Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Analiza Instalacji


dwarazdwa

Rekomendowane odpowiedzi

Temperatura na piecu 60 stopni, na wejściu do wymiennika tak samo, ale już na grzejniki idzie 12-15 stopni mniej

to normalne zjawisko że po stronie wtórnej temperatura jest niższa

powrót wymiennika po stronie otwartej 30-35 stopni, powrót po stronie zamkniętej podobnie

 

zasilanie grzejników masz 45sC a powrót 35sC

czyli według mnie pompa grzejnikowa chodzi na zbyt wysokim biegu

 

na którym biegu masz pompę na obiegu otwartym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiminero układ przerobiony według  poprawek które mi rozrysowałeś. te pompy na kotle do 25/40 grundfosa - czy jest to możliwe że pompa nie ma siły przepchnąć wody przez te zawory zwrotne ? one są 1 calowe i woda się zatrzymuje na nich i nie puszcza dalej. jak rozłupalismu jeden zawór pompa popchnęła układ. zrobiliśmy to samoz drugim zaworem na CWU i pompa tez popchnęła ale powrót z bojlera jest długo zimny - czy ta weżownica jest na tyle długa że pompa pcha tą wode tak długo ?

Niestety brak zaworów zwrotnych powowduje to, że bojler nagrzewa się nawet gdy nie działa pompa CWU bo tak naprawdę pompa CO wali długim obiegiem i zgarnia wodę przez bojler..

 

Jedyne co zauważam do brak tych odpowietrzników dodatkowych.. czy to może byc powód że jest jakas Bańka w układzie i pompy maja problemy.?

 

dodatkowo po stronie zamkniętej jak zacząłem sprawdzać w różnych punktach temperaturę to się okazało, że

 

gdy działa pompa na grzejniki to zasysa ona zimniejszą wodę z układu podłogówki przez co tracę jakieś 5 stopni, a z powrotu grzejników temp ok 50 stopni wpycha powrotem w tyłek podłogówce...czy tutaj wskazane sa zawory zwrotne?

 

a jak działaja dwa układy na raz czyli podłogówka i grzejniki - to na grzejniki nie idzie więcej niż 38 stopni przy 70 na kotle - sprawdzone przez 1,5 godziny ciągłej pracy pomp - czy to nie jest wina wymiennika?

 

 

JUż mam wkur... na tę kotłownie.

 

Czy mozna wyliczyć po rozmiarach i ilości płyt  - jaką moc ma wymiennik płytowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie uzyskasz takiej informacji. Do wyliczenia mocy wymiennika potrzebna jest znajomość wielu danych minn. rodzaju czynnika (woda, glikol,para) temperatury i nateżenia przepływów czynnika po stronie pierwotnej i wtórnej oraz szczegółowe dane techniczne samego wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.