Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym Grozi ! Utrzymywanie Niskiej Temperatury Kotła 40 -50Stopni


Mirek39

Rekomendowane odpowiedzi

jurgonka

 

W ramach pisania bajek - jaka musi być temperatura grzejnika (??)

 

Tak jest u mnie oczywiście ciągłe palenie,tłokowiec 25 kw i zawór 4d

Temperatura zew. temp grzejników temp wew.

+5 33 22-21 (+,-0,5)

0 35 22-21

-10 40 22-21

-15 45 22-21

-20 50 22-21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przytoczonych danych wyciągam wniosek, że mam "większy grzejnik" lub lepsze ocieplenie, większą bezwładność cieplną budynku itd.

Piec stałopalny, podajnik (własna konstrukcja - beczka obracająca się i podająca każdy opał granulacji od-0 do 100x60. brak zaworu 4,3 i 2 drożnego.

Podajnik bezawaryjnie pracuje ponad 20 lat. (jeden raz wymiana stycznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurgonka

 

 

Czy istnieją grzejniki niskotemperaturowe

 

Tak istieją grzejniki niskotemperaturowe 35-45

Wyższa efektywność

w niższych temperaturach

Zastosowanie grzejników niskotemperaturowych jest

najbardziej efektywnym i oszczędnym sposobem na

sprawne utrzymanie idealnej temperatury w pomieszczeniu.

Nasze grzejniki pracują w każdym zakresie temperatur, a co za tym idzie

sprawdzają się także w instalacjach niskotemperaturowych. Badania wykazały,

że grzejniki niskotemperaturowe efektywnie ogrzewają pomieszczenia do

optymalnego poziomu temperatury i utrzymują ją na tym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy istnieją grzejniki niskotemperaturowe hehe zależy jako ideologie grzania się dobierze ja na grzejniki daje podobne parametry jak kolega Marek tylko że uyrzymuję tempetarure w pomieszczeniach 22,5-23st instalacja stara porzadna stalowa z grzejnikami żeliwnymi tylko w salonie alu ze wgledu na duże okno i bezwładność i do pytania czy istnieją haha no każdy grzejnik może być niskotemperaturowy wszystko zależy dla jakich strat został dobrany jeśli sostał dobrany wg starych wymogów 120W/m2 przy 80st zasilnia to dzisiejsze domy nie maja więcej niż 40W/m2 (takie przeciętnie wyizolowane ) dlatego nam wystarcza tak niski parametr ,i jedni maja automatykę to tego a inni trzymają niska tempe na kotle jeśli opał suchy to faktycznie nic kociołkowi nie grozi ale takich świadomych palaczy jest już niewiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile namówię córkę na pomoc (zrobienie zdjęcia i umieszczenie go na stronie). Jest to miniatura podajnika przemysłowego. U moich sąsiadów w ich "śmieciuchach" pracują już trzy takie podajniki, wszystkie bezawaryjnie i można "ekologicznie" palić "wszystko". Ja im pomogłem i oddycham "lepszym" powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia to muszę prosić o pomoc. Nie powinienem też w tym temacie umieszczać śmieci o konstrukcji podajnika do śmieciucha. Ponadto "piszę bajki" i zdjęcia umieszczone są ilustracją bajek. Na pewno z wszystkimi zainteresowanymi podzielę się wiedzą i doświadczeniem, lecz tylko w miarę własnych możliwości.

Kilka postów wcześniej skierowano mnie do zapoznania się z wpisami zawijana. (Kłaniają się "lokowane produkty")Na którymś z portali Zawijan instruował, że nie należy za darmo oddawać własnych pomysłów. Nie jestem i nie będę "uczniem" zawijana. (choć szanuje Go za zawodową wiedzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej skierowano mnie do zapoznania się z wpisami zawijana. (Kłaniają się "lokowane produkty")Na którymś z portali Zawijan instruował, że nie należy za darmo oddawać własnych pomysłów. Nie jestem i nie będę "uczniem" zawijana. (choć szanuje Go za zawodową wiedzę)

Dobra, dobra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny ZawiJan99

Czytając (być może nieuważnie) "wszystko" o paleniu w kotłach brak mi informacji czy różnica w ciśnieniu (powietrza - spalin) ma znaczenie dla procesu spalania (pomijam wszystkie inne zależności) Chodzi mi o różnice wywołane tylko ciągiem kominowym lub nadmuchem dmuchawy. Czy są to wielkości pomijalne, czy już mające znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kilka postów wcześniej skierowano mnie do zapoznania się z wpisami zawijana. (Kłaniają się "lokowane produkty")Na którymś z portali Zawijan instruował, że nie należy za darmo oddawać własnych pomysłów. Nie jestem i nie będę "uczniem" zawijana. (choć szanuje Go za zawodową wiedzę)

 

Przecież to nic poniżającego ani obraźliwego być "uczniem Zawijana" to raczej komplement.

 

Oczywiście mowa o "uczniu" z dobrymi ocenami na polu nauki spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurgonak za mało konkretów widać, można bardziej szczegółowo (więcej zdjęć)? Zapewne sporo osób jest ciekawych rozwiązania konstrukcji podawania.

Przecież napisał :

 

. Jest to miniatura podajnika przemysłowego. U moich sąsiadów w ich "śmieciuchach" pracują już trzy takie podajniki, wszystkie bezawaryjnie i można "ekologicznie" palić "wszystko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot uczeń nie dotyczył wiedzy merytorycznej lecz podejścia do ludzi potrzebujących pomocy. Nawet jeśli ich nie stać na odpłatną pomoc.

 

Czyżbyś uważał, że ludzie potrzebujący pomocy nie uzyskali ode mnie (od nas, bo piszemy to wszystko we dwójkę z zawijan_2) żadnej bezpłatnej pomocy?

Ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny ZawiJan99

Czytając (być może nieuważnie) "wszystko" o paleniu w kotłach brak mi informacji czy różnica w ciśnieniu (powietrza - spalin) ma znaczenie dla procesu spalania (pomijam wszystkie inne zależności) Chodzi mi o różnice wywołane tylko ciągiem kominowym lub nadmuchem dmuchawy. Czy są to wielkości pomijalne, czy już mające znaczenie.

 

Nie są pomijalne. Wszystko ma znaczenie.

Wszak wydajność dmuchawy zależy od różnicy ciśnień w kotłowni i w kotle a ciśnienie w kotle od ciągu kominowego.

 

Widzę, że jednak chciałbyś się uczyć ode mnie. Powiem Ci jednak, że już kilka razy poparzyłem się na tych naukach i naprawdę nie wiem, czy chciałbym się poparzyć jeszcze raz. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczyło tylko i wyłącznie ciśnienia w palenisku, które w paleniu grawitacyjnym jest mniejsze niż w czasie pracy dmuchawy, a więc dmuchawa to więcej tlenu. (proszę nie robić mi wykładu na temat znaczenia tlenu w procesie palenia.) Palenie na naturalnym ciągu powoduje zawsze niższe ciśnienie w palenisku, niż gdy powietrze podaje dmuchawa.

Pomijam całkowicie wymagania palnika jaki by on nie był. i tylko tego dotyczyło pytanie.

Rozumiem, że nie otrzymam odpowiedzi - pewnie pytanie jest za ogólne.

Nie czuje się kompetentny do oceny kogokolwiek moja ocena dotyczyła tylko jednej wypowiedzi i wątpliwości jednej z osób, której pomógł Zawijan2 lecz on z kolei miał opory czy wolno mu się z otrzymaną wiedzą podzielić z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym. I we wszystkich.

Wybierz, co Ci bardziej odpowiada.

 

To skoro jesteśmy w temacie :

Czym Grozi ! Utrzymywanie Niskiej Temperatury Kotła 40 -50Stopni

 

Co o tych temperaturach sądzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.