Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura Podajnika Tłokowego


robogaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Bardzo proszę Fachowców o wypowiedż Jaka powinna być temperatura podajnika tłokowego.?

Jak widzę na forum to w większości problemy z tą temperaturą to DEFRO.

Albo może jakie macie temperatury na czujnikach?

Zaczne od siebie --- u mnie cały czas w granicach 48*C-----alarm ustawiony na 65*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ma 30C, ale jest odseparowany od palnika płaszczem wodnym. Problemy mają ci u których podajnik z palnikiem są w jednym kawałku i do tego dosyć krótkie. Dodatkowo problemy z temp nasilają się jak są większe nieszczelności i tzw powietrze antyspalinowe zapobiejące zadymianiu zasobnika paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak wiesz jest to w jednym kawałku ale w zależności od miejsca postoju żaru temperatura jest różna.I gdybym pilnował aby żar był na końcu palnika to wtedy schodzi do 30-33*C.Ale też ja mam czujnik 1 cm za płaszczem wodnym na górze podajnika a gdyby był jak w innych np.z boku zbiornika to wtedy byłoby na pewno tyle ile jest w pomieszczeniu.Tak więc zależy od umiejscowienia.

Dla mnie jest to nie do przyjęcia aby czujnik był z boku lub pod zbiornikiem poniewaz wtedy kiedy on zaalarmuje że się coś dzieje wtedy jest już za pózno na jakiekolwiek działanie.W niektórych piecach następuje wyłączenie całego sterowania ale kiedy sa nieszczelności to opał w zbiorniku pięknie się pali.

Ostatnio to właśnie nastąpiło u znajomego w KARO.

Właśnie taki manewr z czujnikami przeprowadza ostatnio znana firma ale czy robią dobrze ?? Dla siebie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim "pleszewskim" przy zadanej 60* temperatura podajnika oscyluje w granicach 29~~33*C

podczas testów z temperatura 72*C podajnik rozgrzał się do ~~45*C (alarm ustawiony na 70*)

tez mam miedzy podajnikiem a paleniskiem płaszcz wodny :)

e: czujnik umieszczony jest na wlocie paliwa na tłok, pomiędzy podajnikiem i piecem (czyli tam gdzie chyba powinien byc :P )

Edytowane przez leszkowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z cofką ognia dużo zależy od szczegółów konstrukcji podajnika, jedni robią szluzę zamykającą kosz po każdym podniu inni dwa tłokim, a u mnie wąski, długości 5 cm tunel przez płaszcz wodny. Przez 3 lata różnych kombinacji lącznie z peletem i wielogodzinnym podtrzymaniem w lato nie zarzyła się cofka. Na starszej wersji sterownika dzieliłem ruch tłoka na pół, tak że zostawał otwrty do następnego cyklu i też nic nie cofało się. Ten tunel poprostu gasi żar wyciągając z niego temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim "pleszewskim" przy zadanej 60* temperatura podajnika oscyluje w granicach 29~~33*C

podczas testów z temperatura 72*C podajnik rozgrzał się do ~~45*C (alarm ustawiony na 70*)

tez mam miedzy podajnikiem a paleniskiem płaszcz wodny :)

e: czujnik umieszczony jest na wlocie paliwa na tłok, pomiędzy podajnikiem i piecem (czyli tam gdzie chyba powinien byc :P )

 

Myśle że jest w prawidłowym miejscu.Ale zauważmy że najmniej problemów opisanych na forum jest z piecami pleszewskimi.Niektórzy forumowicze piszą że są to kotły nic nie warte ale ja myslę że gdyby w wiadomych firmach byli chociaz na jakiś czas zatrudnieni ludzie którzy robią kotły w Pleszewie to dzisiaj inaczej wyglądałoby to forum.

Byłoby mniej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.