piotrekdriver Opublikowano 2 Lutego 2013 Autor #26 Opublikowano 2 Lutego 2013 panowie dzieki za odpowiedzi jestewm skłonny kupić piec uniwersalny są takie gdzie można palić weglem i miałem mają dodatlowe dysze doprowadzające powietrze, tylko nie wiem na którą firme się zdecydować i czy jesli uniwersalny to brać ze sterownikiem i dmuchawą czy bez Cytuj
sambor Opublikowano 2 Lutego 2013 #27 Opublikowano 2 Lutego 2013 Jeżeli planowany do zakupu kocioł ma możliwość w przyszłości zamontowania miarkownika, to jak masz kasę , weź ze sterownikiem i dmuchawą, po 1 miesiącu palenia dokupisz miarkownik i będziesz palił z miarkownikem, a sterownik będzie sterował pompą lub pompami, a wentylator będzie na półce leżał lub służył tylko do rozpalania. Tylko nie bierz z rusztem wodnym - to dla małego kotła oznacza produkcję sadzy. Pozdr. Cytuj
piotrekdriver Opublikowano 2 Lutego 2013 Autor #28 Opublikowano 2 Lutego 2013 to co proponujesz wziasc sterownik i miarownik czy sam miarownik Cytuj
kono Opublikowano 2 Lutego 2013 #29 Opublikowano 2 Lutego 2013 nie da sie palic miałem bez dmuchawy skoro chcesz palic miałem musisz mieć dmuchawca ,a pewnie po jakims czasie przejdziesz na wegiel i dmuchawiec bedzie wtedy zbedny Cytuj
sambor Opublikowano 2 Lutego 2013 #30 Opublikowano 2 Lutego 2013 Najlepiej jakby był wentylator zamontowany bezpośrednio na kotle i dodatkowo możliwość montażu miarkownika - to byłby bardzo uniwersalny kocioł. Cytuj
piotrekdriver Opublikowano 2 Lutego 2013 Autor #31 Opublikowano 2 Lutego 2013 czyli u góry kotła? Cytuj
sambor Opublikowano 2 Lutego 2013 #32 Opublikowano 2 Lutego 2013 na przykład, ale nie koniecznie, zobacz jak są zbudowane kotly do palenia miałem bo to nie takie proste konstrukcje a następnie wybierz coś podobnego z możliwością przerobienia na miarkownik. Cytuj
piotrekdriver Opublikowano 2 Lutego 2013 Autor #33 Opublikowano 2 Lutego 2013 powiec a co myślisz o tym kotle co pisałem wczesniej http://www.konbud.i8...x.php?menu=3 Cytuj
sambor Opublikowano 2 Lutego 2013 #34 Opublikowano 2 Lutego 2013 (edytowane) Przecież pisałem ci że bez rusztu wodnego. A tam jest taki ruszt, a jak miarkownik podłączysz ? Byłem na stronie Seko - tam jest taki kocioł z górnym spalaniem, jeżeli odpuścisz palenie miałem to będzie ok, kocioł z dolnym spalaniem EKO IIN - jest niestety trochę przewymiarowany ale ma wszystko. Ja na twoim miejscu pokombinowałbym z montażem wentylatora w drzwiczkach , nie zależnie od przysłony powietrza. Edytowane 2 Lutego 2013 przez sambor Cytuj
piotrekdriver Opublikowano 2 Lutego 2013 Autor #35 Opublikowano 2 Lutego 2013 ten seko IIN 12kw bardzo przemiarowany? domek 75m2 użytkowego w tym 6 grzejników 1 drabinka i ok 25m2 podłogówki Cytuj
sambor Opublikowano 2 Lutego 2013 #36 Opublikowano 2 Lutego 2013 Kocioł DS lubi być palony na maxa, Dla ciebie nie powinien przekraczać 8kW. Musiałbyś zmniejszać palenisko cegłami szamotowymi. Cytuj
piotrekdriver Opublikowano 2 Lutego 2013 Autor #37 Opublikowano 2 Lutego 2013 no to mnie pocieszyłeś, siedze już tydzień przy kompie i szukam odpowiedniego pieca, jak dobry to za duży jak z dobrą mocą to dziadostwo, ręce opadają, może polecił byś mi jakiś konkretny piec????? Cytuj
kono Opublikowano 2 Lutego 2013 #38 Opublikowano 2 Lutego 2013 musisz zdecydowac jaki kocioł chcesz czy górniak czy dolniak jaki opal a na tą powierzchnie użytkową to tylko kociol na zamówienie Cytuj
sambor Opublikowano 2 Lutego 2013 #39 Opublikowano 2 Lutego 2013 Jeżeli masz czas do zakupu to polecam kolegę Przemka i jego wyroby, a reszta jest przeważnie przewymiarowana. Tu popatrz : http://www.fuego.pl/Kotly_z_nadmuchem_idc=id_3.html lub tu http://www.fuego.pl/Moc_do_15_kW_idc=3_8.html Tam większość to niestety z rusztem wodnym. Cytuj
piotrekdriver Opublikowano 2 Lutego 2013 Autor #40 Opublikowano 2 Lutego 2013 a co powiecie o tych kotłach???? http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-uwg.html http://www.per-eko.pl/seria-ksw.php#ksw_9 http://www.kotly-taurus.pl/oferty/23,kotly_zasypowe/53,oryks_wdg.html http://www.kotly-taurus.pl/oferty/23,kotly_zasypowe/54,oryks_wg.html Cytuj
kono Opublikowano 2 Lutego 2013 #41 Opublikowano 2 Lutego 2013 powiem Ci tak poczytaj o wadach i zaletach górniaków i ds i zdecyduj który wolisz .jesli wybierzesz ds to pogadaj z Przemkiem dla mnie w tej chwili robi kocioł a pale w chwili obecnej w górniaku . jesli górniaki to może żeliwniak Camino a moze Przemek zrobi Ci górniaka bo wiem że żadnych wyzwań sie nie boi Cytuj
janusz19721 Opublikowano 3 Lutego 2013 #42 Opublikowano 3 Lutego 2013 Najlepiej jakby był wentylator zamontowany bezpośrednio na kotle i dodatkowo możliwość montażu miarkownika - to byłby bardzo uniwersalny kocioł. I jeszcze sterownik z Pid ....... Cytuj
piotrekdriver Opublikowano 4 Lutego 2013 Autor #43 Opublikowano 4 Lutego 2013 panowie dzisiaj dostałem jeszcze jedną propozycje kotła jest to reflex uni pro co o nim sądzicie? Cytuj
rafaltd Opublikowano 5 Lutego 2013 #44 Opublikowano 5 Lutego 2013 Dla mnie to wygląda na wyrób defropodobny. Zwykły górniak - nic szczególnego. Jeśli chcesz górniak to bierz Ogniwo, Camino, Viadrus U22 U26. Cytuj
Bacdraft Opublikowano 6 Lutego 2013 #45 Opublikowano 6 Lutego 2013 Witam może i ja coś dodam od siebie.Też się zastanawiałem nad wyborem pieca na taki sam metraż i oczywiście nieocieplony dom zakupiłem Zebiec KWK12 i sterownik z dmuchawą ,po miesiącu dmuchawa poszła do szafy i palę na miarkowniku .Palę już drugi sezon i nie narzekam.Palę tylko węglem typu orzech. Cytuj
kazik Opublikowano 6 Lutego 2013 #46 Opublikowano 6 Lutego 2013 I to jest dobry typ. Ja też mam KWK 25 i jest bez problemów. Cytuj
darecki2308 Opublikowano 13 Lutego 2013 #47 Opublikowano 13 Lutego 2013 Witam ja posiadam piecyk jak w linku prosty w obsłudze ( tylko zasypać i rozpalić ),:) z czyszczeniem również nie ma problemu http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/s7wc Cytuj
piotrekdriver Opublikowano 25 Lutego 2013 Autor #48 Opublikowano 25 Lutego 2013 Panowie mój wybór padł na:http://www.kamen.com.pl/ jest to kocioł 10 kw WG z dmuchawą i sterownikiem. mile widziane opinie!!!! Cytuj
darecki2308 Opublikowano 25 Lutego 2013 #49 Opublikowano 25 Lutego 2013 jeśli nie będziesz palił miałem to może lepiej bez dmuchawy z samym miarkownikem , a różnicę jesli taka wynika w cenie za kociołek z dmuchawą przeznaczyć na coś innego :) czy to ten kociołek KARMEN N ? http://www.kamen.com.pl/ Cytuj
Rafal71642 Opublikowano 25 Lutego 2013 #50 Opublikowano 25 Lutego 2013 Witam Kamen znana mi marka (produkowane w moim mieście), nawet nie dawno byłem tam ww fabryce pooglądać kociołki, ogólnie marka dobra, znam osoby które użytkują i chwalą, ważne, że wykonany ze stali kotłowej P265GH, to gwarantuje trwałość, tylko nie pal w nim od dołu Kamen WG to górniak, w teorii można palić od dołu ale wiąże się to z masą nieporządanych skutków takich jak smolenie,kopcenie,brudzenie kotła noi znacznie krótszy czas palenia jednego zasypu. Tak jak pisze Darecki, jeśli nie zamierzas palić miałem to tylko i wyłącznie miarkownik ciągu i naturalny ciąg, gwarantuje Ci że lepiej na tym wyjdziesz :). Pozdrawiam Rafał Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.