Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biawar Wymiennik Mega W-E 100.81 Stojący


darecki2308

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zawory zwrotne są całe z mosiądzu ( za wyjątkiem sprężyn) - produkcja Valvex -dobre polskie zawory., robią też z grzybkiem plastikowym.

Z rurami miedzianymi łączy się taki zawór przez skręcanie z nyplem 1"/28Cu, nypel wykonany z brązu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ale czy wstawić 6 bar gdzie to jest max ciśnienie ,czy mniejszy, o jakiej wartości .jeśli do tego jeszcze jest naczynie przeponowe i ciśnienie wstępne tego naczynia wynosi 4 bar.

link do naczynia na stronie po niżej

http://allegro.pl/na...2461970014.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór bezpieczeństwa zabezpiecza instalację przed wzrostem ciśnienia powyżej ciśnienia dopuszczalnego - czyli w tym przypadku 6bar, naczynie wzbiorcze ma ciśnienie dop 10bar, ciśnienie wstępne możesz sam regulować, wg max ciśnienia w twojej instalacji - nabić więcej lub obniżyć, wartość 4bar jest wartością wstępną dobijaną przez producenta. - sprawdź na stronie producenta naczynia jakie powinno być ciśnienie w twoim naczyniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zawory zwrotne są całe z mosiądzu ( za wyjątkiem sprężyn) - produkcja Valvex -dobre polskie zawory., robią też z grzybkiem plastikowym.

Z rurami miedzianymi łączy się taki zawór przez skręcanie z nyplem 1"/28Cu, nypel wykonany z brązu.

A jeśli łączył bym te zawory ze stalą również muszę użyć takich nyplów , czy mogę wstawić nypel stal ocynk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem wcześniej bardzo dziękuję kolegom za cenne wskazówki i uwagi , mam jeszcze pytanie w związku z montażem zz do c.w.u czy montować go zaraz za pompą czy bliżej zbiornika C.W.U , a NW podłączone rurą 1 cal również odpływ podłączyć powinienem 1 cal czy mogę zejść do 3/4.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chodzi o to, że nawet mała pompa jest za mocna do małego obwodu.

Czasem jest tak, że za duży przepływ do bojlera za bardzo osłabia przepływ do c.o.

Bardzo duży przepływ przez bojler niewiele też daje z normalnie wyregulowanym.

 

Zmniejszając przepływ na zaworze kulowym przed pompą (c.w.u) powinien być odkręcony do połowy , gdy pompa ładuję c.w.u czy może ten za pompą również ? . nie posiadam zaworu 3 d ani 4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór kulowy niestety nie służy do zmniejszania przepływu, o czym wcześniej zapewne pisałem - zniszczy się tym sposobem.

Powinien być grzybkowy (lub bardziej profesjonalne urządzenia do regulacji przepływu).

Ale oczywiście każde przymknięcie każdego zaworu zmniejszy przepływ, czy o połowę czy więcej, to zależy od budowy całego tego obwodu - ustawia się najczęściej doświadczalnie, na pałę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpiszesz w wyszukiwarkę hasło "zawory regulacyjno pomiarowe" to wyskoczy Ci kila produktów które możesz zastosować. Najtańsze nie są ale pozwalają precyzyjnie ustawić ciśnienie dyspozycyjne i przepływ . Dostępne są również w wersjach bez króćców pomiarowych jako "ogranicznik przepływu" ( sporo tańsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim obwodzie stosuje się po prostu zawory grzybkowe, np. 3/4.

 

więc jeśli wstawione mam zawory kulowe 1 cal i rura fi 28 na zasilanie i powrót do c.w.u powinienem wstawić zawór grzybkowy 1 calowy , i w miejsce zainstalowanych obecnie zaworów , przed pompą czy za pompą który wymienić , ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam instalacja odpalona i pracuje dzięki wielki jeszcze raz VERNAL

 

mam jeszcze parę detali aby doszło do zakończenia nie omieszkam wstawić foto do większej oceny ..

 

jak długo mogę użytkować zasobnik c.w.u bez naczynia przeponowego ?

 

zawór bezpieczeństwa 4 bara .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.