Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Podajnikiem Ślimakowym Kapid 27 Kw


seba9636

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.JESTEM NOWYM FORUMOWICZEM ALE WCZEŚNIEJ BACZNIE PRZEGLĄDAŁEM I OBSERWOWAŁEM FORA INTERNETOWE BO BUDOWAŁEM DOMEK .CHCIAŁEM WSZYSTKIM POLECIĆ KOCIOŁ FIRMY KAPID www.kapid.com.pl KTÓRY OSTATECZNIE ZAMONTOWAŁEM U SIEBIE W DOMU.NIE JESTEM PRODUCENTEM TEGO KOTŁA I NIE ROBIE SOBIE AUTOREKLAMY.MIAŁEM WCZEŚNIEJ ZAINSTALOWANY KOCIOŁ JEDNEJ Z PLESZEWSKICH FIRM O MOCY 17 KW KTÓRY MI OWA FIRMA POLECIŁA.MAM METRAZ DO OGRZANIA 150 M2 +PODŁOGÓWKA 70 M2 + BOJLER NA WODĘ 140 L.NIESTETY ALE KOCIOŁ KTÓRY WCZEŚNIEJ KIAŁEM ZAMONTOWANY OKAZAŁ SIĘ ABSOLUTNĄ PORAŻKĄ.BRAK ZAPSU MOCY ORAZ UKŁAD GÓRNYCH KANAŁÓW 3 POWODOWAŁ ,ŻE KOCIOŁ BYŁ PRZEZ CAŁY CZAS W FAZIE GRZANIA I BARDZO MAŁO PRZEBYWAŁ W FAZIE PODTRZYMANIA.SPALAŁ KOLOSALNE ILOŚCI PALIWA A KOMIN BYŁ GORĄCY .WYWALIŁEM DZIADOSTWO W CHOLERĘ I PO ROZMOWIE ZE ZNAJOMY KTÓRY MA WIĘKSZY METRAZ DO OGRZANIA ODEMNIE POJECHAŁEM ZOBACZYĆ KOCIOŁ O KTÓRYM ZARAZ BĘDĘ WAM PISAŁ.SPODOBAŁ MI SIĘ I PRODUCENT WIARYGODNIE PRZEKAZYWAŁ MI WSZYSTKIE INFORMACJE POKAZAŁ MI PRACE TEGO KOTŁA.zAMÓWIŁEM KOCIOŁ KAPID 27 KW I POWIEM WAM ,ŻE REWELACJA.SPALANIE ZIMA 20 KG TERAZ PRZY PODGRZEWANIU WODY MAX DO 3 KG NA DOBE.ALE SKĄD TEN FENOMEN SPALANIA SIĘ BIEŻE.pO OTWARCIU DRZWICZEK OD WYCZYSKI UKAZUJE NAM SIE UKŁAD KANAŁÓW W KSZTAŁCIE ŚLIMAKA .ŁATWE DO CZYSZCZENIA A PRZY TYM ZWIĘKSZONA AŻ O 3 KANAŁY POWIERZCHNIA ODBIORU CIEPŁA W WYMIENNIKU.INNI PRODUCECI MAJA 3 LUB 4 KANAŁY.DUŻO CIEPŁA UCIEKA DO KOMINA.JA MA MOŻLIWOŚC DOŁOŻENIA JESZCZE DODATKOWYCH ZAWIROWYWACZY POWIETRZA PRZEZ CO KOMIN SIĘ TAK NIE NAGRZEWA A CIEPŁO ZOSTAJE NA WYMIENNIKU.TEMPERATURA W FAZIE GRZANIA ROŚNIE BARDZO SZYBKO A W FAZIE PODTRZYMANIA PODAJNIK ZAŁĄCZA SIĘ BARDZO RZADKO.TERAZ PODGRZEWAJĄC WODĄ W BOJLERZE PO OTWRCIU DRZWICZEK OD KOTŁA NA PALNIKU JEST CIEMNO A NA PIECU 47 STOPNI.UBYTEK OPAŁU Z ZASOBNIKA ZNIKOMY ;-))

KOCIOŁEK WYKONANY Z BLACHY KOTŁOWEJ Z ATESTEM ,ZBIORNIK OCYNK,WSZYSTKO MAM ZAMKNIĘTE W SZAFIE PRZESYWNEJ KOTŁA NIE WIDAĆ A NA DRZWIACH PANEL STEROWNIK OGNIK PID REWELECYJNY STEROWNIK .

PALNIK ZASTOSOWANY W KOTLE EKOENERGIA ŻELIWNY I ŚLIMAK ŻELIWNY.MOŻLIWOŚC SPALANIA MIAŁU,EKOGROSZKU.

WIĘCEJ O TYM KOTLE NA STRONIE PODUCENTA www.kapid.com.pl

prosze innych użytkowników tego pieca o wymiane doświadczeń

  • Nie zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale kolega chyba nie zna znaczenia tego słowa a już napewno nikt tu nikogo w błąd nie wprowadza

Kolego seba9636 piszesz, że grzejąc wodę w bojlerze na kotle masz 47 stopni. Wynika z tego, że kocioł masz przewymiarowany i nie zachowujesz minimalnej temp. powrotu, którą producent określił na 50 st.

Nie stosujesz się do zaleceń producenta więc stracisz gwarancję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja Kolego napisze tak że jest to tylko lekka bzdura którą wypisujesz. Bo w jednym zdaniu piszesz że kotły pleszewskie to pomyłka a z drugiej strony kupujesz kocioł który jest produkowany w Pleszewie.

I nagle doznałes olśnienia jak to z........ spala.

Myśle że poprzedni piec przy takiej wielkości też odpowiednio dałby rade tylko Ty chyba nie dawałeś rady z piecem. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeczytaj uważnie a zobaczysz że to Ty napisałeś bzdury.Nie napisałem że wszyscy producenci kotłów z Pleszewa są do niczego.Z tego co mi wiadomo na terenie Pleszewa działa kilkadziesiąt firm które produkują kotły c.o..Więc moja sparwa dotyczy jednej firmy z rejonu Pleszewa i tyle.Mam nadzieję że rozwiałem tzw bzdury.

Jeśli chodzi o dalszy Twój opis to bez komentarza.

Kociółek o którym jest mowa jest naprawdę fajny.Może ktoś kto będzie go użytkował będzi też przeglądał to forum i coś dobrego napisze na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witajcie palacze i fachowcy instalatorzy .Bylem w Pleszewie widzialem nowa wersje kotla Kapid nastepca Calor .

Powiem rewelacja teraz grzeje tylko ciepla wode na kotle 47*C na zasobniku 44*C kociol stal w podczymaniu na palenisku brak zaru tylko popiul poczekalo sie chwile nie mierzylem czsu ale zadzialal podajnik moze z 3sek i sie wylaczyl i tak az temp.na zasobniku nie spadnie o zadana.

Kociol czysty bez sadzy czarnej ,smoly tylko nalot jak z papierosa na sciankach wymiennika .Kruciec spalinowy 120mm calkowicie wystarczajacy dla 25kW.Sterownik PID cobra.

Nie chce tu reklamowac produktu tylko dziele sie informacjami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.JESTEM NOWYM FORUMOWICZEM ALE

Krzyczysz zamiast normalnie mówić walisz z dużej litery ,jesteś bardzo podniecony tą sytuacją? nowy kocioł zawsze lepiej reaguje na źródło ognia ,popal w tym kotle rok dwa wtedy się wypowiesz bardziej obiektywnie . :)

 

 

Witajcie palacze i fachowcy instalatorzy .Bylem w Pleszewie widzialem nowa wersje kotla Kapid nastepca Calor .

Powiem rewelacja teraz grzeje tylko ciepla wode na kotle 47*C na zasobniku 44*C kociol stal w podczymaniu na palenisku brak zaru tylko popiul poczekalo sie chwile nie mierzylem czsu ale zadzialal podajnik moze z 3sek i sie wylaczyl i tak az temp.na zasobniku nie spadnie o zadana.

Kociol czysty bez sadzy czarnej ,smoly tylko nalot jak z papierosa na sciankach wymiennika .Kruciec spalinowy 120mm calkowicie wystarczajacy dla 25kW.Sterownik PID cobra.

Nie chce tu reklamowac produktu tylko dziele sie informacjami .

Mam tak samo na innym kotle i dla mnie to żadna rewelacja . :D Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyczysz zamiast normalnie mówić walisz z dużej litery ,jesteś bardzo podniecony tą sytuacją? nowy kocioł zawsze lepiej reaguje na źródło ognia ,popal w tym kotle rok dwa wtedy się wypowiesz bardziej obiektywnie . :)

 

 

Mam tak samo na innym kotle i dla mnie to żadna rewelacja . :D

Nie krzycze a ile masz zaw.3d czy 4d i co jeszcze by nie miec sadzy czy smoly w piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zaw. 4d i co z tego producent wydłuża mi gwarancję jak zastosuje taki zawór, a co do sadzy czy smoły w kotle to nie widziałem nawet jak teraz grzeję samą wodę do CWU poza zaworem 4d . B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tych cudów nie potrzebuje i tez mam gwarancje

Ja też specjalnie nie zakładałem, już przy śmieciuchu go miałem 10 lat, wstawiłem tylko nowy kocioł i automatycznie mam dłuższą gwarancję niż inni. Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku a na jaki palnik się zdecydowałeś przy tym kapidzie?

Ekoenergia czy ardeo?

 

Piszesz też o cobrze, czy to znaczy, że wybrałeś model bez tej zabudowanej szafy z dodatkowym rusztem?

Z tego, co kojarzę, to przy tej przesuwnej szafie cobra się nie mieściła.....

 

Witam.Tak wybralem z rusztem awaryjnym , obudowa mi nie potrzebna dodatkowy koszt a tak widze wszystko jak i co , palnik ardeo obrotowy zeliwny groszek /mial a Cobre zamontuje w osobnej obudowie tu juz moja inwencja .Jak co to prosze pytac.

Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.