Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Takie co pracowały i są już dopracowane po pierwszym sezonie lub dwóch:

Hef 12kW na sam eko

Heiztechnik 12kW na sam eko

Galmet 12kW na sam eko, tutaj jednak wiem,że jest palnik skośny o mocy 13kW, który spala miały i groszki, tyle,że nie wiem, czy montują go już do modelu 12kW

Skam-P 12kW na eko i miały z dobranym palnikiem żeliwnym i dwupoziomowym rusztem żeliwnym z dwóch elementów

 

dochodzą do wyboru, ale jeszcze sezonu grzewczego na swoich barkach nie mają małe ogniwo i rbr, więc z polecaniem trzeba się wstrzymać sezon lub dwa.

Opublikowano

Tak więc za namową Pieklorza zapytałem się Zawijana - user na forum muratora, który projektował sterownik eCoal i nie wiem, czy nie maczał palców w piecu- i otrzymałem wiadomość, że do 10KW można wsadzić palnik 16KW, ale wymiennik ciepła nie nadąży za jego mocą. Przy 16KW można spokojnie wsadzić palnik 10KW i tutaj nie ma żadnych problemów.

Pomimo, że ja obstaję za 10KW to w rodzinie większość bojaźliwych głosów jest za 16KW i ewentualna dopłatą za palnik...biorę 16KW.

Opublikowano

Tylko Zawijan nie wspomniał, że przy 16 kW mały palnik nie nadąży za wymiennikiem :)

W tym sensie, że na małych mocach [a tak zapewne się stanie] będzie za niska temperatura spalin i zniszczysz komin.

Ale co tam 10 tysięcy dla takiego Zawijana - pryszcz.

Opublikowano

z tymi palnika to też maja "kreatywna księgowość" różnica miedzy 10/16/25 kW to tylko odpowiednio 2/3/4 rowki napowietrzające w 4 członach palnika.

Nie mam jak tego sprawdzić w praktyce, ale co najmniej z teorią spalania w warstwie takie sterowanie mocą się kłóci.

Opublikowano

kiedyś się z zawijanem spierałem o to że ilość rowków ma wpływ nie tylko na ciśnienie powietrza w komorze spalania ale również na jego ilość.

Ja byłem zdania że zmienia się tylko ciśnienie on twerdził że również ilość powietrza.

nie przekonał mnie jednoznacznie. co nie oznacza że ja mam rację.

tylko jeszcze pytanie czy te różne ilości otworów faktycznie mają wpływ bezpośredni na moc palnika czy tylko w konkretnej konstrukcji np 10KW palnik mający po 2 rowki będzie osiągał moc w okolicy 12-13KW czy może gdy go przełożymy do większego kociołka to bez problemu pociągnie 15-17KW???. do tego dmuchawa odpowiedniej wydajności jeszcze zapewne i może być całkiem różnie od oczekiwań nawet zawijana gdyż wątpię by się bawił w badania z zamianą palników a tylko ograniczył do wsadzenia takiego co mu te 10KW zrobi w mniejszym wymienniku- niewiele mniejszym zresztą sądząc po wymiarach

Opublikowano

Dla mnie z praktyki należy dopasowac wielkośc paleniska a nie tylko samych nacięć czy rowków.

 

Mniejszy kocioł-mniejsze palenisko, aby móc sterować moca w większym zakresie, bo inaczej na mniejszej mocy bardzo szybko będzie kicha

Opublikowano

Dotyczy odpowiedzi dla 10KW

Odpowiedź działu technicznego: Witamy!

Wszystkie palniki kotłów Eko Plus typoszeregu mocy 10, 16, 25, składają się

z czterech członów, różnią się tylko ilością otworów nadmuchowych, które

decydują o maksymalnej mocy palnika. dołóżenie segmentu wiązało by się z

koniecznością wydłużenia ślimaka. Moce poszczególnych palników się zazębiają

tak więc nie ma potrzeby ich modyfikacji.

Odpowiedź

Opublikowano

wszystko fajnie

tylko z tego wnioskuję że w kotle 10KW wchodzi tyle samo objętościowo paliwa w gardziel palnika co w opcji 25KW

dla mnie oznacza to tylko że ta sama ilość opału będzie gorzej napowietrzona skoro palnik ma taką samą wielkość

i będzie kopcił??? a może aby tego uniknąć będzie leciał z dużym nadmiarem powietrza nawet na małej mocy???

jak bardzo mijam się z prawdą??????

  • 2 lata później...
Opublikowano (edytowane)

Takie co pracowały i są już dopracowane po pierwszym sezonie lub dwóch:

Hef 12kW na sam eko

Heiztechnik 12kW na sam eko

Galmet 12kW na sam eko, tutaj jednak wiem,że jest palnik skośny o mocy 13kW, który spala miały i groszki, tyle,że nie wiem, czy montują go już do modelu 12kW

Skam-P 12kW na eko i miały z dobranym palnikiem żeliwnym i dwupoziomowym rusztem żeliwnym z dwóch elementów

 

dochodzą do wyboru, ale jeszcze sezonu grzewczego na swoich barkach nie mają małe ogniwo i rbr, więc z polecaniem trzeba się wstrzymać sezon lub dwa.

Trochu odgrzałem kotleta...

ale od tamtego postu minęło już, ponad 2 lata.

Jakie są minusy kotłów: Heiztechnik, Skam-P, Ogniwo i Rbr ?

Edytowane przez jarrek
Opublikowano (edytowane)

Nie znam tylko Heiza, resztę moge powiedzieć że znam dość dobrze a jeden nawet bardzo dobrze bo grzeję nim swój dom :)

pewnie każdy ma jakieś plusy i minusy, zależy też co ktoś uważa za plus a co za minus bo czasem to już idzie ogłupieć :)

Edytowane przez karoka65
Opublikowano

tak jak pisze karoka, szło by zgłupieć z tymi plusami i minusami , ogniwo, rbr , skam-p są jako jedne z lepiej opisanych w necie więc czytać i wyciągać wnioski

Opublikowano (edytowane)

wszystkie kotly są opisane tutaj drogi Andrzeju

 

http://czysteogrzewanie.pl/kotly/kotly-podajnikowe/

 

niestety jeśli chodzi o rbr-a przydala by sie aktualizacja bo kilka pierdół  niezgadza sie ze stanem faktycznym na dzisiaj

 

gdyby wiedza byla nie wystarczajaca to dzwon i pytaj u producenta  lub u dystrybutorów :D

http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32

Edytowane przez deredas
Opublikowano

Janklos12 gdzie można jakieś dane zdobyć (zobaczyć), na temat tego wyróżnionego przeze mnie kotła.

trafna uwaga, trochę to za bardzo uogólniłem

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

pewnie każdy ma jakieś plusy i minusy, zależy też co ktoś uważa za plus a co za minus bo czasem to już idzie ogłupieć

 

 

No fakt. Tylko tyle sprzecznych info, że ciężko wyciągnąć wnioski.

 

O Heiztechnik nie znalazłem negatywów, co bardzo dobrze świadczy. Nie ma też jakoś specjalnie pochwał, co również jest zaletą.

Ciekawi dość niska cena w porównaniu do innych ww.

 

Skam-P.

Można znaleźć info o cienszych blachach i krótszej gwarancji. Akurat to ze ktoś daje mniej o rok gwarancji nie jest poważnym "uszczerbkiem".

 

O Rbr nie znalazłem negatywów. Może poza jakimis drobnymi niedorobkami. Ale to już nawet użytkownicy kwestionuja-twierdzac ze wykonanie jest ok. Jedynym minusem dla mnie jest cena.

 

Ogniwo.

Mozna znaleźć info, ze jakies problemy z blachami.

Poza tym plusem duzym, ze w moim regionie jest tego duzo po sklepach.

 

Czy dobrze reasumuje?

Opublikowano

Użytkuję Skamp-a i jego dużym plusem - jak dla mnie - jest bezproblemowe czyszczenie. Trwa to może z 5 - 10 minut i nie kurzy się przy tym. Jak się przegarnie płomieniówki i wszystkie półki , to cały ten syf ląduje w popielniku a drobny kurz ulatuje kominem. 

Opublikowano

10 minut to ja czyszczę Oep 16kw. Gdzie jak wszyscy "sprzedawcy" krzyczą jak bardzo to jest niewygodne czyszczenie. U mnie pyli się tylko przy wybieraniu popiołu ,ale każdy ma to samo. Zresztą nie ma pieca doskonałego,każdy zwraca uwagę na coś innego. A odnośnie blach powiem tak,mój w środku wygląda jak nowy.I co?mam unikatowy egzemplarz?wątpię.Zajmuje się teraz 3 ogniwami i powiem tak,jeden zaczął nowy rdzewieć [palone około roku w nim było] . Tak, wina była pieca bo kupił go ktoś kto palić nie umie.Czyli na piecu 42 stopnie,wilgny opal,,w piecu nie spalał a kisił. Od kiedy się nim zająłem czyli czyszczę go [starsza osoba ma go], pilnuje by dobrze palić skończyły się problemy z wilgocią ,rdzewieniem. Nawet na ciepłą wodę jest w nim palone w lecie ,pomimo że obok stoi tzn "cyganek". 

Dobry piec to jedno.Lecz dobry palacz to 2gie i nie wiem czy nie ważniejsze. Tak samo instalacja CO.Ludzie często myślą że kupią dany kocioł to będą mało spalać,nic błędnego.Spalanie zależy od ocieplenia,opału ,instalacji CO [poprawności jej wykonania] i pieca i teraz się jeszcze przekonałem że sterownika.

Opublikowano

Oczywiście,że tak. Dbanie i konserwacja wpływa na żywotność każdego kotła. Nie ma takiego, którego by się nie dało zajechać, co ostatnio widzieliśmy.

Blachy-, te małe kotły są robione najczęściej z blach 5 i 6mm (do 25kW) patrz galmet, ogniwo, HT itd. to są normalne grubości blach dla tej mocy

Jak pamiętam kiedyś na wątku o ogniwie podawane było,że płaszcz zewnętrzny ma grubość 3mm, blachy zewnętrzne, nie mające styku ze spalinami mają grubości 3 do 4mm, grubość tych blach ma mniejszy wpływ na trwałość, ma natomiast wpływ na max. ciśnienie próby wodnej.

 

Co do gwarancji - patrz ogniwo lub patrz Heiztechnik, tu producenci wymagają, aby na powrocie było min.55st.C, w ogniwie trochę się to gryzie z dalszymi zapisami odnośnie zalecanych nastaw temp., nie da się mieć na zasilaniu 45 a na powrocie 55....  Tego rodzaju zapisy dochodzą,gdy zaczynają wychodzić jakieś kłopoty albo gdy producent chce sobie zrobić dodatkowa ochronę. Negatywne zjawiska na jednych typach konstrukcji oraz konkretnych palnikach wyjdą wcześniej niż na innych, ale żadna konstrukcja na złe prowadzenie odporna nie jest. Istnieją też zapisy w innych kotłach o płatnym odpaleniu, płatnym przeglądzie, wzmianki,że 5lat gwarancji na spawy, ale małym drukiem,że na blachę 2lata. Tego typu chwyty marketingowe. Warto na to zwrócić uwagę. Część gwarancji jest tak pisana,że w zasadzie po podłączeniu kotła gwarancji nie ma.

 

Tak spalanie zależy głównie od izolacji budynku, poprawności wykonania instalacji grzewczej, umiejętności palacza, zastosowanego palnika.

 

Wesołych Świąt

Opublikowano

Każdy się chroni jak może przed reklamacjami.Ty np. masz 3 lata gwarancji na wymiennik...Czyli przy niewłaściwym użytkowaniu tyle musi wytrzymać. Przy prawidłowym paleniu o wiele dłużej będzie sprawny wymiennik. Tak samo inni producenci ,o wiele trudniej kisic kocioł  gdy powrót ma mieć 55 stopni niż gdy się pali z temperaturą na kotle 42 stopnie. Problemem są % ilości użytkowników którzy nie patrzą,co i jak w kotle.

Opublikowano

Oczywiście,że tak. Dbanie i konserwacja wpływa na żywotność każdego kotła. Nie ma takiego, którego by się nie dało zajechać, co ostatnio widzieliśmy.

Blachy-, te małe kotły są robione najczęściej z blach 5 i 6mm (do 25kW) patrz galmet, ogniwo, HT itd. to są normalne grubości blach dla tej mocy

Jak pamiętam kiedyś na wątku o ogniwie podawane było,że płaszcz zewnętrzny ma grubość 3mm, blachy zewnętrzne, nie mające styku ze spalinami mają grubości 3 do 4mm, grubość tych blach ma mniejszy wpływ na trwałość, ma natomiast wpływ na max. ciśnienie próby wodnej.

 

Co do gwarancji - patrz ogniwo lub patrz Heiztechnik, tu producenci wymagają, aby na powrocie było min.55st.C, w ogniwie trochę się to gryzie z dalszymi zapisami odnośnie zalecanych nastaw temp., nie da się mieć na zasilaniu 45 a na powrocie 55....  Tego rodzaju zapisy dochodzą,gdy zaczynają wychodzić jakieś kłopoty albo gdy producent chce sobie zrobić dodatkowa ochronę. Negatywne zjawiska na jednych typach konstrukcji oraz konkretnych palnikach wyjdą wcześniej niż na innych, ale żadna konstrukcja na złe prowadzenie odporna nie jest. Istnieją też zapisy w innych kotłach o płatnym odpaleniu, płatnym przeglądzie, wzmianki,że 5lat gwarancji na spawy, ale małym drukiem,że na blachę 2lata. Tego typu chwyty marketingowe. Warto na to zwrócić uwagę. Część gwarancji jest tak pisana,że w zasadzie po podłączeniu kotła gwarancji nie ma.

 

Tak spalanie zależy głównie od izolacji budynku, poprawności wykonania instalacji grzewczej, umiejętności palacza, zastosowanego palnika.

 

Wesołych Świąt

Jarecki, a jak u Ciebie, jakie są warunki gwarancji?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.