Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heitz Eko Junior 10Kw


plemie101

Rekomendowane odpowiedzi

To trzeba szukać w instalacji. Reaktora nie masz w kotłowni więc jakoś ogarniemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dość dużą moc ustawioną więc to raczej nie wina kotła i opału. jak piszą chłopaki bład gdzieś w instalacji. fotki pomogą ogarnąć ewentualnie jakiś szkic z rozmieszczeniem pomp i całego bałaganu.

 

 

To trzeba szukać w instalacji. Reaktora nie masz w kotłowni więc jakoś ogarniemy  ;)

:D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdjecia robione telefonem... nie wiem czy wogole cos tu zobaczycie.. jak zdjecia nic te nie daja jutro wezme aparat i zrobie jakies lepsze fotki.. tylko nie wiem dokladnie z czego zrobic itd...  Czekam na wasze opinie. Moze ktos z was jest z okolic Mazur?

post-58480-0-15142800-1412531467_thumb.jpg

post-58480-0-88575400-1412531469_thumb.jpg

post-58480-0-32485800-1412531472_thumb.jpg

post-58480-0-75860400-1412531474_thumb.jpg

post-58480-0-25408700-1412531477_thumb.jpg

post-58480-0-79979000-1412531479_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie jest wszystko ok, ale z tych zdjęć dla mnie nic nie wynika - jakieś rurki, zawory, kolana i takie tam, a co do czego, to chyba trzeba by być świętym tureckim, żeby z fotek coś wywnioskować.

Najlepiej, jakbyś po prostu sam przysiadł nad tą swoją instalacją i spróbował narysować schemat - to wymaga od Ciebie zagłębienia się w temat, ale na odległość nikt Ci nie doradzi, skoro nie ma i nie można ustalić skąd i dokąd ta woda płynie - gdzie ciepła i gdzie zimna, która pompka od czego... rozumiesz :-).

 

Spróbuj to sam wstępnie rozkminić i jak będziesz w stanie coś naszkicować, to zapodaj te swoje rysunki i zrób więcej zdjęć poglądowych, to może uda się coś wykombinować, bo z próżnego to i Salomon nie naleje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka...dwoje małych dzieci, więc nie zawsze jest czas...

Samo CWU grzeje Tobie bez problemów? Dobrze zrozumiałem? Jeśli tak to prawa nitka za bardzo nas nie interesuje. Obejrzyj zawór 4D i ewentualnie opisz. Która rura jest od czego- powrót z instalacji, powrót do kotła, wyjście na dalszą instalacje. No i może trochę ją opiszesz - co tam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quiz "Co instalator miał na myśli? " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki masz na 3? Ale grzeją ma się rozumieć? Masz głowice termostatyczne na nich? Dom nowy czy był juz kiedyś ogrzewany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne fotki.. staralem sie jakos to opisac... jak z czegos jeszcze mam zrobic zdjecia to dajcie znacz z czego... nie znam sie na tym.. a do tego nie ma blisko mnie zadnego ogarnietego hydraulika.... 

 

 

czekam na szybka odpowiedz, dzieki

 

Głowice termostatyczne Schlosser na grzejnikach sa, jest to mieszkanie 68 metrow wiec ten piec spokojnie powinien wystarczyc. 5 grzejnikow +30 metrow podlogowski

 

 

 

POMOCY

post-58480-0-44079100-1412940373_thumb.jpg

post-58480-0-60471000-1412940384_thumb.jpg

post-58480-0-55869800-1412940392_thumb.jpg

post-58480-0-18956400-1412940401_thumb.jpg

post-58480-0-80948600-1412940407_thumb.jpg

post-58480-0-35312500-1412940414_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!

W instrukcji tego kotła pisze---Kocioł przystosowany jest do pracy ze zbiornikiem

wyrównawczym otwartym (system otwarty) – wg normy PN-91/B-02413, oraz

do pracy w układzie zamkniętym, po spełnieniu zaleceń zgodnych z P N - EN 303 – 5.

UWAGA!

Podłączenie kotła w układ zamknięty, nie przestrzegając podstawowych zasad

hydraulicznych i norm PN – 303-5 stanowi zagrożenie Życia dla mieszkańców i

osób postronnych.

Kto robił tą instalację?  Masz instalację zrobioną w ocynku(błąd)musisz częściej czyścić filtry (odpadający  cynk).

Jezeli się na tym nie znasz i nie potrafisz sam przerobić instalacji to zleć to uprawnionej osobie. Instalacja musi być przede wszystkim  bezpieczna.

 pozdrawiam.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może od tego... zamknij CWU I podłogowe . W sterowniku ustaw tryb grzania pompą CO. Zostaw odkrecony jeden grzejnik ( na głowicy 6) reszta na minimum i obserwuj przy 4d co się dzieje i czy nagrzewa Ci się nitka do grzejnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łazience od grzejnika? A teraz jak kiedyś nie daj Boże zamkniesz obieg CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quiz "Co instalator miał na myśli? " ;)

Elo Waco - kazałeś przyjść, więc jestem :]

Co do instalki, podłoga powinna byc zasilona za 4D, chyba, że po drodze jest jeszcze 3D - ogólnie zabyt zakręcona jak na "moje standardy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zięć dobry :)

 

Poczytałem trochę.. histereza 5st nie jest be, pod warunkiem agresywnego prowadzenia palnika.

Kolego załozycielu, nie zmniejszaj mocy palnika wydłuzeniem przerwy, dobierz moc nadmuchu, coby wszytsko spalić, i powinno byc OK.

Przesłonę ogarnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się kiedyś z takim rozwiązaniem, że podłogówka była wpięta przed zaworem 4D i jakoś to pracowało. Z tego co mówił użytkownik to grzejniki uruchamiał dopiero jak podłogówka cała się ustabilizowała. W przeciwnym razie do kotła wraca zbyt zimny czynnik, a instalacja SZOK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłonę ogarnij- tzn jak ma byc otwarta? 

 

łazience od grzejnika? A teraz jak kiedyś nie daj Boże zamkniesz obieg CO? - nie od grzejnika tylko oddzielnie idzie podlaczenie do zbiornika

 

wiec juz nie wiem co zrobic... czy uwazacie ze moze byc cos nie tak w tej instalacji? bo juz nie mam pojecia co zrobic.. grzejniki mi grzeje wiec nei wazne czy jeden wlacze czy 6 tylko pozniej jak wlacze grzejniki piec nie moze dojsc do temperatury zadanej i nie wiem dlaczego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałes, że przesłoną nie bardzo da się sterować. Jeśli zbytnio zasłania wlot, to może brakowac powietrza do spalenia podanego paliwa, a wg opisu tak właśnie się dzieje (mam nadzieję, że temat drożności kanałów powietrzynch możemy pominąć ?)

Postaraj się doprowadzić spalanie do porządku, to może i problem z dochodzeniem się rozwiąże.

 

Instalacja jest " za bogata", ale niekoniecznie zła. Jak zaczniesz sezon, to nie baw się w cykliczna pracę podłogówki - lepiej chłodniejsza, a pracująca stale (ktoś już wspominał, jaka ma byc temepratura podłogi, i tego się trzymaj).

Rację ma też kolega, który pisał o błędnej lokalizacji czujnika wewnetrznego. Dobrzej mieć porządne termostaty przy grzejnikach, zamiast centralnego termostatu - lepszy komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeslone moge otworzyc cala- odkrecam ja lub moge ja otworzyc gdzies na 1/4... ale nie wazne jak zrobie, nie wazne jak ustawie podawanie i tak mi piec nie potrafi dobic do 65 stopni.... wbija mi jakies 47-50 i dalej nie chce ruszyc mimo ze ciagle podaje itd.... wiec nei wiem o co tu juz chodzi- przypominam ze grzejniki wlaczone na pol gwizdka... podlogowka wogole nie wlaczona i tak tez sie dzieje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Verb prosiłeś mnie onegdaj bym nie odpowiadał na Twe posty, ale tym razem zrobię jednorazowy wyjątek.

 

Witaj po długim czasie nieobecności na forum Info-Ogrzewanie.

Hej Andrzej. Było, minęło.

Wkurzałem się, gdy dość bezkrytycznie odnosiłeś się do postów pewnych ekspretów, jednocześnie krytykując wiele moich wypowiedzi.

Teraz już wiesz, że "nie wszytsko złoto co sie świeci" :) Musieliśmy wiele się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.