Skocz do zawartości

Kordjano

Stały forumowicz
  • Postów

    3439
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    51

Treść opublikowana przez Kordjano

  1. Ja na ten moment nie mam potrzeby jeszcze grzania domu .
  2. Na górze więcej nie będzie niż to co kocioł osiągnie Wiadomo że temperaturę na kotle musisz zadać większą niż docelową w buforze by się kocioł nie wyłączył czy nie zaczął mudulować , A jakiej mocy ty masz palnik ,kocioł ?
  3. Podzielam zdanie przedmówcy .
  4. Na czas ma na pewno wpływ . Jak masz econeta to łatwo to sprawdzić w historii danych, zużycie pelletu też .
  5. To zależy z jaką mocą kocioł pracuje , i jaki jest w tym czasie odbiór na co i cwu , jak ci schodzi z mocą i zaczyna modulować bo bufor nie nadąża odbierać to wiadomo że czas się wydłuży . Pytałeś kiedyś na jakim biegu u mnie pompka kotłowa pracuje , sprawdziłem na drugim biegu , u mnie kocioł do końca ładowania pracuje na mocy 20 kw ,bufor mam mniejszy bo 650l , ladowanie go średnio około trzech godzin przeważnie trwało od 40 do 60 st . Ostatnio na próbę przełączyłem pompę na pierwszy bieg i faktycznie kocioł osiągną zadaną temperaturę i zaczął schodzić z mocą
  6. Śledziłem jakiś czas wątek o tych piecach i stwierdziłem że to szmelc . Stale coś tam się pipcyło . Mój mnie nigdy nie zwiódł .
  7. Ja bym ferroli nie kupił .
  8. A kąpiel jest w wannie? Jak kocioł grzeje górną wężownicom to całego zasobnika nie nagrzeje ,to ze zasobnik 200 l nie oznacza że wody użytkowej ciepłej jest 200 l same wężownice trochę powierzchni zajmują , a jak jest jak zasobnik nagrzeją solary nie starczy na więcej? . Ile czasu kocioł potrzebuje by zagrzać zasobnik ? , do jakiej temperatury grzejesz? Trzeba pomierzyć temperatury w różnych wysokościach zasobnika trzy faktycznie cały się grzeje czy tylko jakaś część Cyrkulację cwu posiadasz ?
  9. Tak ,zawór bezprądowo zamknięty otwiera się z chwilą gdy pompka cwu startuje .
  10. To mieszaczem i pompą mieszacza może sterować termostat pokojowy , albo czujnik pogodowy . Tak jak pisałem przestudiuj instrukcję , te parametry które wyświetliłeś plus wyłączenie pompy od termostatu .
  11. A co żeś się tak uparł na tę pracę na czas ? nie po to się bufor zakłada by palić od harmonogramu , włącz obsługę bufora , a do szczęścia załóż termostat pokojowy . w menu serwisowym trzeba wybrać wyłączenie pompy mieszacza od termostatu na tak . O ile pamiętam jak jest praca kotła na czas to pompa kotła czy mieszacza do puki kocioł pracuje się nie wyłączy . Ale jak dasz wyłączenie pompy kotła ,mieszacza od termostatu to chyba się zgasi , nie jestem w stanie zapamiętać wszystkich tych opcji bo już z rok nie grzebałem przy sterowniku , poczytaj instrukcję tam jest zdefinjowane co który parametr powoduje .
  12. Ja tak mam , jak zadana w pomieszczeniu osiągnięta pompa mieszacza stop i mieszacz się zamyka .
  13. A pompa gzie by stała? Generalnie te pompy są głośne wiec salon raczej odpada , to nie inwertery ,grzeją wieją i hałasują cały czas tak samo . Do stabilnego komfortu bardziej nadaje sie klimatyzator .
  14. Nie pamiętam , albo na pierwszym albo na drugim .
  15. Pewnie naj zwyklej kocioł się zapocił i puścił soki . Tak to jest jak się kisi opał w podtrzymaniu a pompka nie pracuje , dół kotła robi się chłodny a góra ma osiągniętą zadaną i kondensat murowany , każdy kocioł w ten sposób zarżniesz .
  16. Nici z czujników jak sterownik nie ma opcji obsługi bufora , potrzebny moduł rozszerzający pod warunkiem że tak owe istnieją , sam taki dokupywałem do swojego sterownika . Jeśli sterownik jest w stanie odpalić kocioł bo potrzeba dogrzać ciepła wodę użytkową to jak najbardziej zamiast tego można dogrzać bufor a termostat pokojowy może załączać pompę mieszacza np. CWU można by zrealizować obcym regulatorem z czujnikiem temperatury , na zasadzie włącz pompkę ,wyłącz pompkę , zasilanie z bufora .
  17. Jak nie będziesz grzał cwu to da się zamienić , czyli grzać bufor pompą cwu od czujnika cwu ustawiając histerezę zasobnika na odpowiednim poziomie , jak cwu planujesz grzać tym kotłem to będzie to wszystko popierdzielone ,potrzebny jakiś moduł lub sterownik do ładowania bufora .
  18. Cały twój problem to chyba z tej dotacji wynika . Ja bym założył gaz . A klimatyzatory z własnej kieszeni ze dwa , nie drogie . Do chłodzenia , do okresów przejściowych i w razie W , JAK BY COŚ Z GAZEM SIĘ PO...
  19. @PioBin na zdjęciu to twoja rura? Pytam bo wygląda jak nie używana .
  20. Ja mam dwie od siedmiu lat i nigdy serwisant nie był mi potrzeby . Czymś takim nie wiem czy paliłem , spieki czasem były ale dawało radę . Rzecz jasna że palnik ,palenisko trzeba czyścić od czasu do czasu ale nie co trzy godziny , nie w tym rzecz żeby siedzieć w kotłowni i spieka pilnować .
  21. Czy wepniesz zasilanie bufora na górę czy w 3/4 zład będzie taki sam .
  22. Racja , przekonałem sie o tym na własnej skórze ,
  23. W OBROTÓWCE nie trzeba co 3 godziny zrzucać gluta sam wyleci .
  24. Trzeba by w jakaś tabelkę zerknąć danego urządzenia ,jakie parametry osiąga w danych temperaturach .
  25. Zimą może braknąć mocy grzewczej , to co innego niż kocioł ,im zimniej tym mniejszą moc jest w stanie takie urządzenie wygenerować i cop
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.