Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

PODTRZYMANIE

opóźnienie nadmuchu 10s

opóźnienie podajnika 10s

 

ROZPALANIE

przedmuch komory 15s

wstepny zasyp 30s

moc wentylatora 40%

max czas grzałki 2min

temp wył. grzałki 15st

czarg zapłonu 130s

czas pracy podajnika 2s

czas postoju podajnika 50s

czas pełnego rozpalania 5m

temperatura zakończenia 10st

Marwol podam Ci póżniej dla tej mocy palnika ustawienia rozpalania , tylko się przypomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuje marwol, dziś pojade wieczorem i spróbuje na Twoich ustawieniach zobaczymy jak jutro będzie wyglądał.

Zrobię też zdjęcie instalacji i podeśle.

 

Dzięki 

Witaj. Wpisz to wszystko co napisał Marwol, tylko jego dawki dla palenia przypisz w Mocy minimalnej (on ma 14Kw i sutawienia dla 9.7 Kw.

A dla Ciebie 

Podawanie 3sek

Postoj podajnika 12 sek  - jeżeli będzie przesypywał 11 s

Postoj rusztu 4m

Czyszczenie rusztu 1

Moc wentylatora 54 % ale tutaj ustaw tak, żeby pellet rozpalony nie wrzucał do popielnika. 

Powodzenia.

Będę miał chwilkę to podam dane do rozpalania dla Cibie i Marwola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście bez tych wszystkich nastaw robili?

Pewnie nie byłoby połowy postów na forum, a wy bylibyście nieszczęśliwi!

Ciągła zmiana nastaw, to cały "sens życia " palacza kotła z podajnikiem,

 

Ja sprawdzam tylko raz na rok spaliny + ew korekta i pewnie dlatego nie rozumiem takiego "szczęścia"

Natomiast stan kotła i jakość paliwa oceniam tylko po temp spalin - tu mam stałą kontrolę "optyczną"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tych nastaw to 30kg na dobe mi paliło. Teraz 12kg.

 

Fabryczne nastawy dla paliwa "pellet" są mocno nietrafione. Ani serwis,ani montażysta nie byli w stanie tego zmienić.I ciągle nie zmieniam,bo po co skoro od Rafała są ok :)

 

Ale masz racje - jak rośnie temp spalin to pora na czyszczenie :)

Edytowane przez marwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanbor jestem pod wrażeniem Twojego zużcia. Wiem, że masz bufor 800l ale nie mogę doczytać na jakim kociołku to tak ładnie pracuje i jakie masz masz ogrzewanie grzejniki czy podłogówkę. 

A i prośba nie pisz j/w "Wielokrotnie o tym pisałem a tobie się nawet nie chce poszukać."

Zgłębiam Twoje posty już parę godzin, ale masz ich taką ilość, że się poddałem.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Wpisz to wszystko co napisał Marwol, tylko jego dawki dla palenia przypisz w Mocy minimalnej (on ma 14Kw i sutawienia dla 9.7 Kw.

A dla Ciebie 

Podawanie 3sek

Postoj podajnika 12 sek  - jeżeli będzie przesypywał 11 s

Postoj rusztu 4m

Czyszczenie rusztu 1

Moc wentylatora 54 % ale tutaj ustaw tak, żeby pellet rozpalony nie wrzucał do popielnika. 

Powodzenia.

Będę miał chwilkę to podam dane do rozpalania dla Cibie i Marwola.

 

Witam

 

przede wszystkim dzięki RobikF za pomoc.

Niestety nie udało mi się jeszcze odpalić pieca po ostatnich przygodach.

Jak tylko to zrobię od razu dam znać jak chodzi.

Przy okazji RobikF ma pytanie, ponieważ ja również mam piec 14 kW, skąd więc ta różnica pomiędzy ustawieniami od Marwola?

 

Dzięki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

Po raz kolejny:

Kocioł to gazowo- olejowy WOLF z komorą zamkniętą CNK 25kW + palnik na pellet Viking Bio

Jak to razem wygląda to można zobaczyć tu  http://www.feromex.pl/oferta.php?oferta=cennik

W środku wygląda to tak - post 70 w temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17882-palnik-na-pellet-w-kotle-w%C4%99glowym/page-4

Ten widok to z palenia letniego, gdy kocioł się nie przemęcza grzejąc CWU

Regulator R-3

Obowiązkowo RCK z nastawą 10Pa

 

Dom: po podłogach ponad 300m2, przeliczone 280, grzane 260m2,

wysokość parter 3m, piętro 2,7m, średnio 2,8m

Ściany gazobeton 36cm+ styro15 ,strop na piętrem 30cm wełny 0,035, dach 27cm tej samej wełny.

Podłoga na gruncie 17cm 0,035, okna 3 szybowe, łącznie z dachowymi.

W domu 21-22C

 

Instalacja z buforem 800l podłogówka 160m2 i grzejniki liczone na 55C - ok 100m2 

Za kotłem jest ciepłomierz .

Dodatkowo mam drugi kocioł - DS na drewno z osobnym ciepłomierzem

Otrzymane z DS-a ciepło przeliczam na spalony pellet i  mam wynik całego spalania.

Tak naprawdę to spalam ok 2,5t pelletu a równowartość 1 t pozyskuję z drewna np stare palety

lub odpady budowlane .

 

Więcej o moim spalaniu np tu  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13619-ilosc-ciepla-potrzebna-do-ogrzania-budynku/page-2

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

Po raz kolejny:

Kocioł to gazowo- olejowy WOLF z komorą zamkniętą CNK 25kW + palnik na pellet Viking Bio

Jak to razem wygląda to można zobaczyć tu  http://www.feromex.pl/oferta.php?oferta=cennik

W środku wygląda to tak - post 70 w temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17882-palnik-na-pellet-w-kotle-w%C4%99glowym/page-4

Ten widok to z palenia letniego, gdy kocioł się nie przemęcza grzejąc CWU

Regulator R-3

Obowiązkowo RCK z nastawą 10Pa

 

Dom: po podłogach ponad 300m2, przeliczone 280, grzane 260m2,

wysokość parter 3m, piętro 2,7m, średnio 2,8m

Ściany gazobeton 36cm+ styro15 ,strop na piętrem 30cm wełny 0,035, dach 27cm tej samej wełny.

Podłoga na gruncie 17cm 0,035, okna 3 szybowe, łącznie z dachowymi.

W domu 21-22C

 

Instalacja z buforem 800l podłogówka 160m2 i grzejniki liczone na 55C - ok 100m2 

Za kotłem jest ciepłomierz .

Dodatkowo mam drugi kocioł - DS na drewno z osobnym ciepłomierzem

Otrzymane z DS-a ciepło przeliczam na spalony pellet i  mam wynik całego spalania.

Tak naprawdę to spalam ok 2,5t pelletu a równowartość 1 t pozyskuję z drewna np stare palety

lub odpady budowlane .

 

Więcej o moim spalaniu np tu  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13619-ilosc-ciepla-potrzebna-do-ogrzania-budynku/page-2

Bardzo dziękuje :) Doczytam wskazane posty a w szczególności jak działają ciepłomierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co dokładnie chodzi?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec za każdym razem jak włączę zasilanie to zaczyna się funkcja autorozpalnie

 

to normalne czy trzeba coś poprzestawiać w ustawieniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne tak ma być. W nowym programie po włączeniu wygaszenia z ręki kocioł już się nie odpali. Możesz robić co chcesz łącznie z pozbawieniem go napięcia. Ponowne załączenie rozpalania i będzie działał jak poprzednio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,od jakiegos tygodnia uzytkuję piec Sas Bio Slim o mocy 23kw ze sterownikiem Recalart. Do ogrzania mam 200m2 liczac po podlodze,tj 172m2 pow.uzytkowej. Ok 100m2 ogrzewam grzejnikam a ok. 70 m2 ogrzewam podlogowka. Piec na standardowych ustawieniach nie zszedl ponizej 30kg pelletu na dobę,zwykle jest to w granicach 30-40kg.Temp.zadana 50st.C,tryb palenie-podtrzymanie. Probowalem ustawien podawanych tutaj w temacie,ale nie poprawiły one jakos znacząco spalania.Może ktoś ma piec o podobnej mocy lub wie jakie ustawienia zapodać dla tego kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobikF podam to co wiem,jeśli coś będzie Ci jeszcze potrzebne to pytaj,a postaram się ustalić. Przy piecu mam założony zawór 4d firmy Afriso ze skalą 1-10,obecnie ustawiony na 7. Na piecu mam ustawione CO1-na grzejniki - 8szt- pompa Leszno lfp 25/6.Jako CO2 ustawioną mam podłogówkę - 6 nitek, z pompa zamontowaną przy rozdzielaczu IBOo mocy 46 (I bieg)do 93W(III bieg). Na CWU mam pompę LEszno 25/4. Pompy do wczoraj dziś rana miałem ustawione na 2 bieg,godzinę temu przestawiłem na I bieg.W przedpokoju,w centralnej części domu mam zamontowany regulator pokojowy temp. Auraton 2025. Regulator odcina zasilanie pompy podłogówki w momencie gdy w pomieszczeniu (na parterze)uzyskana zostanie zadana temp.( w moim przypadku ok 22st C.).Czujnik do CWU nie został jeszcze zamontowany. W domu uzyskuje bez problemu zadaną temperaturę,a nawet niestety ją przekraczam (brak zamontowanych głowic na grzejnikach,możliwość przykręcenia ich pokrętłem-grzejniki Purmo).Dziwną rzecza jest to,że po wpisaniu kodu serwisowego,tj. 28100 mogłem zmienić ustawienia mocy kotła itp. W chwili obecnej mogę zmieniać,ale zmiany nie zapisują się. Fabrycznie na piecu ustawioną miałem moc 17kW,zmieniłem ją na 23 kW zgodnie z opisem na boku kotła i z faktyczną mocą. Nie wiem czy dobrze,że to ruszałem? Będę niezwykle wdzięczny za pomoc bo ostatniej doby,piec spalił 37 kg pelletu:/.

Aha,co do sterownika to jest to Recalart,ver. Multiflame 15.12.15,zasilacz wersja oprogramowania 30.09.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.