Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Wentylacją W Kuchni - Ciag Wsteczny


detox

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

 

Potrzebuję waszej pomocy, od 3 lat mieszkam w nowo wybudowanym domu (parterowym) dwu kominowy, wspierany 2 kominkami wentylacyjnymi (WC i kuchnia) pozostałem pomieszczenia są podłączone do wentylacji kominowej + kotłownia, wentylacja jest bez zarzutu. Mam problem z wentylacją podłączoną do kominka wentylacyjnego w kuchni ( kuchnia jest połączona z salonem w który jest wentylacja z komina i działa bez zarzutu). W kuchni jest tylko wentylacja przez okap (tz jest powyżej obudowy okapu kratka którą bez problemu powinno wywiewać powietrze, ponadto, wkład węglowy też został zdemontowany. Okap zakupiliśmy do kuchni z wyższej półki tz cena ok 1400 zł. W kuchni zastosowane ogrzewanie podłogowe temp ok 23,.Kolejna zima i wwiewane jest co kuchni okapem zimne powietrze do tego stopnia że cieknie po obudowie i rdzewieje. Tragedia, zastanawiam się czy nie zaślepić tej wentylacji i włożyć same wkłady węglowe. Ale z drugiej strony nie mogę tego uczynić gdyż w tym miesiącu podłączą mi gaz ziemny do kuchni, obecnie korzystam z butli - wentylacja musi być.

Dodam, że mam w całym domu drewniane okna ( Stalbud - Włoszczowa), zatem dom, nie jest szczelny, gwarantuję, a okna mimo to potrafią się poniżej dolnej oprawy bardzo pocić

 

Panowie pomocy, co może być przyczyną tego stanu!!!!

 

 

 

 

post-19095-0-68204500-1355308500_thumb.jpg kominek jaki zastosowałem w kuchni

pozd detox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć okna nie są bardzo szczelne to i tak masz za mało wpływającego powietrza. Musisz się zaopatrzyć w nawiewnik okienny przynajmniej jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy uchylonym oknie jest w porządku to odpowiedź masz wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy uchylonym oknie jest w porządku to odpowiedź masz wyżej.

A może spróbuj ograniczyć ciąg na tych wentylacjach co są sprawne tylko je nie zamknij całkowicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka, że w pomieszczeniach "mokrych" (kuchnia, łazienka, WC), muszą być czynne kanały wywiewne, natomiast w pokojach doprowadza się świeże powietrze montując nawiewniki okienne. W pokojach można rozsczelniać okna ale trudno nad tym zapanować. Nawiewniki okienne zapewniają stały dopływ świeżego powietrza, mają możliwość regulacji stałego strumienia niezależnie od warunków zewnętrznych. drzwi W mieszkaniu powinny być podcięte dołem na wysokość 8mm umożliwiając przepływ strumienia powietrza. W pokojach nie powinno być kanałów wywiewnych, gdyż będą zakłócać poprawny kierunek przepływu. O nawiewnikach poczytaj tutaj: http://www.brevis.com.pl/pl_nawiewniki-cisnieniowe.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga niestety jak ma być gaz musisz zlikwidować okap. Nie będzie już rdzewiał to pozytyw. ale nie możesz zaślepić kratki bo Ci nie podłączą gazu do kuchni. Przyczyną twoich problemów jest umiejscowienie kominka na połaci dachowej i kierunki wiatrów. Po prostu spływające po połaci dachowej powietrze jest zasysane przez kominek. Jak możesz to zmień miejsce wylotu tak aby kominek wystawał ponad kalenicę dachu. Jak nie ma takiej możliwości to spróbuj zastosować obrotową nasadkę kominową. Może pomóc, ale czy w tym przypadku pomoże tego pewny nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

To się nazywa pełny profesjonaliz , wiedza w jaką mnie zaopatrzyliście koledzy pozwoli mi wybrcąć z problemu, zacznę od montażu nowego komika wywiewnego, który umieszczę powyżej kalenicy i zastosuję chociaż jeden nawiewnik w oknie, Dziękuję za wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Choć okna nie są bardzo szczelne to i tak masz za mało wpływającego powietrza. Musisz się zaopatrzyć w nawiewnik okienny przynajmniej jeden.

Otóż to. Nawiewnik to podstawa. Ja akurat mam bardzo szczelne okna a i tak otwieram je (choćby profilaktycznie) aby dowywietrzyć pozostałości. Co do ilości nawiewników to wydaje mi się, że jeden to będzie ok, ale jak pogadasz z jakimś fachowcem, to być może zasugeruje większość ich ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam też mam problem z wentylacją grawitacyjną dmucha do domu okna pcv bez uszczelek mieszkanie o wielkości 42m dwa pokoje kuchnia i łazienka dodam że okna są stare i nie szczelne oraz bez uszczelek mimo tego kratki wentylacyjne cały czas mają ciąg wsteczny w czym jest problem ? Może państwo mi pomogą

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie koledzy. Hahaahah cuda się dzieją mam podobny problem. Po ociepleniu konkretnie budynku, wymianie okien na bardzo szczelne i zamontowaniu nawiewników dzieją się cuda kiedy włącze okap kuchenny marki Bosch) na pierwszym biegu włączenie okapu powoduje w każdym kominie wentylacyjnym zasysanie powietrza z dworu. Nałożyłem bibułke aby to dobrze obserwować. Wszystko jest fajnie jednak gdy właczam okap po chwili w każdym układzie wentylacji bibułka zaczyna się unosić.  Nie było by to dla mnie problemu lecz niestety koło kominów wentylacyjnych mam komin dymny i w przypadku włączenia okapu kominy wentylacyjne zassysają dym :(. Zastanawiam się czy w kuchni jeszcze póki tynku nie ma na elewacji nie zastosować rozety regulowanej aby wpuszczać powietrze do kuchni. Boje się jednak że takie rozwiązanie spowoduje zimą duże traty ciepła bo przecież nie poto ładowałem kase w ocieplenie budynku aby teraz wpuszczać do niego zimne powietrze. 

 

Jeden pan zalecił abym podniósł komin o 8 cegieł do góry aby ten dym z komina nie obijał się o wentylacje oraz zaproponował zamontowanie na kanałach wentylacyjnych wentylatorów napędzanych ruchem powietrza 

 

co o tym sądzicie pomożecie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1  - Obrotowa nasada kominowa jest urządzeniem wykorzystującym siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Przeznaczona jest do instalowania na wylotach przewodów wentylacji grawitacyjnej wywiewnej .

   

    - a gdy wiatru nie ma ?.

    - a jaki jest kierunek i szybkość wiatru oraz ciśnienie, po nawietrznej i zawietrznej stronie budynku ?.

 

 

2 - Wydajność max. : 400 [m3/h] 

 

   - według norm powietrze w pomieszczeniu mieszkalnym powinno być wymienione przynajmniej raz na godzinę.

        Nawet jak nikt w nim nie przebywa (chociażby po to, by wyprowadzić z pomieszczeń, promieniotwórczy Radon wydostający się z materiałów budowlanych). 

   - dla pomieszczeń mieszkalnych, strumień objętości powietrza wentylacyjnego powinien wynosić - 20 m3/h, na każdą osobę.

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wyciągać więcej niz potrzeba ale nie uchroni przed ciągiem wstecznym gdy pomieszczeniu jest podciśnienie wywołane mechanicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało powietrza dostarczasz do domu. Uchylanie okna pomaga, ale to proteza. Brak jest nawiewników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okap kuchenny usuwa duże ilości powietrza zależnie od biegu na którym pracuje. Zwykłe nawiewniki tu mogą nie spełnić zadania.

Rozwiązaniem, być może nie dla każdego satysfakcjonującym, jest podłączenie go tak by wypuszczał powietrze z powrotem na pomieszczenie i zastosowanie oryginalnych filtrów węglowych do pochłaniania zapachów.

Większość okapów ma taką możliwość, nie wiąże się to praktycznie z żadnymi poważnymi przeróbkami a i wygląd zostaje zachowany.

ps

Taki okap nawet w którym nie pracuje wyciąg mechaniczny też wyciąga powietrze tyle, że  tym bywa różnie, należy to sprawdzić choćby kadzidełkiem. Można go tak zostawić i powinien spełniać w minimalnym zakresie swoją rolę.

Edytowane przez jacek61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.