Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestawienie Kotłów Z Podajnikiem Klasy 5 Według Normy Pn-En 303-5:2012


Animus

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mam już 5 - letnie doświadczenie w kupowaniu pelletu i wiem , że bywa różnie, ale mój palnik większości "wynalazków " nie chce palić - więc muszę kupić taki , który mu pasuje.

Jakby tak reagowały kotły na eko groszek to nikt by chłamu nie kupował, ani nie sprzedawał.

I to była moja myśl - ograniczyć w sterownikach możliwość regulacji użytkowników po za np dopuszczalnymi +-10%.

 

I z tym twierdzeniem kolegi całkowicie się zgadzam. Tyle, że część producentów sterowników uważała swego czasu (nie wiem, czy nie zmienili poglądów, jak im na ich własnych forach zaczęli krecią robotę robić), że "światłość" użytkowników ma priorytet. Byli nawet tacy, co kody dostępu dali. No i mają, to co mają. Bo prawo Pareto wszędzie działa. A że w większości (znowu prawo Pareto) są ci, co myślą, że myślą, to jest jak jest.

Były czasy "zalecanych nastaw" na podstawie barwy płomienia i jego "żywości". Nawet jeszcze dzisiaj trafić można na DTR-ki z takimi "mądrościami".

Ot, rozmowa z niedowidzącym o kolorach. przez telefon. Na korbkę.

I pewnie się to długo jeszcze nie zmieni, bo jeśli jakiś X. z miejscowości Y. pyta o nastawy to mu inni "światli" podają i on to uważa za świętość. Nie ważne, że inny obiekt, inne paliwo, inne warunki środowiskowe i jeszcze kupsko innych. Bo przecież hejtgrupa z forum jakiegoś "pomoc" bezinteresowną czyni, to go w konia nie zrobi.

I nikt nie krzyczy, że guzik prawda, że Ziemia jest okrągła, bo przecież jest płaska. Widać to choćby w Tatrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kol. pieklorz

 

sorry, może źle zrozumiałem twój wpis, ale to pojąłem tak, że ma być kocioł pod konkretny niezmienny węgiel.

Czy to da się w realu uczynić?

Mniemam, że nie. Chyba, że będzie to:

Specjalny

Kocioł

Adaptujący

Miąższość

Pokładu

 

bo jakoś inaczej tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami

Anmag Gold, którego próbki widziałem miał porównywalna między dostawami kaloryczność, ale różna ilość popiołu od 6 po 8%

W zależności od dostawy tego samego paliwa można uprościć,że emisja CO była podobna, ale np. inna była już emisja pyłu.

 

Chodzi o paliwo rynkowe, do Anmag-Gold w miarę podobne i nie wymagające korekcji będzie Anmag-Błękitny czy Jaret-Plus

pewnie znalazło by się jeszcze ze 3-4paliwa od innych dostawców o podobnych parametrach

 

Ogólnie uważam,że jakaś korekcja byc powinna, to co mówi np. zawijan, swego czasu parametry tez były zamknięte w antycznych ognikach pid i była tylko drobna korekcja możliwa.

Sęk w tym,że paliwa są jakie są i same sterowniki nie są doskonałe.

 

Dla całkowitego zamknięcia trzeba okroić wybór paliwa i uczulać na poprawne wykonanie instalacji.

Albo z drugiej strony dawać opcję korekcji, ale w ograniczonym zakresie.

 

To chyba kolejny temat-rzeka o którym można dyskutować i dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. pieklorz

oczywiście przepraszam za mój #327 ale tak mi się to zrymowało.

Bałem się rozrobić  trzyliterowca typu:

Różnorodność

Badań

Rozbrajająca czy jakoś tak.

 

A teraz na poważnie: zechciej kolego sięgnąć do  dokumentów, wyciągnij raporty z badań paliwa i porownaj.

Wartość opałowa, wilgotność, popioły to nieco mało aby oceniać paliwo.

Popatrz na zawartości H2, N2, RI i resztę. To ma znaczący wpływ na sposób i jakość spalania. 

Bo węgle np. kamienne to nie mieszanina dwóch prostych węglowodorów. To coś znacznie bardziej skomplikowanego i na jednych niezmiennych nastawach spalić się tego dobrze nie da.

NIESTETY!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki był sterownik eCoal w wersji v.1 (bez możliwości jakiejkolwiek regulacji przez użytkownika), ale użytkownikom to się nie podobało, więc producent tego sterownika zrobił ukłon w ich stronę  :)

Taki eCoal v.1 pracuje od 2008r. w kotle OGNIWO EKO 35kW z palnikiem BRUCER u mojego znajomego, mieszkającego blisko mnie. Obserwuję bacznie ten kocioł. Jak dotąd, wymieniono w nim tylko deflektor, który w tym czasie wykonywano z ceramiki. 

Mimo że nasze zdania są czasem bardzo różne, znaczy moje i Zawijana to tu się z nim zgodzę bo taki sterownik już był i go spaprano jak to nazwał Zawijan_2 koncertem życzeń kilku krzykaczy którym się coś wydawało. Jak tych pracujących sterowników Zawijanie widziałem i widzę nadal dużo więcej niż jeden i ustawia się tam tylko temp. CO i CWU jeśli chodzi o kocioł, to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tym twierdzeniem kolegi całkowicie się zgadzam. Tyle, że część producentów sterowników uważała swego czasu (nie wiem, czy nie zmienili poglądów, jak im na ich własnych forach zaczęli krecią robotę robić), że "światłość" użytkowników ma priorytet. Byli nawet tacy, co kody dostępu dali. No i mają, to co mają. Bo prawo Pareto wszędzie działa. A że w większości (znowu prawo Pareto) są ci, co myślą, że myślą, to jest jak jest.

Były czasy "zalecanych nastaw" na podstawie barwy płomienia i jego "żywości". Nawet jeszcze dzisiaj trafić można na DTR-ki z takimi "mądrościami".

Ot, rozmowa z niedowidzącym o kolorach. przez telefon. Na korbkę.

I pewnie się to długo jeszcze nie zmieni, bo jeśli jakiś X. z miejscowości Y. pyta o nastawy to mu inni "światli" podają i on to uważa za świętość. Nie ważne, że inny obiekt, inne paliwo, inne warunki środowiskowe i jeszcze kupsko innych. Bo przecież hejtgrupa z forum jakiegoś "pomoc" bezinteresowną czyni, to go w konia nie zrobi.

I nikt nie krzyczy, że guzik prawda, że Ziemia jest okrągła, bo przecież jest płaska. Widać to choćby w Tatrach.

Wiem do czego pijesz ( znaczy którego forum ) ale wiele razy to pisałem na FM, taki typowo nastawowy był wątek o Galmecie, szło się czasem ubawić a jak się odezwałem to strasznie mi się dostało :)

Był taki guru co podawał swoje nastawy a ja próbowałem podważyć jego autorytet nastawiacza bo przecież dwóch napisało że u nich jego nastawy "działają" :)

Szkoda że tylko dwóm "działały" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nasze zdania są czasem bardzo różne, znaczy moje i Zawijana to tu się z nim zgodzę bo taki sterownik już był i go spaprano jak to nazwał Zawijan_2 koncertem życzeń kilku krzykaczy którym się coś wydawało. Jak tych pracujących sterowników Zawijanie widziałem i widzę nadal dużo więcej niż jeden i ustawia się tam tylko temp. CO i CWU jeśli chodzi o kocioł, to prawda.

 

eCoal mógł być lepszy, niż jest. I nadal może być lepszy, niż jest. Ale nie jest. Bo to, panie, samo życie, panie...

Kilku mądrali uwierzyło w swoją moc nadprzyrodzoną... i jest jak jest  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus

 

W Kawce był zapis o kontroli i był zapis odnośnie paliwa. Tam wymagano, aby kotły podlegające dotacji opalane były paliwem na którym było badanie.

W normie jest mowa o tym, że paliwo ma być ogólnie dostępne, rynkowe. Instytut Energetyki bada typowo na Anmag-Gold, zamawia od dystrybutora a nie sprowadza z kopalni.

Przypuszczam,że testy o których była mowa w Kawce (bodajże kontrola co 3m-ce) nie wyglądały by inaczej jak właśnie sprawdzenie samej emisji CO, takie proste, szybkie analizatory mają instalatorzy, posługują się nimi najczęściej przy kotłach gazowych i olejowych. Sam taki bardziej skomplikowany z dodatkowymi filtrami do pracy przez okres do max. 4,5h nie brałbym nigdzie na wyjazdy, raz,że kawał kloca a dwa to inne koszty jakby coś się skichało, nie wspominając o innych kosztach samego utrzymania tego sprzętu. Zabawkę moge brać, jak to zatruję, to mnie serwis nie zrujnuje.

Do tego są potrzebne klarowne przepisy,może jeszcze jakaś ustawa przepchnięta w sejmie,

 

 

Co do sterownika 

Dodam jeszcze że sterownik powinien mieć dwie dodatkowe  funkcje, czyli włączać alarmy  po określonej ilości spalonego paliwa,

1.Delikatny sygnał dźwiękowy o potrzebnej obsłudze kotła, czyli czyszczenia wymiennika, taki alarm użytkownik operator powinien mieć możliwość wyłączyć.

2.Sygnał wizualny pulsacyjny ,który powinien włączyć ostrzeżenie, że w ciągu tygodnia trzeba zawołać kominiarza inaczej sterownik się wyłączy, przerwie pracę całkowicie .

Kominiarz   po przeczyszczeniu i sprawdzeniu drożności komina, zbliżeniową kartą resetuje sterownik do następnego czyszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eCoal mógł być lepszy, niż jest. I nadal może być lepszy, niż jest. Ale nie jest. Bo to, panie, samo życie, panie...

Kilku mądrali uwierzyło w swoją moc nadprzyrodzoną... i jest jak jest :)

Ciekawe na jakim algorytmie badany był OE+M?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego są potrzebne klarowne przepisy,może jeszcze jakaś ustawa przepchnięta w sejmie,

 

 

Co do sterownika

Dodam jeszcze że sterownik powinien mieć dwie dodatkowe funkcje, czyli włączać alarmy po określonej ilości spalonego paliwa,

1.Delikatny sygnał dźwiękowy o potrzebnej obsłudze kotła, czyli czyszczenia wymiennika, taki alarm użytkownik operator powinien mieć możliwość wyłączyć.

2.Sygnał wizualny pulsacyjny ,który powinien włączyć ostrzeżenie, że w ciągu tygodnia trzeba zawołać kominiarza inaczej sterownik się wyłączy, przerwie pracę całkowicie .

Kominiarz po przeczyszczeniu i sprawdzeniu drożności komina, zbliżeniową kartą resetuje sterownik do następnego czyszczenia.

Taa... Ty i jacek61 jako zespół ekspertów, ba! prze-ekspertów, którzy tę specjalną ustawę napiszą :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... Ty i jacek61 jako zespół ekspertów, ba! prze-ekspertów, którzy tę specjalną ustawę napiszą :D

 Miquś  się odezwał :) Inicjatywa ustawodawcza przysługuje grupie  100 tys. obywateli.

Wykaż się zbieraniem podpisów.

 

Nieśmiało nawiążę do pierwotnego tytułu wątku i zarzucę świeżynkę od Galmeta: Galaxia KWE. Tutaj DTR.

Czyściciel ma przechlapane. Ale dotacja wpadnie.

To jeden wielki zawirowywacz i ta sprawność . :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten galmet na koncu wylotu spalin brakuje jeszcze jakiegos katalizatora wodnego  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miquś się odezwał :) Inicjatywa ustawodawcza przysługuje grupie 100 tys. obywateli.

Wykaż się zbieraniem podpisów.

 

No to zapodawaj ten projekt ustawy, możesz stanąć w Wawie na "patelni" obok "obrońców życia" ze swoją prezentacją. Po tym wpisie na temat działania sterowników kotłów weglowych widać, że masz potencjał. Analiza motywów inicjatywy Jareckiego - przenikliwość godna komisji Antoniego...

Do dzieła zatem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coście się Galmeta uczepili. czyszczenie prościuchne jak kłębek sznurka w kieszeni.

Zapomnieliście już jak na pewnym forum krzyczano na kotły z Biecza, jakież to trudne czyszczenie, bo trzeba cztery motylki odkręcić, wyciągnąć zawirowywacze a wcześniej nimi parę razy "klupnąć" aby pył opadł do komory popielnikowej i parę razy szczotką wyciorową machnąć.

A teraz to się tam dopiero porobiło, bo motylków często odkręcać nie trzeba (jedynie do generalnego pucowania - 2 -3 razy w sezonie). Wystarczy podnieść pokrywę i gałkami pokręcić parę razy w lewo - prawo (można na odwrót też) i dźwignąć je kilka razy, opuścić, zamknąć pokrywę. Całe osady lądują w skrzyni popielnika.

Pewnie mnie administrator nie stratuje, że wklejam link:

http://www.ogniwobiecz.com.pl/eko-plus-m/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szanse na powrót programu Kawka i innych jest tak samo możliwa, jak trafianie 3 razy w tygodniu 6 w totku.

Nie będzie dotowane docieplanie z Rysia, Kawka odleciała i nie wróci, fotowoltaika, wiatraki, solary dostają po rzici. Teraz główne siły mają być zwrócone na biogazownie. 

A co z tego wyjdzie, skoro don Antonio na nowy złom i swojskie "SA" kasy potrzebuje, brzuchy rosną na potęgę 500+, przedemeryci czekają na zmiany wiekowe, "franki" na zwrot kasy a jeszcze "złotnicy" zrobieni w piryt będą czekali abyśmy im zwrócili z odsetkami, to co przez własna głupotę stracili.

Teraz co najwyżej można się starać o kredyt w BOŚ. I spłacić go.

"Dobra zmiana" panowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nasze zdania są czasem bardzo różne, znaczy moje i Zawijana to tu się z nim zgodzę bo taki sterownik już był i go spaprano jak to nazwał Zawijan_2 koncertem życzeń kilku krzykaczy którym się coś wydawało. Jak tych pracujących sterowników Zawijanie widziałem i widzę nadal dużo więcej niż jeden i ustawia się tam tylko temp. CO i CWU jeśli chodzi o kocioł, to prawda.

 

Drogi kolego Wiesławie,

Jestem pod wrażeniem twojej wypowiedzi. Poważnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coście się Galmeta uczepili. czyszczenie prościuchne jak kłębek sznurka w kieszeni.

Pewnie, że nie trudne. Wszak sprawności akrobatycznych nie wymaga. Wygląda jedynie na straszliwie upierdliwe w porównaniu do innych kotłów 5. klasy, gdzie przeważnie wystarczy pomachać wajchą z boku kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie forum polityczne panie pimpuś sadełko.

Od p. Antoniego i 500+ to się odwal,pewnie dla niektórych o takich poglądach jak Ty,lepiej jest dać nachodźcom co to ich stręczy ciocia Aniela po 1200 za nic nie robienie niż  polskim dzieciom.

Jak do tej pory beneficjentami tego typu kwot byli Cyganie i Czeczeńcy bez żadnego kryterium dochodowego,wiedziałeś o tym?

Pewnie nie,bo jesteś co najmniej lemingiem lu co gorsza KOD-omitą(zbiór wszelkiej maści lewactwa od UB,SB,PO oraz zboczeńców),którzy obecnie najwięcej morde drą i nie mogą się pogodzić z porażką w wyborach.

Nie jest to oczywiście rząd marzeń ale póki co na razie lepszego nie mamy niestety.

Nigdy nie miałem żadnego kredytu i nigdy bym nie wziął od tych oszustów.

Nigdy też nie powierzyłbym swoich pieniędzy świniom przy korycie jakie były przez ostatnie 8 lat u władzy.

I to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na temat proszę. Bo zaraz się zjawi admin i co lepszych wyp... ekhm zbanuje. Do obrzucania się blotem jest forum na M...

Co do Galmeta to przy takim wymienniku to atrakcje z kominem w gratisie. Ciekawe czy w DTR jest o tym zapisane? I ta reklama: "sprawność ma znaczenie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z kominem murowanym bo nowoczesne kominy systemowe ceramiczne dadzą sobie radę, taka cena za nowoczesność. Przypomnę, że stare kotły gazowe np BEPIS podłączano do ceglanych kominów z nowoczesnymi nie da się tego zrobić. Co do zapisu w DTR to wszyscy producenci kotłów bez względu na klasę mają informować o tym, że jego kocioł nie osiąga przy pracy z mocą nominalną temperatury spalin 160 stopni.

Swoją droga jeszcze niedawno jeden z kotłów był reklamowany tu na forum, że ma sprawność ok 95%, ciekawe czy informował swoich klientów o temperaturze spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego co kojarzę to temperatura spalin na mocy nominalnej byla wyższa, tu Galmet podaje 71 st. Czy przy takiej temp. nie będą występowały problemy z ciągiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.