Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Mieszana, Nie Działa Podłogówka


Yooziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam jeszcze takie foto rurek, gdzie jest wpięty RTL

post-72453-0-29837200-1486760452_thumb.jpg

 

foto rurek wprowadzonych z pionu na piętro:

post-72453-0-68829500-1486760498_thumb.jpg

 

i foto podłogówki w łazience z innej perspektywy:

post-72453-0-72311800-1486760545_thumb.jpg

 

Czy z tego wynika że RTL jest dobrze wpięty?

 

Jeszcze raz dzięki za porady i sugestie, jestem umówiony na poniedziałek z instalatorem, który ma się określić co dalej. Tak jak pisałem wcześniej,wg tego co twierdzi instalator na osiedlu jest kilkanaście domów z taką samą instalacją i niby wszędzie to działa, tylko ja mam pecha i u mnie nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozakręcaj wszystkie grzejniki i puść pompę na maksymalne obroty. Zobacz czy wtedy podłoga zacznie grzać. Poczytaj o kryzowaniu instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A było poprowadzić tą "nieszczęsną" pętlę z dolnego rozdzielacza OP)

"Kwiatków" w tej instalacji jest więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc jeszcze taka sytuacja ze z racji wolniejszego przeplywu w łazience podloga nagrzeje ci sie tam na samym koncu bo pewnie czegos takiego jak projekt instalacji ktora wykonali hydraulicy nie bylo, obliczen itp. Gdybys mial sterowanie pogodowe to nawet bys tego nie zauwazyl ze lazienka na gorze grzeje slabo. Przy pokojowym wylącza ci kociol i nie nadaza sie nagrzac ta posadzka u gory.Nie masz termometru na dolnym mieszaczu i nie wiesz ile puszczasz w instalacji op i jak ustawic zawor w mieszaczu, gdybys mial silownik to sam by ci to ustawil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kwiatków" w tej instalacji jest więcej.

Dokladnie - tam przy rozdzielaczu zawór 4d. Ten instalator to z koziej d*@y. I w dodatku takiemu gościowi developer zleca wykonywanie instalacji. Masakra.

A co do tego RTLa to raczej będzie za długa petla bo grzejniki były zakręcane i nie ruszyła podłoga.

Można ewentualnie spróbować jeszcze założyć większy zawór RTL (jeżeli jest 1/2 to dać 3/4")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc jeszcze taka sytuacja ze z racji wolniejszego przeplywu w łazience podloga nagrzeje ci sie tam na samym koncu bo pewnie czegos takiego jak projekt instalacji ktora wykonali hydraulicy nie bylo, obliczen itp. Gdybys mial sterowanie pogodowe to nawet bys tego nie zauwazyl ze lazienka na gorze grzeje slabo. Przy pokojowym wylącza ci kociol i nie nadaza sie nagrzac ta posadzka u gory.Nie masz termometru na dolnym mieszaczu i nie wiesz ile puszczasz w instalacji op i jak ustawic zawor w mieszaczu, gdybys mial silownik to sam by ci to ustawil.

Właśnie chodzi o to, że pokojowy nie wyłącza kotła. Wczoraj chociażby piec chodził non-stop przez jakieś 16h, czy to nie jest wystarczający czas żeby taka posadzka się nagrzała?  Sterownik pokojowy mam w najchłodniejszym pomieszczeniu (sypialnia na piętrze, grzejniki najdalej od kotła) i tu też jest dziwna sytuacja, dwa duże grzejniki potrzebują właśnie ok 16h (przy temp na zewnątrz ok -6stC) żeby nagrzać pokój 20m2 z 18stC (na tyle jest ustawiony sterownik pokojowy w nocy) do 20,2stC (taką temp ma zadaną w dzień)

 Na dole w rozdzielaczu jest pokrętło z regulacją - skala od 1-9 temp od 25-50, aktualnie ustawione na 4.

 

 

Dokladnie - tam przy rozdzielaczu zawór 4d. Ten instalator to z koziej d*@y. I w dodatku takiemu gościowi developer zleca wykonywanie instalacji. Masakra

Co jest tutaj źle zrobione? Pytam, żebym wiedział jak z nimi rozmawiać w poniedziałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - tam przy rozdzielaczu zawór 4d.

akurat ten zawór to nie najgłupsze rozwiązanie. Takie mini sprzęgło.

 

Co jest tutaj źle zrobione? Pytam, żebym wiedział jak z nimi rozmawiać w poniedziałek

Generalnie to wykonanie. Układ trójnikowy wymaga regulacji hydraulicznej, czytaj kryzowania do sprawnego działania.

Druga sprawa ja bym się nie zdecydował na system pex zaciskany schowany pod posadzką. Dodaj do tego błąd ludzki i nieszczęście gotowe. Ostatnio naprawiałem taką instalację. Pół roku od zamieszkania kucie posadzki i remont pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał, że to dom od developera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry na offtop. Można też na siatce zbrojeniowej odpowiedniej wielkości. Nie dziurawimy wtedy foli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tam jastrych wniknie w te szczeliny (tzn już wniknął ;) )Robienie ogrzewania w danym pomieszczeniu powinno się zaczynać od ułożenia taśmy przybrzegowej(grubości 8mm) i to najlepiej z tzw fartuchem który potem się wywija na folię.A dawanie później takiej "falbanki" grubości nie wiem czy 5mm to uwazam za odstawienie sztuki co zapewne miało miejsce w tym przypadku.

post-32948-0-68080800-1486823435_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do autora tematu z tym nagrzaniem pomieszczenia gdzie masz dwa duze grzejniki to faktycznie dziwne.Albo zle dobrane grzejniki,albo kociol idzie na za niskim parametrze albo masz nie docieplony dom a grzejnik dobrany pod docieplony. Co do uwag kolegow to faktycznie fachura to z tego goscia co robil instalacje nie byl ale niestety tak jest z developerką, jak startowalem do przetargow to wchodzisz jak masz najtansza chińszczyzne, jak zaproponujesz cos lepszego to nie masz szans - za drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem po wizycie instalatorów, chyba nadal do końca nie wiedzą o co chodzi, ale do rzeczy:

 

wymienili RTL ("być może był uszkodzony")  i przestawili temp na kotle na 70stC (wcześniej było 50stC) 

Zanim wyjechałem do pracy zmieniło się tyle, że grzejniki na piętrze gorące, aż parzy, ale podłogówka (jakieś 30min działania pieca) nadal nie ruszyła rurka przy RTL i ta obok nawet nie są letnie, będę obserwował co dalej.

 

Ponadto wezwali serwisanta od pieca, który ma przyjechać sprawdzić jak jest ustawiona pompa w kotle, ewentualnie zwiększyć jej wydajność jeśli jest ustawiona na minimum. Oni nie mają sprzętu i nie mogli tego sprawdzić.

 

Zastanawia mnie ta temp na kotle, czy 70stC to nie za dużo, przy temp na zewnątrz -3stC? Szef firmy stwierdził, że w takich warunkach trzeba zwiększyć temp na kotle, ale co będzie jak temp na zewnątrz spadnie do -20stC? Zabraknie mi chyba skali na piecu, bo idąc jego tokiem rozumowania 90stC to będzie za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , moim zdaniem instalacja mogła by być lepiej wykonana, ale też nie jest tak bardzo źle , z tego co pisze autor tematu to problem jest z op w łazience na piętrze i jak zakręci wszystko to podłoga dalej nie działa ... a powinna .... może by pierwsze rozwiązać ten problem . Ja zauważyłem takie zagięcie na rurce może się mylę ale to może być przyczyną że podłoga w ogóle nie grzeje jak pozostałe grzejniki są zakręcone . Zdjęcie jest mało wyraźne ale chyba widać załamanie . :( . 

pozdrawiam Tomekb.post-4018-0-36724600-1486978997_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-72453-0-55649200-1486980580_thumb.jpg

 

temp na powrocie do pieca, z tego co wyczytałem kondensacja w tej chwili nie działa?

 

czyli zrobiło się fajnie ciepło na grzejnikach... tylko jakim kosztem? Dowiem się na rachunku z gazowni... No, ale pana instalatora przecież to nie obchodzi.

 

Co do tego załamania o którym pisze kolega powyżej, to chyba tylko na czas montażu rurek, na tym jest chyba zamontowany RTL, więc rurka była rozcięta. (tak mi się wydaje przynajmniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy napisali co trzeba zrobić.

Sprzęgło z dodatkową pompa i koniecznie regulacja hydrauliczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to normalne, ale przy ustawieniu temp na kotle 70stC podłogówka grzeje bez problemu, co prawda RTL ustawiony na max.

 

Serwisant przestawił prędkość obrotową pompy, było na 3 (w skali od 1-10) jest na 5, twierdzi, że to powinno wystarczyć do napędzenia takiej instalacji.  Zobaczymy, testuję dalej, z temp na kotle 50stC - wg serwisanta temp optymalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.