Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Z Podajnikiem


kujawiok

Rekomendowane odpowiedzi

Zbigmaz1 dzięki za świetne zestawienie sterowników. Fajnie, że niektóre przy pomocy telefonu z androidem da się użytkować.Teraz najważniejsze kiedy dany piec można dostać i dopiero wtedy można się nad sterownikiem zastanawiać bo z tego co rozumiem to nie wszystkie obsługują każdy piec. Bawił się ktoś bezprzewodowym panelem pokojowym, sprawdza się to jakoś w praktyce, tzn czy łapie zasięg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie wszystkie z dowolnym kotłem wybranym przez Ciebie dostaniesz. eCoala nie kupisz "luzem" tylko z kotłem więc musisz się decydować na konkretny zestaw kocioł + sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to i dlatego chce się zorientować jaki kocioł mogę kupić i wtedy będę się orientował jakie sterowniki obsługuje i czy jest wśród nich jakiś mnie interesujący a jeśli nie to będę szukać dalej. Na pewno jest też tak że firmy ze soba współpracują i sprzedają swoje produkty w zestawach. Na dzień dzisiejszy wiem już wszystko. Najwyżej będę pisać jeśli nie uda mi się kupić żadnego z poleconych przez Was kotłó i wtedy będę pytać o opinie nt kotłów które mogę dostać ale teraz już będę mądrzejszy o wiedze przekazaną przez Was. Wielkie dzięki Panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o sterowniku "Bruli" tego samego producenta co eCoal.pl i jest dostępny bez kotła. Jeżeli chodzi o sterownik eCoal.pl to jest sprzedawany tylko z pięcioma kotłami. Jak poszukasz to znajdziesz.

Jeszcze jedno, sterownik Bruli też ma pracę automatyczną i splanie grupowe jak eCoal, no i dostęp do poprzez net.

 

PS

Czy to ten kocioł co podałeś w linku? Link nie działa.

http://forum.info-og...pic/4705-kwmp2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firzu

podaliśmy Ci z kolegą zbigmaz kilka konstrukcji z dobrym sterowaniem a Ty zaczynasz wydziwiać.

jeśli jeszcze nie mieszkasz to skoro i tak masz kilka tygodni czasu to zamów któryś a nie szukaj czegoś dla samego szukania i przekonywania się że może jak szybko kupię to dobrze kupię.

minął tydzień a ty zamiast sprecyzować swoje cele wymyślasz nowe. to do niczego dobrego nie prowadzi

napisaliśmy jakie kotły są warte kasy wydanej na nie. zrobisz jak chcesz i mam nadzieję że nie będzie za chwilę postów "ratunkowych"

udanego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydziwiałbym gdyby na Skam-P Premium nie trzeba było aż tak długo czekać :( Teraz są takie terminy że miałbym go dopiero na święta. Ale chyba jednak na niego poczekam i wezmę z Cobrą. Tamten kocioł ma jakiś sterownik ale jakoś mi się nie podoba, jest z brzydkim wyświetlaczem i nigdy o takim sterowniku nie słyszałem ( Rapid 5 lub Rapid10 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Szybko można go mieć i producent blisko więc mało problemów powinno być. ,,,,

 

Bardzo ciekawy argument.

Jak już będziesz zamawiał ten kocioł u tego producenta, to zamów u niego od razu opał na kila sezonów grzewczych. Oczywiście kocioł, jak i opał mają mieć zapewnioną gwarancje producenta.

 

 

ps.

To jest producent, który wprowadził sobie na własny użytek, nową jednostkę "Robocza Moc Grzewcza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firzu

masz jeszcze RBR i Ogniwo każdy z nich będzie dobrym wyborem.

sprawdź który dostaniesz najszybciej i będziesz wiedział co brać.

kotły pracują w podobnych zakresach mocy i ich palniki mają zapas a sterowanie jest przyjazne użytkownikowi, również wsparcie techniczne od strony sterowania jest na dobrym poziomie.

mądrze wybieraj a nie szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie najgorzej

dobrze że nie tego tłoka z linku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy na jakiej wysokości masz otwór w kominie zrobiony na rurę dymową no i w jakim miejscu będzie stał kocioł. czasem jak mała kotłownia to lepszy wylot do góry wtedy zyskujesz na odległości kotła od ściany. jak kotłownia duża to większa dowolność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ma Tobie pasować i Twojej kotłowni. weź wymiary i wpasuj jak lepiej będzie czy do góry czy z tyłu a może z boku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jaki kocioł na ekogroszek i miał polecili byście myślałem o defro eko uni 19 kw

dom ma 130 m powierzchni użytkowej + garaż i kotłownia 30 m

zasobnik cwu 140 L

ściany z betonu komórkowego ( suporex solbet ) ocieplony styropian 15 cm grafitowy U 33

okna 6 komorowe 3 szybowe

domek jest parterowy sklepienie ocieplone 20 cm styrpianu

podłoga 14 cm styropianu

ogrzewania podłogowego ma być 80 metrów

 

jakiej mocy kocioł polecacie i jakiej firmy ?

 

proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

potrzebujesz jakieś 10KW i to już z zapasem będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem tylko zastanawia mnie dlaczego producent podaje ż 19 kw jest do ogrzania powierzchni 190 m a ja mam 130 metrów użytkowej + 30 m kotłowni i garażu z tym że będę te pomieszczenia ogrzewał tylko w duże mrozy.

A TIMON radzi 10 kw czy to nie za mało ?

a może kupić 15 kw będzie wtedy ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.