Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciąg wsteczny kanału wentylacyjnego podczas pracy okapu - wracające powietrze z kuchni innym kanałem


kondi50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z wracającym powietrzem wyciąganym przez okap z powrotem do kuchni i garażu przez ciąg wsteczny w kanałach wentylacyjnych znajdujących się obok.

Komin wentylacyjny 3 kanałowy pod jeden podłączony okap, drugi wentylacja grawitacyjna kuchnia, trzeci wentylacja grawitacyjna garaż.

Przy mocnej pracy okapu zjawisko ciągu wstecznego zapewne jest czymś normalnym i z informacji w internecie jedyny sposób to otwarcie okna podczas pracy okapu,  jednak w moim przypadku powietrze które wywiewa okap wciągane jest ponownie przez kanały grawitacyjne kuchni/garażu. Jak sobie z tym poradzić? Myślałem o tym aby do kanału z okapem dołożyć rurę i wylot przenieść o pół metra wyżej nad komin, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Może jest jakieś lepsze rozwiążanie dla tego problemu?

 

Dzięki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innej drogi jak zapewnic wlot powietrza do budynku/kuchni w ilosci ktore wyciaga okap + wentylacja. A sa to duze ilosci - szczegolnie jesli chodzi o okap wyciagowy.

Jak to zrobic to juz analiza sytuacji na miejscu.

Dla przykladu u mnie powietrze zewnetrzne jest dostarczane w okolicy kominka (kuchnia polaczona jest z salonem). Wiec tyle co wyrzucam okapem z kuchni naplywa przez “zetke” w okolice kominka. Jak sie pali w kominku to zimne z zewnatrz jest podgrzewane ale jak sie nie pali to czuc chłód w okolicy.

Trzeba ogolnie mowiac “rozszczelnic” budynek (otwarcie okna daje taki sam efekt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, to jest dla mnie zrozumiałe, skąd bierze się problem.

Na razie radzę sobie tak, ze jak okap włączam na większa moc  to właśnie otwieram okno, jednak gdy zapomnę tego zrobić to cały zapach który wyciągnął okap wraca do kuchni i garażu. Na ten moment chciałbym wyeliminować ten problem wracającego powietrza z okapu i jakby dopływ powietrza był zbyt mały/lub zapomnę otworzyć okno to przy ewentualnym ciągu wstecznym zassane zostanie powietrze "czyste" a nie to z okapu. Czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.