Skocz do zawartości

Kordjano

Stały forumowicz
  • Postów

    3439
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    51

Treść opublikowana przez Kordjano

  1. W pierwszym poście że przy mocy 16 kw i płomień 100% a z palnika po chwili nie wychodzi , musimy ustalić czy ci zasypuje palnik i gubi płomień czy jest odwrotnie , bo właśnie to mnie dziwi . Musisz to zaobserwować , ja bym mu rozciągnął modulację na początek , moc minimalna 4 kw pośrednia 7 kw a maksymalna 14 kw 3kw to raczej nadzór w tym palniku . Czyszczenie możesz zwiększyć do wartosci jak kolega @cezar76 sugeruje ja mam od dawna coś koło tego ,co 180 s u mnie nigdy jakoś nie zdawało egzaminu .
  2. Podaj jeszcze moc minimalną i średnią , a przede wszystkim pasowało by zobaczyć ile jest pelletu .żaru w palniku jak już pochodzi chwilę na mocy maksymalnej . Przeważnie na jakiej mocy pracuje Ci ten palnik obecnie ?
  3. Tak mam jak Kolega @cezar76 wspomniał po sygnale od termostatu wpada w nadzór na kilka minut bo mi też nie pasowało nagłe wygaszanie i wyrzucanie żaru , poza tym pompa bufora ma kilka dodatkowych minut by to ciepło z kotła jeszcze pchnąć w bufor . Znaczy się sygnale z czujnika bufora , bo przecież obsługa bufora włączona .
  4. Ja jestem zadowolony z pluma ,w sumie działa jak powinien .
  5. A gdzie masz podpiętą pompę co mieszacza ?
  6. A możesz wyjaśnić w czym przeszkadza grzanie dodatkowo tych kilka set litrów wody dodatkowo ? Przecież do kanalizacji tego chyba później nie spuści ☺️
  7. No od tego by należało zacząć co @cezar76 napisał . A i napisz czy od samego początku było kijowo ,czy nagle w ostatnim czasie się spipczyło .
  8. Skomplikowana nie jest , droższa niestety jest . Robiąc samemu nie będzie źle , hydraulik wiadomo że za darmo nie zrobi musi skasować więcej . Ja dałem za bufor 3 tysiące ale 3letnią używkę , tu jeszcze trzeba doliczyć np naczynie przeponowe które musi być sporo większe , ja mam dwa po 50 l,i jest spoko . trzecie jest w pompie ciepła ,ale tego nawet nie liczę.🙂
  9. Raczej nie szkoda , tak ma być . Ma być zawór przełączający i albo grzejesz co albo cwu to nie jest kocioł tylko pompa ciepła .
  10. Od jak dawna użytkujesz ten kocioł? co jest powodem że płomień zanika , nadmiar pelletu w palniku ? /
  11. To może nie wystarczyć , jak będzie za mały przepływ przez te nagrzewnice ,ale próbuj .
  12. No i ja się do powyższych wniosków przychylam .
  13. A jak jest z tym zasobnikiem buforem ,nadąża się to ładować , czy jak włączysz te nagrzewnice to po chwili się to wychłodzi , to jest ładowane przez wżownice? Pytam bo nie bardzo podoba mi się ten zasobnik .
  14. @aparatowypl przy buforze to histerezę termostatu pokojowego ustawił bym nawet na 0st ,u mnie to 0.2stopnia ,mniejszej w moim nie mogę ustawić .
  15. Ale tam jest właśnie mniej do ogarnięcia , kocioł pracuje z jedną mocą więc ustawić optymalny płomień na tej mocy ,o całej modulacji zapomnieć , kocił odpala się sam jak potrzebuje doładowac bufor , reszta należy do termostatu pokojowego u mnie na poddaszu bo tam jest najchłodniej na pozostałych kondygnacjach są głowice termostatyczne , ja mam w całym domu taką sama temperaturę , gdzie wejdę nigdzie nie ma uderzenia gorąca ani zimna , w buforze jest zawsze ciepła woda dostępna od strzała , bez bufora to kocioł by musiał mieć stale ciepłą wodę żeby było na to samo więc albo chodzi ciągle ,albo odpala się od własnej histerezy , jak się odpala od termostatu to z reguły zdąży wystygnąć więc jest opóżnienie bo zanim się rozpali dogrzeje to temperatura w domu jeszcze spadnie . Druga sprawa to gdzie jest więcej strat ? przy buforze gdzie kocioł dmucha powiedzmy 6 godzin na dobe w komin z mocą maksymalną spaliny jak u mnie około 110st czy gdy pracuje 24 h na dobę z małą mocą spaliny jak u mnie były by w okolicach 70 st , ile prądu pobierze w skali sezonu dwa podajniki plus dmuchawa w obu przypadkach ? Ktoś się nad tym zastanawiał .liczył to? Pytam bo często są tu takie sugestie że jak bufor to są straty a bez to nie ma .
  16. Dziękuje ,czuje się wyróżniony☺️
  17. Ja mam 650l i palnik pracuje z mocą 19 kw , ładowanie od 41st do 63 st przy dzisiejszych temperaturach ładowanie trwa około 1.5 godziny a starcza to na około 4godziny , nawet jak między czasie zasobnik 300 l się ładuje czas ładowania nie trwa dłużej jak 2 godziny . Tak że nie widzę potrzeby większego bufora u mnie , ale mniejszego bym raczej nie chciał do tego kotła co mam .
  18. Przecież nigdzie nie napisałem że musi być bufor , sam go nie miałem kilka lat, gdybym sprzedawał czy instalował kotły to bym klientowi nie polecał żeby się czasem nie wystraszył kosztami ,po co sobie też roboty dodawać , w ostateczności i tak będzie działało modulowało lepiej lub gorzej , albo się odpalało co godzinę w cieplejszych okresach . Ja te zalety co kolega @wuwok1 napisał widzę u siebie, jak patrzę na wykresy w econecie to aż miło , tak jak bym miał winhagera za 50 kloców bez którego ponoć nie da się normalnie użytkować 😄
  19. Tak się dziwnie zgadza że ja się z Kolegą zgadzam , ale teraz jest tu na forum taki trend do niezakładania buforów bo to samo zło ,niektórzy nawet do kotła zasypowego odradzają bo są w stanie zejść z mocą po swoich modyfikacjach jak to nazywają . Bufor do pelleciaka nie jest konieczny ,ale mądrze zainstalowany i wykorzystywany robi robotę .
  20. Kordjano

    Kocioł DS MPM

    Ale czy gdzieś jest zapowietrzone nie sprawdzałeś ? filtr siatkowy ? Na krótki obiegu woda krąży ? Na buforze masz jakiś odpowietrznik?
  21. Kordjano

    Kocioł DS MPM

    A co by się nie dało . Trzeba sprawdzić czy się nie zapowietrzyła , albo czy się wirnik kręci.
  22. Ja wiem czy to źle ? W trakcie przecież teraz i chatę grzejesz . U mnie teraz kocioł grzeje z mocą 19 kw bufor 650 l od 41 st do 63 i patrzyłem na czas ładowania w historii danych jedno miałem 70 minut dwa były po godzinie i 40 minut , generalnie ostatnie pięć dni to średnio po 15 kg pelletu na dobę schodzi. .
  23. A do ilu ładujesz bufor? Kocioł na jakie paliwo i jakiej mocy? Szybkość ładowania zależy od mocy kotła z jaką pracuje . . Plus to ile w czasie ładowania bufora zostanie pobrane na co .
  24. Nie wiem jak jest u ciebie z tym nadzorem , u mnie jest tak że ustawiam czas nadzoru aktualnie mam 3minuty , po nagrzaniu bufora kocioł wchodzi w nadzór w tym czasie paliwo się dopali i następuje wygaszanie które trwa tam sobie swój czas po wygaszeniu pompa ładująca bufor stop i temperatura na kotle nic już nie rośnie , gdyby rosła ustawił bym ten czas nadzoru jeszcze dłużej , skoro nie ma możliwości ustawienia czasu wybiegu pompki ładującej bufor to w ten sposób bym sobie poradził .
  25. Kolego @Fav0000 spróbuj wprowadzić kocioł w nadzór przed wygaszeniem , tak żeby pompa ładująca bufor pochodziła dłużej , a kocioł miał czas nieco ochłonąć po biegu .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.