Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biawar Wymiennik Mega W-E 100.81 Stojący


darecki2308

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście posiadam zbiornik 120 l jest jeszcze zamontowany pod NW ALE na wiosnę przerabiam i zastanawiam się zmianą bo nie wiem co może się okazać . z aktualnym który pracuje już 15 lat ,mimo wszystko jest jeszcze ok .nie cieknie :D

Masz rację co do wyboru większego bo różnica jest w cenie 500zł ale jaka pojemność

i czy jest konieczność montowania pompy cyrkulacyjnej . pisałem o tej pompie w innym poście ale zapytam również tu .

 

co do wyboru tego zbiornika to wolę w kotłowni mieć w pionie niż w poziomie bo jest niska :D 2m

ale temper. przy mrozach -25 C na dworze spada do 9 C co o tym myślisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podtrzymuję temat czy jest konieczność podpinana naczynia przeponowego przed C.W.U jeśli posiadam NW .

I instalacja będzie pracować na 2 pompach . proszę o odp.

 

Witam

Naczynie wzbiorcze przeponowe ( zamknięte) dajesz na obwodzie zimnej wody przed zbiornikiem CWU dodatkowo można dać zawór zwrotny za zaworem "7" na twoim rysunku .

Naczynie to zabezpiecza przed skokami ciśnienia w instalacji wody użytkowej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś bojlera zastanów się nad nierdzewnym używanym Viessmannem,są na allegro,będziesz zadowolony tak jak ja,mam 2,szybko grzeją długo trzymają no i trwałość!!

 

Witaj dzięki posiadasz jeszcze jakieś namiary na takie zbiorniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Naczynie wzbiorcze przeponowe ( zamknięte) dajesz na obwodzie zimnej wody przed zbiornikiem CWU dodatkowo można dać zawór zwrotny za zaworem "7" na twoim rysunku .

Naczynie to zabezpiecza przed skokami ciśnienia w instalacji wody użytkowej.

 

Pozdrawiam

czy jest konieczne to naczynie przeponowe zamknięte jeśli posiadam zbiornik wyrównawczy otwarty Przelewowy wpięty na zasilaniu ., ale posiadam 1 na c.o.a 2 pompę na zasilaniu do c.w.u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu o naczynie przeponowe CWU,zabezpiecza przed skokami cisnienia podczas nagrzewania i stygnięcia wymiennika

tak jest Proszę Pana o te naczynie mi chodzi czy mogę prosić o wyjaśnienie czy jest konieczne i jeśli tak to gdzie powinno się znajdować .proszę o odp.niby ten srebrny czy jak jest też gdzieś napisane biały zbiorniczek o którym jest napisane tu

http://www.arpena.pl/index.php/do-czego-suy-przeponowe-naczynie-wzbiorcze

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To nie kolor decyduje o przeznaczeniu NW np naczynia Flamco mają kolor srebrny, a Reflex niebieski, biały lub zielony - ważne jest aby były dopuszczone do kontaktu z wodą pitną i miały ciśnienie dopuszczalne ( nie wstępne)10bar.

W załączniku karty kat .

reflex_2010.pdf

naczynia flamco.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mogę go wpiąć na zasilaniu zimnej wody z wodociągu ? czy na wyjściu z c.w.u wody użytkowej , na trójniku jednym lub dwóch i podpinam również w wolne miejsce manometr. ?

przed zaworem bezpieczeństwa ? i z za zaworem odcinającym jak i reduktorem ciśnienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie wzbiorcze wpina się pomiędzy zaworem odcinającym ZW a bojlerem, aby przy ew zakręceniu zaworu ZW naczynie przejmowało wzrost ciśnienia w bojlerze , manomert jest zalecany ale nie obowiązkowy, zawór bezpieczeństwa jest obowiązkowy , musi być podłączony bezpośrednio ( bez zaworów) do zbiornika CWU.

Naczynie wzbiorcze na wyjściu CWU nie jest zalecane - popatrz na tem dopuszczalne pracy takich naczyń.

Ważne jest dostosowanie ciśnienia wstępnego w NW do warunków panujących w naszej instalacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam podtrzymanie tematu wracając do zbiornika C.W.U

Biawar W - E 220.81 wężownica spiralna

mam pytanie mianowicie w tym zbiorniku zasilanie do wężownicy z c.o znajduje się na wysokości 68 cm a wyjście z pieca jest na wysokości 1.1m i tu rodzi się me pytanie montując oczywiście zawory odcinające pompę jak i zawór zwrotny lepszy klapowy ,czy sprężynowy ,jadąc dalej poziom od pieca jest jak widać wyżej , czy montując więc zejście różnice 32 cm przy zbiorniku c.w.u czy wcześniej .bliżej pieca ?

proszę o radę

dodam że rura odprowadzająca od pieca miedziana fi 28 przy piecu z trójnika 6/4 na 5/4 i 1 cal podpięta owa miedziana rura fi28 jak i powrót do pieca fi 28 redukcja na 5/4 i wejście na kolano 6/4 . przy c.w.u wężownica wlot i wylot 3/4 na fi28

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nikt się nie wypowie?

czy może po prostu zamiast montować jakichkolwiek zaworów zwrotnych ? wstawić zawór odcinający?

który bym zamykał gdy jest sterowanie dwiema pompami oczywiście przystosowanym do tego sterownika , a jeśli nie ma prądu np.otwieram owy zawór a zamykam przed pompą ?czy jest poprawnie ?

czy może zamienić montaż owych podzespołów ? na pionach , ale gdzie miałby się znaleźć z.z.k

na początku myślałem o podłączeniu bezpośrednim poziomym ale jak większość z nas wie najlepiej pompy pracują w pionach .i%2520jak.jpg?gl=PL

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie zbiornik już stoi w piwnicy gotowy do podłączenia tylko się zastanawiam czy pozostać przy tym owym schemacie czy przejść na elektrozawór i zostać przy jednej pompie , oczywiście wtedy zasilanie c.w.u zostanie podłączone za pompą c.o a nie jak na schemacie proszę o poradę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

2 pompy (w porównaniu z zaworem) są rozwiązaniem powszechniej używanym i sprawdzonym.

Z punktu widzenia sterowania układem oraz możliwych zmian lub rozbudowy, rozwiązanie to jest lepsze.

Tak bym zrobił.

 

Pompy mogą być w poziomie, nie wiem na czym opiera się teoria, że w pionie lepiej pracują [może tak jest w specyficznych warunkach, które w instalacjach domowych nie zachodzą].

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.