Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heitz Eko Junior 10Kw


plemie101

Rekomendowane odpowiedzi

Przeslone moge otworzyc cala- odkrecam ja lub moge ja otworzyc gdzies na 1/4... ale nie wazne jak zrobie, nie wazne jak ustawie podawanie i tak mi piec nie potrafi dobic do 65 stopni.... wbija mi jakies 47-50 i dalej nie chce ruszyc mimo ze ciagle podaje itd.... wiec nei wiem o co tu juz chodzi- przypominam ze grzejniki wlaczone na pol gwizdka... podlogowka wogole nie wlaczona i tak tez sie dzieje....

Aż tak źle... hmm. Instalka dobrze napełniona ? Napisz PW, pogadamy via fon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo dokladnie zle... jak mowisz.. i przez to ze nie moze wbic temperatury zadanej spala jak sie zapewne domyslasz duzo ekogroszku... 

 

co mam rozumiec przez instalka dobrze napelniona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, czy jest odpowiednia ilosc wody w instalacji i czy jest dobrze odpowietrzona cala instalacja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie martwi to, co powiedziałeś gdy rozmawialiśmy. Rura łącząca komin z czupuchem jest bardzo gorąca, być może nie ma odpowiedniej wymiany. A czy czujnik CO jest dobrze osadzony ? Czy jest możliwe, że kocioł osiaga wyższą temperaturę niż wskazuje sterownik ? Czy w kotle słychać trzaski, bulgotanie ? Wg DTR, w kotle nie ma żadnych blach, kierownic etc. więc efekt skróconego obiegu spalin raczej Cię nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze jest dobrze... nie ma trzasku bulgoczenia itd....tylko mysle ze gdy dzwonilem do serwisu to by mi powiedzieli ze jest jakas przeslona czy cos i mozna ja zamykac lub cos... a nic takiego nie powiedzieli.... nie mam pojecia co jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posluchajcie jeszcze jednego.. dzis postawnowilem sprobowac palic drewnem na ruszcie awaryjnym- chcialem zobaczyc co i jak.. 

 

rozpalilem w piecu gdzies o 9:30 wlaczylem wszystko na maksa(grzejniki i podlogowka) zobaczymy co bedzie sie dzialo... minelo jakies 45 min i piec ma temperature 65 stopni z ktorej nie schodzi praktycznie, woda praktycznie zagrzana do 45 stopni.. teraz zobacze jak piec sie bedzie zachowywal jak bedzie grzal grzejniki i podlogowke.. widze ze drewnem bardzo szybko wbija temperature.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jeszcze jedno...

 

Jaką masz ustawioną temp załączania pomp?, bo jak masz nisko, to to będzie odpowiedź dlaczego nie chce Ci dobić do temp zadanej.

Ustaw temp załączania pomp najwyżej jak się da i wtedy zobaczysz co się dzieje... :-)

 

Ja u siebie też to przerabiałem i temp załączania pomp mam na 56 stC, bo wyżej się nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec jest tak.. pompa cwu wlacza sie gdy piec zdobyje temperature zadana.. i wtedy ciagle chodzi pompa c.o.

 

nie wiem czy mozna to wogole zmienic.. i jak to zmienic itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym momencie włącza się pompa CO?

Między momentem załączenia pomp, a temperaturą zadaną musi być jakiś odstęp - nie możesz załączać pomp dopiero gdy uzyskasz temp zadaną, ani nie możesz mieć ich włączonych cały czas od niskich temperatur. Z 8 do 10 stopni marginesu by się przydało.

Przykładowo - przy zadanej 60 stC, pompy powinny pracować od jakichś 50-55. Jak dasz je za nisko, będą Ci wychładzały zład w kotle, jak dasz za blisko temp zadanej, będą pracowały mało efektywnie.

Poszukaj w sterowniku czegoś brzmiącego jak 'temperatura załączania pomp', czy coś w tym guście.

A już całkowicie nieefektywne jest ustawianie pomp na 35 stC w sytuacji, kiedy zachodzą problemy z dojściem do temp zadanej.

Problemy z dochodzeniem do temp zadanej zawsze świadczą o zbyt małej mocy palnika w stosunku do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Lepiej zatem puścić kocioł luźno - bez obciążenia - żeby temp podskoczyła wyżej i obciążyć go dopiero kiedy ta temp uzyska bezpieczne wartości - ok 55-60 stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis rozpalilem zupelnie inaczej:

 

podawanie 3 sekundy

przerwa 15sekund

dmuchawa 40%

 

temperatura zadana 65 stopni

cwu 50 stopni

 

 

 

ZObaczymy co bedzie po jakims czasie. Ciekawe ile taki piec potrzebuje by nagrzac bojler 120 litrow i do tego grzejniki.... Ale jezeli w ten sposob nie zdobedzie temperatury zadanej to dzwonie do serwisu niech przyjezdzaja i patrza co jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dąż do ciągłego palenia, bo tak są skonstruowane te kotły. Teraz, kiedy jeszcze dość ciepło, to owszem - sam też jeszcze gaszę czasem - ale jak ogrzewanie stanie się koniecznością, to tak sobie skalibruj instalację, by to ona regulowała ciepłem w domu, a kocioł ma być zawsze gorący. Nie zaoszczędzisz wiele na tym wygaszaniu, a niepotrzebnie się narobisz :-).

Wszelkie czyszczenia też można spokojnie robić kiedy jest żar na palniku. Jedynie jak chcesz spod retorty wyciągnąć kamyki, to trzeba odkręcić klapkę, a jak palnik gorący, to może być problem, ale tego nie robi się często :-). Sama nazwa wskazuje - kocioł stałopalny - czyli stale się w nim pali hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem. wygasilem w piecu bo palilem drewnem.. chcialem zobaczyc jak to jest..:) 

 

powiem szczerze ze zaczyna to wychodzic.. woda ciepla, grzejniki cieple i piec lapie temperature zadana...

 

wiec powinno byc ok:) 

 

wlaczone na pol gwizdka grzejniki, zobaczymy co bedzie jak wlacze podlogowke i grzejniki mocniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plemie101, poczytaj jeszcze raz o wygrzewaniu podłogówki, grzejniki zostaw w spokoju, nie włączaj ich. Jak temp zasilania i powrotu ustabilizują się to dopiero włącz grzejniki. W przeciwnym razie będą problemy. Też mam instalacje mieszaną i wiem jak podłogówka może destabilizować pracę całęgo układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.