Skocz do zawartości

Kordjano

Stały forumowicz
  • Postów

    3439
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    51

Treść opublikowana przez Kordjano

  1. Ech @Piecuch19 jak ja bym słuchał tych twoich rad co do kotła pelletowego to coś czuję że z tonę pelletu bym musiał dołożyć na sezon .
  2. Masz małą histerezę kotła więc nie ma sie co dziwić że kocioł często się odpala ,pojemność wodna kotła pewnie za wielka też nie jest . Od termostatu pokojowego możesz mieć mniejszy komfort cieplny .
  3. A to ciekawe , to dlaczego jak zwiększę nadmuch za nadto to temperatura spalin w czopuchu z wrasta ? Wedle twoich teorii winna jeszcze spaść .
  4. To z czego ? jeśli mamy taki sam wymiennik załóżmy 20 kw i ja palę z mocą 20 kw pelletem mam spaliny 110 st a ty masz 150st to wydaje mi się oczywiste że musisz generować wiekszą moc przyjmując że temperaturę kotła mamy taką samą .
  5. To jasne że spadnie , w końcu spaliny grzeją kocioł , w pewnych warunkach kocioł może podgrzewać spaliny , jak zejdziesz na tyle z mocą a kocioł będzie porządnie dogrzany .
  6. To jeszcze tego nie zdążyłeś odkryć , choćby drogą dedukcji . A tyle już na tym forum siedzisz .
  7. Ocieplony to swoją drogą , ale może nie starczyć .
  8. Przed montażem smartflow był nieco chłodniejszy ,czyli coś to jednak zadziałało . Generalnie masz rację musi być w miarę ciepły .
  9. Ja się wyłamie trochu od normy , mam ceglany 50letni , od siedmiu lat na pellecie i nic się nie dzieje wilgoci nie ma ,nic z komina nie cuchnie ,u mnie smartflow poprawił sytuację , przed nim lekka wilgoć się pojawiła , ale tym się nie sugerujcie u kogoś może to nie wystarczyć .
  10. Jeszcze trochu i zaczniecie pellet klepać z tych muchomorów . U mnie na koniec sezonu tak wysypały te muchomory że jeszcze w życiu tyle nie widziałem , jak w bajce, jeszcze tylko krasnali brakowało do tego ,czy tam jakiś skrzatów .
  11. Być może w małej pojemności wodnej kotła i małym przepływie , palnik pelletowy jest dopasowany do kotła grzeje z odpowiednią mocą a ty jak zapalisz tam wielkie ognisko to jest jak jest .
  12. Spróbować można ,nie kosztuje to specjalnie roboty, przekłamania jakieś wielkie nie powinny być . Byle dobrze przylegał do blachy .
  13. Mnie nadzór też nie potrzebny , ale go nastawiłem bo nie chcę nagłego wygaszania po pracy z maksymalną mocą , po co wywalać tyle żaru do popielnika jak może się to delikatnie dopalić .
  14. Bo nie doczytałeś , mniejsza temperatura na grzejniki od sygnału z termostatu pokojowego .
  15. To ciekawe , a kocioł kiedy się wygasza ? U mnie jak mam włączoną obsługę bufora , to jak dół bufora dojdzie do zadanej kocioł dostaje sygnał do wygaszania ,a że mam ustawiony nadzór na pięć minut to wpada w nadzór i po upływie tych pięciu minut następuje wygaszanie , po wygaszeniu pompa bufora stop . Kocioł dostaje sygnał do wygaszenia od czujnika bufora , i nie musi być do tego temperatura zadana kotła osiągnięta by to uczynił .
  16. Moja działa ,sprawdzałem , generalnie mam ciśnienie 1 bar na zimnej instalacji przy 70 st wzrasta do 1.3 bara . bufor 650 l w kotle 70l plus to co w rurach i grzejnikach , w grzejnikach jest 40 st .
  17. To ciekawa teza . A jak podskoczy do 65 to coś się stanie?
  18. @jasio to znaczy że co 60 s następuje obrót komory u ciebie o ile procent to nie wiem . A mechanik mi kiedyś powiedział ,jak chodzi to nie grzeb bo przestanie 😄 P.S patrzyłem u siebie jest co 80 s , w ustawieniach nie grzebałem ze dwa lata bo się fajnie pali , tak że już zapominam pomału co gdzie jest w sterowniku .
  19. W moim serowniku czas nadzoru , czy podtrzymania zwał jak zwał to jeden ujek, jest nastawialny , jest w ustawieniach serwisowych ,parametr nadzór ,musisz tak wykombinować by kocioł nie wygaszał się z pełnej mocy tylko z szedł z mocą do minimum , jak nie masz tego nadzoru ,wtedy pompa ładująca bufor zyska trochu czasu by ciepło z kotła wyciągnąć .
  20. U mnie w econecie niema wszystkiego , jest w sterowniku kotła .
  21. Nie można wszystkiego zerżnąć , cośkolwiek musi być inaczej ☺️
  22. Tam nic nie klej , nie ma potrzeby, nadmuch faktycznie możesz zwiększyć 28% wydaje się trochu mały ,przynajmniej do mocy 14 kw . Jak zmieniasz to powiedzmy tak o dwa oczka i obserwuj płomień . A kolegę co tak śmieszy ? że nie dał 90 s 😊
  23. To znaczy że palnik zasypuje , tych parametrów nie zmieniałeś czyszczenie i modulacja ? Będziesz musiał sprawdzić drożność dziurek , szczelność rury spiro czy gdzieś nie pękła , wyczyść tą przysłonę w okolicach otworu na fotodiodę i zapalarki . Rozciąg tą modulację i czyszczenie jak miałeś doradzane ,
  24. To ostatnie zdjęcie na jakiej mocy i jaką wartość procentową sterownik pokazuje ? dalej co się dzieje tak sie już tli ,czy wartość płomienia spada i palnik rozpala się ponownie ? Gdybyś tam zerkną w głąb palnika ile tam paliwa przy tym ostatnim zdjęciu to bys my mogli zacząć wyciągać wnioski . Dobra teraz dojrzałem na 12kw i cały czas 100% płomień , jeszcze tylko ile złoża pelletu w palniku .
  25. Jeszcze co tam masz w popielniku , jakeś niedopałki pelletu ,zgorzele są ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.