Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosty I Tani Układ Mieszający.


wiesgaj

Rekomendowane odpowiedzi

W moim nowym domku sam chciałem sprubować sił z ogrzewaniem.

Na dole ma być 5 grzejników i 2 podłogówki.Na górze 6 grzejników 1 podłogówka. Przeglądałem mieszacze i jestem w kropce. Jest tyle rodzaji mieszaczy i osprzętu że mam mętlik w głowie. A że nie jestem zbyt majętnym, interesował by mnie niedrogi a w miarę funkcjonalny układ mieszania.Do grzejników to sprawa prosta.Gorzej z podłogówkami gdzie mieszacze są nawet za kilka tys.zeta.Właśnie jaki model mieszania podłogówki wybrać by było niedrogo a w miarę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to będę OP? tzn. normalne duże pomieszczenia= pętle czy np. łazienki?

 

Jak łazienki to zwykły najtańszy rozdzielacz do grzejników razy dwa (albo nawet i da się bez), a tam gdzie OP to daj je na RTLach z powrotu grzejników.

 

Jak OP są w dużych pomieszczeniach, to temat na dłuższe przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie czy robiąc OP na RTL można na tym samym rozdzielaczu co grzejniki? A jeśli tak to czy montując zawór 4D nie będzie mieć negatywnego wpływu na podłogówkę?

Zawory RTL planuję zamontować na powrotach, ale zaraz za pętlą podłogówki w pomieszczeniach na ścianie.

Edytowane przez wiesgaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej było by jeszcze rozdzielić jadalnie od kuchni i zrobić 2 osobne ogrzewania na RTL. W tedy były by 4 OP z zaworami RTL?

Bardzo prosił bym o komentarze bo w tym tygodniu chciałbym ruszyć z pracami.

Z góry dziękuję.

 

Tak można tu masz link do takiego rozwiązania http://www.kominek.org.pl/budowa-i-montaz/artykul/zobacz/ogrzewanie-podlogowe.html

 

Lepsze są układy na osobnym rozdzielaczu + zawór 3-drogowy z pompą

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim nowym domku sam chciałem sprubować sił z ogrzewaniem.

Na dole ma być 5 grzejników i 2 podłogówki.Na górze 6 grzejników 1 podłogówka. Przeglądałem mieszacze i jestem w kropce. Jest tyle rodzaji mieszaczy i osprzętu że mam mętlik w głowie. A że nie jestem zbyt majętnym, interesował by mnie niedrogi a w miarę funkcjonalny układ mieszania.Do grzejników to sprawa prosta.Gorzej z podłogówkami gdzie mieszacze są nawet za kilka tys.zeta.Właśnie jaki model mieszania podłogówki wybrać by było niedrogo a w miarę dobrze.

bardzo proste skąłdasz mieszacz sam

pompa np 25/40 zawór esbe np 20 trojdozny ,do tego siłownik belki rozdzielacza kupujesz na długośc lub na ilośc przyłączy i moze sie okazac ze komplet masz za 900zł pplus jakas skrzynka

teraz tylko pytanie czy sam dasz rade to zrobić ?

czy robiłes juz tego typu instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie robiłem OP ale grzejnikowe z rozdzielaczy mam już kilka za sobą .Ale od czego jest forum. Czyli jak na rozdzielaczach OP to musiały by być ogulnie 3.Grzejniki 1 góra i drugi dół .OP trzeci.

To w łzience musiał by być odpowietrznik do OP chyba że rozdzielacz do OP dać u góry?

A ogulnie to nie bawić się w RTL tylko zabudować mieszacz ,Tak radzicie?

Czy RTL też dobrze się sprawują?

Edytowane przez wiesgaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.