Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamen W Problem Z Piecem


krenciol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałośći pomoc.

posaidam w domu piec kamen W 22 KW , komin mam Leyera - nie wiem jaka średnica i wysokość, dziś zmierzę średnicę...

instalacja: piony z miedzi, trzy rozdzielnie ( piwnica, parter i poddasze) powierzchnia do ogrzania około 200 m.

od rozdzielni do grzejników mam rurę warstwową i dwie pseudo podłogówki.

układ działa w systemie zamkniętym- ponieważ mam w planie założenie gazu.

dodatkowo ogrzewam CWU o pojemności 300 l.

na wszystkich grzejnikach mam regulatory..

 

mój problem polega na tym że strzela mi z pieca " fuka" wczoraj tak walnęło że prawie wyrwało wyczystkę - dziś muszę ją osadzić na nowo i zabezpieczyć żeby nie dostawało się lewe powietrze co za pewne jest powodem mniejszego ciągu z pieca...

mieszkam na górce więc ciąg w kominie jest jak djabli.

komin czyściłem w lutym.

 

w piecu pale drewnem oraz weglem z miałem, kupiłem 2,5 tony groszka i 1,5 tony miału z kopalni Piast - wydaje mi się że trochę za dużo mam miału ale musze to spalić i na druga zimę kupię mniej miału.

wczoraj po jakiś czas po tym jak zasypałem piec (około 20 kg węgla z miałem) moja mama otworzyła drzwi wsypowe wżuciła coś do pieca i je zamknęła i zaraz po zamknięciu łupnęło tak że wyczystkę naruszyło...

wcześniej łupało mniej iw piecu, dym wydostawał się przez kanał od wentylatora i przez wentylator..

ustawione mam obecnie na sterowniku ST24 (bez pid) przemuchy co 5 minut, czas przedmuchu na 7 s oraz siła na wentylatorze mam na 6. bieg rozruchu ustawiłem w ustawieniach serwisowych na 6, temperatura zadana to 56 stopni - ale piec pracuje w okolicach 60. na czopuchu mam przytkane o jeden ząbek - prawie full.

 

proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu - nie wiem gdzie szukać przyczynu takiego stanu rzeczy - ile ludzi tyle opinii i sam nie wiem co robić...

na pewno będę dziś zabezpieczał tą wyczystkę raz żeby była ładnie osadzona a dwa żeby była szczelna- aby nie zmniejszać ciągu kominowego, natomiast nie wiem co dalej z tym fantem...

podejżewam że musze coś zrobić z ustawieniami wentylatora ponieważ z komina praktycznie cały czas leci mi mocno czarny dym a powinien byc zbliżony do białego - dusze piec lecz nie wiem w jaki sposób ustawić przedmuchy i siłę nadmuch aby w piecu cały czas był ogień - wydaje mi się że jak będzie ogień to w tedy będzie najlepsze spalanie.

dodatkowo jeszcze mam zgorzele i to dość duże... wyślę że one też są powodem błędnego ustawienia pieca.

 

jakiś czas temu dzwoniłem do Kamena i pytałem w jaki sposób ustawić wentylator, technik powiedział co 5 minut na 5 s. ustawiłem tak ale nic to nie dawało więc bawiłem się sam z tymi ustawieniami jednak moje ustawienia nie daja pozytywnego rezultatu.

 

proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kocioł górno-dolny a z nimi są zawsze problemy. Poszukaj w internecie o przeróbkach takich kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym nie przerabiać, w tamtym sezonie było wszystko dobrze z jedną różnicą - paliłem tylko orzechem...

może ktoś mi podpowie w jaki sposób ustawić wentylator... czytałem trochę to forum i myślę najpierw uszczelnię wszystko dokładnie ( wyczystkę, wejście czopucha do komina) i spróbuję rozpalić i zmienić ustawienia:

przedmuchy co 1,2 minuty, czas przedmuchu około 10-15 s, siła przedmuchu na około 30- 40 %.

nie wiem na ile ustawić start wentylatora - na 100%??

proszę o opinie czy moja propozycja zda egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było dobrze przy paleniu orzecha to pal orzechem i finito. Twój piec to takie nie wiadomo co, ale faktycznie po małych przeróbkach spokojnie na miarkowniku by działał.

Z podawaniem powietrza to raczej powinno być tak żeby było ono podawane ciągle, ale z małą moca dmuchawy.

 

I jeszcze jedno, jeżeli ktos z domowników chce "zaglądnąć" do pieca to najpierw wyłącza sie dmuchawę, delikatnie uchyla się drzwiczki zasypowe i po chwili ( 10s) można je otworzyć całkiem. Jeżeli natomiast drzwiczki zostaną otwarte gwałtownie i natychmiast zamknięte to "pierdyknięcie" będzie zawsze i wtedy należy to robić w KASKU ;)

 

 

pozdrawiam

jameess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam orzech pomieszany z miałem - nie bede go przebierał... ;) dziś osadziłem na nowo wyczystkę oraz uszczelniłem wejście czopucha do komina i łączenie między piecem a czopuchem.

jutro jak wszystko zastygnie zadzwonie do kamena i porozmawiam z nimi zobaczymy co mi powiedzą na moj problem i ciekawe jakie ustawienia zaproponują...

 

jesli chodzi o podawanie powietrza to z tym jest problem ponieważ w sterowniku ustawiam siłę nadmuchu która jest używana do funkcji ropalanie i później do przedmuchó, jedynie co to można ustawić siłę rozruchu na 30% a czas przedmuchu na 5 s lub wiecej ( trzeba sprawdzić ile czasu zajmie wentylatorowi rozpędzenie się do 100%) a siłę nadmuchu na 40% lub 50%. a przerwę w przedmuchu na 1-2 min.

w tedy powinno być optymalnie - tak mi sie wydaje...

 

jeszcze mam jedno pytanie temperatura załączania pomp mam ustawioną na 42 stopnie a temperaturę wyłączenia wentylatora na 45, proszę o informację czy te ustawienia są dobre czy też zmienić te wartości.

 

jeśli chodzi o paliwo do kotła to na następny sezon kupię więcej orzecha a mniej miału np: 3t orzecha a 1 miału.

 

mam jeszcze pytanie odnoście koloru spalin, przy paleniu drewnem kolor jest jasny - biały natomiast przy paleniu węglem czarny jak noc... gdzieś sie spotkałem z informacją że im spaliny są jaśniejsze tym bardziej efektywniejsze jest spalanie - czy jest to prawdą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Strzały spowodowane są zbyt dużą wilgotnością miału,wilgotny miał mocniej gazuje, też miałem takie przypadki, że wyczystka lądowała kilka metrów od komina, miał musi być suchy jeśli palisz od dołu. Natomiast ja przerobiłbym ten kocioł w taki sposób, że zatkałbym dolny ciąg i zrobił z niego górniaka, wtedy uzyskujesz możliwość palenia od góry, jest to bardzo dobry i czysty sposób spalania miału węglowego, tyle, że wtedy miał musi być wilgotny :). Sposób w jaki teraz palisz nie ma nic wspólnego z ekonomią, a już tym bardziej z ekologią. Przy paleniu od góry będziesz spalał miał bezdymnie.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pali miał od dołu to trzeba sie liczyc z dostaniem drzwiczkami w twarz , utratą fryzury albo remontem komina . Im drobniejszy granulat tym szybsze odgazowanie paliwa i coś z tymi gazami trzeba zrobić bo taka ilośc palnych substancji nad zasypem potrzebuje mase powietrza do spalania tylko skad je tam wziąść jak powietrze jest pod rusztem a nie nad paliwem . Otworzyc drzwiczki zasypowe a detonacja gotowa . Troche więcej rozsądku . Producenci pisza różne herezje a sprzedawcy jeszcze dołożą swoje . Czy nie mozna w takim razie w piecu dolno górnym palić miałem ano można tylko potrzeba do tego dodatkowych dystrybutorów powietrza w zasyp . Najlepiej pokazuje to chyba przekrój kotła logica jak taki kocioł powinno sie wykorzystywac .

http://www.cichewicz.pl/produkty/kotly_grzewcze/na_wegiel/logica1.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponował bym ustawienie niższej temp zadanej i ustawienie częstszych przedmuchów (co i tak podniesie temp) a kocioł nie będzie spał.

Jest to oczywiście rozwiązanie doraźne i traktuj to jako uzupełnienie wpisów pozostałych kolegów.

połączenie groszku i miału to chyba najgorsza opcja przy DS

Co prawda dopuszcza się mieszanie orzecha z miałem ale w proporcjach 65/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za pomoc.

w chwili obecnej mam ustawiłem moc wentylatora na 50%, czas przedmuchu na 14 s a przerwę na 5 min. kociol ladnie pracuje, raz mu się zdażyło włączyć alarm wysokiem temperatury 82 stopnie.

pale od dołu, sproboje dziś zapalić od góry w tym kotle i zobacze co się bedzie działo - tylko przy paleniu od gółry konieczne jest zmniejszenie siły wentylatora i zwiększenie częstotliwości przedmuchów?

proszę o pomoc, czy trzeba zmieniac ustawienia sterownika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam jak kolega Jameess.Pal grubszym sortem spalisz mniej i będziesz miał spokój. Mieszankę miału możesz dodawać w małych ilościach i powoli spalisz.

 

kolego kupiłem 2,5 t orzecha i 1,5 tony miału i mam to wymieszane... z tego co widze to mam wiecej miału niż wegla....

musze to spalić, zostąło mi około 2 t ( tak na oko w piwnicy) na następny sezon kupie 3,4 tony orzecha i pół tony miału albo sam przech...

poprostu chciałem zaoszczędzić na opale...

dziś sprónoje rozpalić od gówy i zobacze co się będzie działo...

tylko nie wiem czy zmieniac ustawienia sterownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jest przystosowany wg. producenta do spalania miału. Jak węgiel taki kiepski to warto spróbować od góry. Nastawę dobierzesz jak się już bedzie paliło. Nie ma gotowej recepty, spalanie zalezy od wielu czynników. Postaraj się dobrać minimalny konieczny nadmuch. Czas przerw jest drugorzędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.