Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biawar Wymiennik Mega W-E 100.81 Stojący


darecki2308

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest, ale jak spytasz sprzedawcę na allegro czy jest przeznaczony do kontaktu z cwu, to Ci odpowie, że wyraźnie w opisie pisze, że można stosować do c.o. i cwu.

A jak poprosisz o atest higieniczny, to już tak łatwo może nie być.

Ja się już nieraz przekonałem, że dużo "tamtejszych sprzedawców" robi lakoniczny opis podobny do tego co chcemy.

I przyślą Ci zgodnie z opisem ale nie do końca zgodne z tym co jest przez nas wymagane.

I to mówią, że są fachowcami, że się znają itd... doradzają w tych opisach a potem jak brakuje czegoś istotnego to mówią bezczelnie: "Jest zgodne z opisem a ja duchem świętym nie jestem i mógł się Pan wcześniej dopytać" [o rzecz najczęściej tak istotną, że "fachowiec sprzedający" na pewno wiedział, że jej nie ma.

 

Nie mam już żadnego zaufania do tych z allegro, zwłaszcza do takich, co zamiast: "Posiada atest higieniczny" piszą "stosuje się do c.o. i cwu".

 

Tak, że masz kolego sambor rację, ale radzę dmuchać na zimne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do czego to najlepiej przykleić, bez zakładania nowego wątkuwięc padło TU :)Zrobiłem sobie termometr cyfrowy 4 kanałowy na DS1820 i chciałbym pokazać proces ładowania zasobnika pionowego 300l z dwoma wężownicami połączonymi szeregowo.CWU1,2,3 - to 3 czujniki rozmieszczone na rożnej wysokości zasobnika 1 - ok 100L, 2 - ok 200L, 3- ok 250L ciepłej wody liczone od góry zbiornika.Temperatura spalin - tylko na zasadzie trendu, bo z racji ograniczeń programu i samego czujnika nie może być inaczej. 50-55C to w rzeczywistości ok 110-120C temperatury spalin.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/udews6A3EQSi2cBEZpY3v9MTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink

Edytowane przez Vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden obrazek :)

w ramach sprzątania i zmywania poszło 40-50l ciepłej wody, co spowodowało natychmiastowe dogrzewanie.

czy nie lepiej by było zamontować dwa czujniki temperatury jeden na górze zbiornika, drugi na dole. Połączyć je jakimś przekaźnikiem, na zasadzie domyślnie rozłączony pobiera temperaturę z górnego, po spadku poniżej zadanej, włącza pompę CWU i przełącza przekaźnik. Podczas ładowania i pracy pompy, sterownik pobiera temperaturę z dolnego czujnika.

Dzięki takiemu rozwiązaniu kóciołek mógłby spać ponad dobę w podtrzymaniu nie niepokojony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To dobry wybór sam mam 300l Biawara i jest ok.

Jednak na twoim miejscu poszukałbym zbiornika większego np 200l lub używanego z kwasówki, są na All.., jest niezniszczalny.

 

Pozdrawiam

niezniszczalna to jest firmowa emalia a nie kwasówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pooglądamy...

Jak jest zawór zwrotny, to niestety ciśnienie będzie wzrastać i spadać, co szybciej go wykończy.

Naczynie trzeba wstawić.

Dobrze chociaż, że zawór jest na 4 bar, to będzie go przelewać (i dobrze).

 

podczas nagrzewania w dniu dzisiejszym tylko c.w.u sterownik ustawiony tryb letni ,zadana temper. nagrzania 45 c . miarkownik ciągu do 50 c ,zauważyłem przelewanie się z zaworu bezpieczeństwa ( zawór jak wspomniałem 4 bara ) jak VERNAL wspomniał będzie się przelewać :lol: .

naczynie przeponowe już zamówione .

 

 

czy w trakcie montażu naczynia nabić je do 3,5- 4 bara i tak pozostawić ,czy wymienić również zawór na większy.

link do naczynia poniżej w opisie sprzedawca napisał tak

Podłączenie naczynia nie zapewnia przepływu.

 

w instrukcji w ofercie za dodatkową opłatą są jeszcze jakieś przyłącza

czy powinienem jeszcze coś dokupić ???

znalazłem Zawór kołpakowy Flamcomatic to jest odpowiednie ?

 

czy wstawić naczynie na trójniku ,ale znów byłby problem podczas odpinania naczynia , na jakimś zaworze odcinającym ???

http://allegro.pl/na...2492839999.html

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Najlepiej jak byś znał ciśnienie w instalacji...

Przy założeniu, że nie przekracza ono 3,2 bar, to zbiornik należy nabić powietrzem do 3,2-3,3 bar, nie więcej.

Jak napompujesz więcej, to zawór będzie się nadal przelewał i wtedy trzeba kupić większy.

Najlepiej byłoby zostawić na te 2,7 bara (tylko wtedy, gdy ciśnienie w instalacji nie przekracza 2,7 bar).

 

Z drugiej strony jak będzie za mało napompowane, to zawór również będzie przelewał...

 

Tak, że możesz popróbować - najpierw zostawić 2,7 a jak będzie przelewał, to naczynie dobić do 3,2 itd.

Naczynie daj przyłączem do góry, potem śrubunek, potem zawór odcinający a potem dopiero trójnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączem do góry tak , jak na fotce , abym miał możliwość dopompowania ?

a jest określona wysokość między montażem naczynia a zaworem bezpieczeństwa , który obecnie jest 30 cm. nad poziomem dopływu wody do c.w.u , naczynie wyżej , czy bezpośrednio jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim obwodzie stosuje się po prostu zawory grzybkowe, np. 3/4.

Jak wspomniałem wcześniej posiadam jeszcze zawór odcinający kulowy , zaraz za zz i pompą do c.w.u ustawiony przepływ 3/4 przymknięty całości zaworu , i nie jestem pewien czy zbiornik nie nagrzewa się za szybko , , załączenie pompy na 1 biegu (pracuje cały czas )c.w.u 38st. histeza 5 zadana na sterowniku 48 st.

miarkownik na 50c-55 c czas nagrzania około 1 godz. nawet mniej , palenie około 2-4 godz. utrzymanie temper na piecu 50 c . spadek na c.w.u od 1c do 5 c na 24 godz czy to jest ok ?

nie jest wykorzystana cała nagrzana woda z zasobnika , i nie stygnie poniżej 20c

 

http://www.hydraulik...2b1457d3c4d6b3a

czy zawór w linku jest odpowiedni do montażu za pompą do c.w.u i regulacji przepływu ? tylko ta cena :angry: :(

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie nagrzewanie bojlera problemem żadnym nie jest, nawet lepiej.

Chodzi o to, żeby w czasie nagrzewania nie było tak, że grzejniki przestają grzać.

Jak tego efektu nie ma to wszystko jest ok.

Zawór z grzybkiem kosztuje pewnie nie więcej niż 30 zł w normalnym sklepie a ten co załączyłeś to oczywiście może być, ale po co tak drogo? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okresie letnim obecnie sterownik ustawiony na tryb letni

podczas dogrzewania tylko c.w.u jak najbardziej mam możliwość zakręcenia całkowicie zaworu w piwnicy, na grzejniki , ale przykręcam go tylko na pół ,a powrót odkręcony na ful ,ponieważ musiał bym siedzieć w domu nagrzanymi mocno grzejnikami ,co nie znaczy że mimo to nie są one gorące .

 

 

zaobserwowałem jak pompa c.o się czasami zapowietrza (praca na 2 biegu ), czy coś powinienem z tym zrobić czy co jakiś czas odpowietrzać na pompie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.