Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Kamen multi k5 26 kW


marek1975
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marek1975,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam piec Kamen Multi k5 26 kW ze sterownikiem tech 480k. Do ogrzania dom o powierzchni 260 metrów, ocieplony. Palę od 3 sezonów. Bywały różne problemy, ale teraz to dramat. Walczę z temperaturą podajnika. wzrasta mi do 60 stopni. Podczas ostatnich sezonów wachała się między 42-47 stopni. Paliłem mocnym eko Wesoła. Teraz palę eko z kopalni Janina. Próbowałem różnych ustawień. Bez efektu. Obecne nastawy to 

Czas podawania 7 sek

Czas przerwy 45 sek

Nadmuch 30%

Trzy dni temu zaślepiłem otwory antyspalinowe. Bez efektu. Brakuje mi pomysłów. Niektórzy mówią że taka temperatura to nie jest problem dla ekoenergii. Ale 60 stopni?

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że kocioł ,czopuch i komin wyczyszczone i wszystko drożne. Aby spadła temperatura musi częściej i dłużej podawać a co za tym idzie pozostawać w pracy. Zamykanie klapki nic raczej nie daje. Możesz dać 5s co 40 i ewentualnie zmniejszyć nadmuch na 28. Klapka przynajmniej 1/2 . Podejrzewam że korona palnika ekoenergi z nacięciami jeżeli tak to przy tej wersji żar układa się dość nisko tuż nad ślimakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Tauron no to weź pod uwagę jego spiekalność różowy 10-21 ale 10 to pobożne życzenie więc ta górna granica bliżej prawdy. Wskazane aby dłużej się spalał przy mniejszym nadmuchu więc te dane które podałem mogą pomóc ( z tym że nie na pewno 😂).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie mało to możesz jeszcze zwiększyć przerwę do 45. Wcale nie musi być kopczyka wystarczy że będzie równo. Poza tym możesz pobawić się z wentylatorem byle ogień nie był mocno pomarańczowy czy czerwony a końcówki nie smoliły. Piec 26kw a palnik jakiej mocy 15-25 czy 25-32 kw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem. Rozumiem że sterownik Tech ale bez PID. Czytałem komentarze użytkowników że producent wmawiał im iż palnik ekoenergi nie sprawdza się w PID. Albo matoł albo oszust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję, sam musisz dobrać odpowiednie ustawienie dmuchawy najlepiej przy całkowitej odsłoniętej przesłonie dopiero na samym końcu ewentualnie coś tym śmiesznym ustrojstwem skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mnie wymienili jeszcze na gwarancji. Przesłałem zdjęcia jak się układa płomień i o dziwo serwisant z ekoenergi przyjechał osobiście i dokonał wymiany chodź to ponad 100km. Niestety stara zabrał. Koledze z forum któremu też doradziłem taka wymianę przysłali poczta.  Tenże serwisant sam stwierdził że mają dużo reklamacji bo palnik z nacięciami nie sprawdza się przy ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O ile parametry pracy są dobre to podtrzymanie trzeba zmienić. Przesuw (częsty) węgla przez ślimak oraz lekki nadmuch chłodzi również podajnik. Więc ustaw sobie podtrzymanie w ten sposób 

Podawanie 1 s. co 6 min. Przedmuch co 8 min. przez 30 s. moc dmuchawy 25%. 

To powinno rozwiązać twój problem z wysoką temperatura podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 do 20 min. 
Wiem że długo. Jest trochę przewymiarowany. Ale jak pisałem to od początku użytkowania( 4 sezon) temp podajnika była w granicach 42-48. Od początku tego sezonu minimalna to 52 a potrafiła dojść do prawie 60. 
Myślisz że te ustawienia pomogą? Nie zwiększy się spalanie?

 

 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stoi 20 min poda w sumie 3 sek, 15 to 2. Tak że nie ma obawy ja bym mu jeszcze zmniejszył przy tej przerwie podawanie na 7s. Będzie bardziej dopalał. Lepiej mniejsze dawki a częściej, Bo  chwilę przed osiągnięciem zadanej poda jeszcze 8 s i ta porcja żarząc się bardziej rozgrzewa palnik jak wodę w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.