Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Czy może ktoś opisać mi dokładny sposób montażu wkładu kominowego. Te dostępne w sieci są dość lakoniczne. Chodzi mi szczególnie o sposób mocowania pierwszej rury. Czy linka ma być na zewnątrz rury czy od wewnątrz. Na co mam zwrócić szczególną uwagę przy montażu ?

Opublikowano

ja robiłem tak ; linka wewnątrz rury z haczykiem na którym wisi pierwszy element,opuszczając dokładałem kolejne.szczególna uwagę zwróć na to czy komin jest prosty żeby sie nie zaklinowało,robilismy to we trzech, dwóch na kominie, trzeci (ten z lękiem wysokosci) podawał elementy z dołu.operacja dosyc prosta,w kotłowni trzeba rozkuć komin żeby wstawić trójnik,wyczystke i skraplacz potem ładnie zamórować

Opublikowano

Witaj jeśli chodzi o wkład z kwasówki to w moim kominie było tak ciasno że dwóch ciężkich wisiało na desce od góry wciskając go do środka,połączenia nitowałem na zrywalne aby w razie czego można byłoby go wyciągnąć.

poz Hermogenes

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano (edytowane)

Witam Wszystkich i pozdrawiam (z racji mojego pierwszego postu na tym forum).

Temat trochę już starawy, ale chciałbym napisać o swoich doświadczeniach z wkładem z blachy żaroodpornej. Przestrzegam przed wciskaniem wkładu "na siłę". Taki wkład musi pracować, bo po rozgrzaniu się wydłuża. W skrajnym wypadku po zapaleniu sadzy (co u mnie się zdarzyło) potrafi zerwać połączenia nitowane, wydłużyć się i nie powrócić do położenia na zimno. Jeżeli są długie zakładki (ok. 10 cm) to jeszcze nie ma tragedii, jednak przy krótszych może dojść do rozszczelnienia. A sadza w kominie z wkładem szybciej się zapala niż bez wkładu. Ja mam w kształcie prostokąta, więc wyczyszczenie w rogach sadzy mało prawdopodobne.

Piszę o użyciu wkładu ze stali do pieca na paliwa stałe.

 

Mariusz.

Edytowane przez mariuszss
  • 6 lat później...
Opublikowano

ja sam montowalem wkłady kominow fi 200mm o długosci 70cm w starym kominie i jedyny problem który napotkałem to musiałem obciąć kołnierze na wkładzie,kazdy rant okleiłem tasmą bitumiczną aby uszczelnić.Do wkładania zrobiłem sobie przyrząd który przy opuszczniu na kolejny wklad sam centrowal wklady i po opuszczeniu sam sie wypinal.

Opublikowano

Moja skromna wyobraznia tego nie ogarnia. Zalacz prosze zdjecia tego urzadzenia opuszczajacego i centrujacego oraz owijajacego wklad tasma bitumiczna.

Opublikowano
5 godzin temu, edison15 napisał:

ja sam montowalem wkłady kominow fi 200mm o długosci 70cm w starym kominie i jedyny problem który napotkałem to musiałem obciąć kołnierze na wkładzie,kazdy rant okleiłem tasmą bitumiczną aby uszczelnić.Do wkładania zrobiłem sobie przyrząd który przy opuszczniu na kolejny wklad sam centrowal wklady i po opuszczeniu sam sie wypinal.

Witaj

A czy byś mógł zrobić fotki jak taki przyrząd wygląda? Planuję wcisnąć nowy wklad o mniejszej średnicy w stary wkład. Będę wdzięczny :)

Pozdrawiam

 

Opublikowano

Najpewniejszym sposobem jest montaż od dołu. Wykucie w piwnicy ponad metr i heja do samej góry z wkładem. Metr po metrze rura w kielich. Nic nie trzeba celować i bawić się w opuszczanie na linkach. Tak u mnie było to wykonywane a komin krzywy i na 17metrów. Na krzywiznach się rozkuwa komin i jest wgląd do sytuacji. U mnie było wykuwanie na trzech kondygnacjach. Mus to mus. 

Opublikowano

Montował ktoś z Was tak jak kolega @CIHYMUR od dołu? Jeśli tak to jakie macie spostrzeżenia. 

Opublikowano

Mi montował fachowiec kominiarz , sam tego nie robiłem ale nadzorowałem i przyglądałem się, aby zdobyć wiedzę.Chciałem zabrać się za to sam, ale ze względu na krzywizny komina wiedziałem że będą duże problemy. Posiłkował się lewarkiem samochodowym . Po co się męczyć . Jak ciężej szło to podkładał kawałek deski i pompował. :) ŻEBY BLACHA SIĘ NIE ZAWINEŁA. Wkład z kwasówki 0,8mm. Sam sprawdzałem na koniec kamerą i jest ok. Palę już w kociołku trzy tygodnie na razie tylko CWU. Jestem zadowolony i śpię spokojnie. Koniecznie załóż RCK.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Koledzy włożyłem wkład z kwasówki do murowanego komina, chcę przymocować płytę przelotową do czapy kominowej, przymocowana będzie wkrętami dodatkowo chcę przestrzeń między wkładem a kominem wypełnić perlitem i trzeba uszczelnić miejsce między płytą a czapą kominową. Nie mam pojęcia czym to zrobić, sylikon, silikon wysokotemperaturowy, jakaś masa bitumiczna. Co byście polecili?

Opublikowano

Perlit jak najbardzej , ale trzeba dobrze uszczelnić wokół wkładu aby woda nie leciała do perlitu.

Najlepsze będą uszczelniacze dekarskie, tam nie będzie dużej temp, chyba że to kamino

Opublikowano

Nie to kocioł na pellet Laguna Edilkamina. A miejsce gdzie przechodzi wkład przez płytę silikonem wysokotemperaturowym?

Opublikowano

@radik81. 

Podziel się wiedzą za 5 lat jak wygląda twój komin a właściwie wkład z tym perlitem i jaką wysokość ma twój komin. Wkładałeś od dołu czy od góry?

Opublikowano

Komin 9m, wkładałem od góry. Na lince z hakiem włożyłem pierwszą rurę, opuszczałem po metrze i wkładałem kolejną i tak 8 sztuk. Na dole potrzebowałem tylko pomocy drugiej osoby aby połączyć rury z resztą wkładu.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.