Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brykiet... Brykietowi Nie Równy


szari

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś w tym roku robi przymiarki do zakupu brykietu w ilości przynajmniej 1 palety, ja się zastanawiam, bo z roku na rok, brykiet wg producentów zastępuje coraz więcej drewna :lol: Już są producenci co podają 1T brykietu = 4,5m3 drewna :blink:

 

Tak naprawdę to chciałbym kupić jakiś sprawdzony brykiet i obalić tą teorię, bo mniej więcej wiem ile drewna mi idzie na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne to jest, bo 1m3 dębu to ponad 700kg, przy wilgotności 15%. To licząc 1t=4,5m3, daje nam 4,5*0,7=3,15t dębu. A śmieszki piszą, że 1t brykietu z czystej trociny dębowej zastępuje 4,5m3 drewna, hmmm jakiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, do węgla to nie ma co porównywać, chyba że do brunatnego. Brykiet raczej z założenia jest do kominka.

Ale w sumie i tak nieźle jak 4h, jeszcze ważne jaka cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejny test.

Wczoraj wpadł mi w ręce brykiet z węgla brunatnego w zielonym markecie budowlanym, Już kiedyś testowałem brykiet z węgla brunatnego i byłem zrażony, ale jak "rzuciłem okiem" na ten, od razu oceniając po wyglądzie, wziąłem. Cena 9,99 PLN, ładnie sprasowany, nie pokruszony w opakowaniu. Wyprodukowano wg info z opakowania w Niemczech.

 

W opakowaniu 15 "cegieł", ułożyłem 5 na palenisku, na to 4 polana dębu, średnio o boku 3x12cm i rozpaliłem od góry. Brykiet od złapania płomieni, palił się ok. 2h i żarzył do godziny (dla mnie żarzy się do czasu jak pompy się załączają z nie dłuższymi przerwami niż 5 min.), może nie za długo, ale ja palę zawsze na max otwartej przepustnicy. Komfort cieplny lepszy niż z drewna, nie mam przegrzanego salonu jak w przypadku drewna. Ogólnie ok, bo jedno palenie, rozgrzało podłogi (w domu 23,2*C na zew. 0*C duża wilgotność i mocny ziatr), nagrzało 300l wody (52*C), a zostało jeszcze 10 cegieł węgla. Nie zostawię tego brykietu bez większych testów, zakupię 3 paczki i zobaczę ile pójdzie przez weekend, ale poczekam na jakieś większe spadki temp.

post-61551-0-32372100-1511264273_thumb.jpg

post-61551-0-61847400-1511264278_thumb.jpg

post-61551-0-52929100-1511264283_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Taki brykiet też robisz?

IMG_20200113_211233.thumb.jpg.31b10b34d53722e76944be9252b7a056.jpg

Jak tym się pięknie pali - mentalnie. Masz świadomość że 1 wsad to kilkaset tysięcy złotych.

Ciekawe jak do tego podchodzi ustawa czyste powietrze? Można? Czy to nielegalne paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, Koledzy i Koleżanki, Przestrzegam przed zakupem brykietu firmy BSH Dąbrowscy w sieci Leroy Merlin - kupiłem w styczniu prawie tonę i się okazało, że to mielone płyty meblowe. Napisałem do producenta - oczywiście nie otrzymałem odpowiedzi, do Leroy Merlin - nikogo to nie obchodzi. A, że okłamują klienta i sprzedają badziewie - co z tego -  widać zysk najważniejszy a wy klienci trujcie się.  Paczka w paczkę okleina z mebli w różnych kolorach :-) Podziwiam producenta, że jest jeszcze na tyle bezczelny, że na etykiecie pisze 100% naturalny ekologiczny skład. 

2021-01-29_10-36-28.png

IMG_20210129_1024186.jpg

IMG_20210129_1024215.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tędy droga ; jedynie działacze pis są tutaj kompetentni .Miałem podobny problem z mokrym ekogroszkiem . Wszędzie  próbowałem bez skutku . Dopiero lokalny działacz pis doradził ; daj 10 % więcej sprzedawcy w łapę i będziesz miał suchy ... Od tamtej pory dostaję suchy ekogroch .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2021 o 11:07, Rafał68 napisał:

Kolego - zgłosiłem.  Inspektor powiedział, że on i tak nie ma nic do tego i żeby zgłosił się do PIH - u. Tak też zrobiłem. 

Witam.

Przepraszam że zapytam..... Inspektor z powiatowej ochrony środowiska tak Tobie odpowiedział??? to kolega się dodzwonił??? normalnie cud......

Napisz, zrób fotkę, paragon, zostaw sobie próbki ile się da tych felernych, wyślij e-mailem z potwierdzeniem albo poleconym. Gdyby tak Tobie gość odpowiedział to już zleciałby ze stołka...

Trzeba tępić to dziadostwo.

Ewentualnie wyślij próbki  listem do Polsatu do programu czysta Polska to się szybciutko zajmą tematem opisz jak to inspektor Tobie odpowiedział ... a jeszcze jak usłyszą że legalnie kupione w sieci Leroy Merlin ...to jest temat....

Pozdrawiam. Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.02.2021 o 12:53, kokaze napisał:

To nie tędy droga .Miałem podobny problem z mokrym ekogroszkiem . Wszędzie  próbowałem bez skutku daj 10 % więcej sprzedawcy w łapę i będziesz miał suchy ... Od tamtej pory dostaję suchy ekogroch .

Co za głupota  z propozycją łapówki. :takaemotka:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Animus napisał:

Co za głupota  z propozycją łapówki. :takaemotka:

 

Musisz być albo młodym emerytowanym policjantem lub innym gryzipiórkiem ,co tylko straszy paragrafami i karze wszystkim montować pompy ciepła . Ciekawym jak to można zrobić w górskim domku bez sieciowego prądu ,a wkoło 100 ha pisowskiego lasu ?  Spuść trochę powietrze i się nie nadymaj bo pękniesz . Czytam ,Twoje wypowiedzi , czytam i ni wuja nie wiem jak w opiniach innych  nie potrafisz znaleźć ironii , lub sarkazmu .  Tylko zawsze 2 dodać 2 u Ciebie 4 .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kokaze napisał:

Musisz być.....Ciekawym jak to można zrobić w górskim domku bez sieciowego prądu ,a wkoło 100 ha  lasu ?  

Musi to na Rusi, ale masz fantazję i gdzie ty się chłopie zabunkrowałeś i przed czym.takaemotka.gif

A wodę masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... a  "gumkowanie" cytatu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.