Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie sie to zdarza bardzo czesto bo prestige w tym roku postanowilo dac mial do eko. Jeszcze 2 worki z mialem trafie to reklamuje.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało Ci się aktywować funkcje czujnik temp panelu pokojowego, i te opcje temp max min ? To ma być aktywne aby ster sterował temp za zaworem 3D i wtedy temp na układ będzie regulowana zależnie od temp w pomieszczeniu i na zewnątrz.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Tak , od zawsze mam aktywne „użyj czujnika w panelu” jednak nadal nie są aktywne te temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, a Ty masz czujnik, czy panel.

Bo to są inne ustawienia

Jak panel to - 1

Jak czujnik to - 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie, i przyznam się szczerze nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego zachowania stera. Spróbuj przestawiać coś w opcjach odnośnie mieszacza i pompy,zamknij gdy aktywny , wyłącz gdy pompa, może tu coś jest nie halo.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, a po wgraniu softu, przywróciłeś ustawienia fabryczne?

Jak się tego nie zrobi, to często są różne niespodzianki w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało Ci się aktywować funkcje czujnik temp panelu pokojowego, i te opcje temp max min ? To ma być aktywne aby ster sterował temp za zaworem 3D i wtedy temp na układ będzie regulowana zależnie od temp w pomieszczeniu i na zewnątrz.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Nie mam panela mam czujnik tylko ten standardowy co sie sprzedaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to opcja użyj czujnika panelu ma być na 0.uzywasz czujnika z zestawu, a nie czujnika z panela.ktos już wspomniał o tym.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, a po wgraniu softu, przywróciłeś ustawienia fabryczne?

Jak się tego nie zrobi, to często są różne niespodzianki w ustawieniach.

Nie , nie robiłem tego zaraz to zrobię ale ster przyszedł kilka dni temu od Tomka i tez tak było . Dziś wgrałem najnowszy soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisz ustawienia

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem ustawienia fabrycznie i dalej kicha ,próbowałem tez tych opcji o których wyżej wspomniałeś i bez zmian , nadal te temp nie są aktywne

A czy napewno masz dobrze podłączone czujniki ten w domu i pogodówke, bo coś to nie tak.masz w głównym oknie wyświetlane temp.na zew, i wew. ?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrób jeszcze tak:

- użyj czujnika w panelu - 0  zrób zapisz

- użyj czujnika w panelu - 1  zrób zapisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeszcze raz precyzyjnie określ swój problem.

Co jest nie tak?

Zrób zrzuty ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tez i tak , nadal martwe

Zagwozdka niezła. A czy wogule masz założony siłownik na zaworze 3D i aktywny w sterze, bo jakoś nie kojarzę.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle ostatnio mam jazdy z tym sterem . Podczas aktualizacji poprzedni sterownik zupełnie siadł i czekałem kilka dni aż Tomek podeśle drugi. Dziś aktualizowalem ten nowy i tez padł. Interfejs od Tomka . Tomek gadał ze wszystkie aktualizatory są przez nich sprawdzane przed wysyłką, ale dziś zasugerował żebym sam kabel podmienił , podmieniłem i poszło ale znów nie mogę zaktualizować panela pokojowego , ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zalozony siłownik na 4d i to on steruje mi temp na grzejnikach

No to już nic nie przychodzi mi do głowy jak Ci pomóc, sam się lubię bawić swoim sterownikiem aż się żona śmieje ze mnie że mam nową zabawkę, pozostaje Ci dryndnąć do Tomka i naświetlić mu sprawę on pewnie będzie wiedział jak Ci pomóc.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam. W oknie CO regulator pokojowy miałem na stop. Ale teraz pytanie , Jak ten regulator ma sie do pogodowki ? Obecnie za odpowiednią temperaturę na grzejnikach odpowiada mi mieszacz który jeździ w zależności jaka temperatura jest za oknem. Co mi da gdy aktywuje np temperatura komfortowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam. W oknie CO regulator pokojowy miałem na stop. Ale teraz pytanie , Jak ten regulator ma sie do pogodowki ? Obecnie za odpowiednią temperaturę na grzejnikach odpowiada mi mieszacz który jeździ w zależności jaka temperatura jest za oknem. Co mi da gdy aktywuje np temperatura komfortowa ?

Mieszacz tak będzie kręcił zaworem aby podbić temp wew do tej jaką masz komfortu, zależy czy masz ust.komfortowa eko czy czasówkę, do pogodówki ma się tak że im chłodniej na dworze tym więcej podbija temp na grzejniki i to też do ustawienia, jak będzie na 0 to nie podbije jak na 1 to podbije np. o 1 st na 2 itd nie pamiętam dokładnie.generalnie musisz ustawić według swoich potrzeb.z tym że jak ustawisz program czasowy nie rób dużej różnicy między komfortu a eko bo jak przechodzi z eko na komfortową to pięć będzie hulał jak głupi i spali sporo opału ja tak miałem. Mam małą różnice ok 0.3 st.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie generalnie sprawdza sie sama pogodowka , raczej utrzymuje się stała temp w domu , raczej bo w wietrzne dni stopień dwa spada a wtedy podnoszę zadaną na mieszaczu. Czy aktywując w tym regulatorze pokojowym na temp komfortowa , rozwiąże to problem o którym pisze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok obczailem w sterowniku o co biega. Aktywując regulator pokojowy dezaktywuje ustawienia pogodowe. Także jedno albo drugie. W poprzednim sterowniku miałem tez takie same funkcje i z obserwacji wynika ze sterowanie pogodowe w moim przypadku jest bardziej ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.