Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podział Kotłow


znachor

Rekomendowane odpowiedzi

podsyłam wam ciekawego linka o klasyfikacji kotłów zasypowych,który troche inaczej niż na forum interpretuje podział kotłów na górno i dolno spalające.miłej lektóry i czekam na opinie

http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-zasypowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej interpretuje czyli jak?

 

Kocioł dolnego spalania to kocioł gdzie pali się złoże przy ruszcie i też przy ruszcie jest odprowadzenie spalin.

Kocioł górnego spalania to kocioł gdzie paliwo odpala się od góry i nad paliwem jest ujście spalin.

Kotły spalania w całej części złoża to tzw. koksiaki jak Camino i tam pali się na ruszcie ale koksem lub węglem gazowym sortymentu orzech lub kostka

 

Czego tu nie rozumieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego,ja tylko zwróciłem uwagę ze w znakomitej wiekszosci przypadkow kotly  dzielimy na górnego i dolnego spalania,a mało kto zuważa ze jest jeszce cos takiego jak kotly spalajace w calej objetosci złogu czyli inaczej mówiąc gorniaki palone od dolu.wiem ze to co pisze moze byc nie poprawne "politycznie",ale skoro istnieje taka forma spalania to tez mozna o niej cos powiedziec.

bo przeciez nie wszyscy uzytkownicy tego forum sa instalatorami,bądz szpecami w budowie kotłów co,więc podyskutujmy a nie piszmy jakie to proste,bo moze dla ciebie tak,ale ktoś inny dopiero wchodzi w temat :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział na DS i GS wynika z fizycznej konstrukcji kotła i jest prosty jak drut. Klasyfikacja wymieniona w artykule Zawijana opiera się na sposobie/typie spalania.  Moim zdaniem ta druga klasyfikacja wprowadza niepotrzebne zamieszanie. Dlaczego? Bo jak w kotle dolnego spalania podaję powietrze od góry i rozpala mi się cały wsad to co, już nie mam kotła DS tylko kocioł palący w całej obiętości?  A jak zaklasyfikować spalanie kroczące, albo ostatnio omawiany pomysł z kanałem dopalającym od strony drzwiczek zasypowych?  Dla mnie klasyfikacja kotłow zasypowych jest prosta: DS, GS i kotły nijakie (GD). Klasyfikacja Zawijana to po prostu klasyfikacja sposobów spalania, a nie klasyfikacja kotłów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły nijakie (GD) bez klapki to kotły GS.
Kotły nijakie (GD) z klapką są kotłami GS lub DS w zależności jak palacz ustawi klapkę, jak często zmienia jej położenie czyli jaka jest szczelność gazowa klapki.

 

Przykład.

Mój kocioł SDG16 z klapką, od ponad roku nie ruszaną (jest ona doszczelniona produktami z podgrzewanego, spalanego węgla), w położeniu dla DS czyli mój kocioł SDG16 jest kotłem DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.