumiem. W zaleznosci od ilosci w tescie powinno ustawiac sie podawanie.  Mam piec draco d bio 15kw ogrzewam tylko 100 metrow ale nie ocieplone. Stary poniemiecki dom grube sciany 8 grzejnikow 6 pomieszczen. Temperatura 22,5 stopnia spalanie kosmos.

Nie wiem czy powietrze na plus bardziej czy na minus bo nie wiem jak to ugryzc.

Do komina mam rure dlugosci metra wiec teoretycznie nie powinienem miec ciagu duzego.

Zdazaja mi sie nie dopalone czastki peletu. Ale to nie wiem czy to nie jest to ze na palniku to co sie nie dopali to przy czyszczeniu wydmucha. Ale czy to normalne to nie wiem.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.