Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki Z Firmy Termo-Eko


Rekomendowane odpowiedzi

dobrze panie wszechwiedzący niech ci będzie ,nie chce się dyskutować na tym poziomie ,a druga sprawa nie wiem ile kosztuje skoro jest zadrukowany na płycie głownej pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam folownik to nie wszystkie koszty, do tego EZR ze sterowaniem oraz wiatraki i pompki z modulowaną mocą.

W rezultacie trzeba zapłacić od 22za Panasa, poprze 45 za alterme, do 60 za zubadana. Wynalazki o 40-50% mniej sprawne od gruntowej, a kosztuje tyle co gruntowa z kolektorem.

hmm weź sobie przeanalizuj jak nie masz możliwości zobaczyć w akcji Fujitsu lub Samsung zanim się wypowiesz o kosztach ,po drugie zey być wiarygodnym trzeba określić gdzie ta pompa ma pracować czy w opolu czy w warszawie bo to diametralna róznica i w jednym z tych miast twoje wypowiedzi mjaą uzasadnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm weź sobie przeanalizuj jak nie masz możliwości zobaczyć w akcji Fujitsu lub Samsung zanim się wypowiesz o kosztach ,po drugie zey być wiarygodnym trzeba określić gdzie ta pompa ma pracować czy w opolu czy w warszawie bo to diametralna róznica i w jednym z tych miast twoje wypowiedzi mjaą uzasadnienie

Już pokazywałeś tebelkę z parametrami - na kolana nie powalają. Taki t-cap za 22 lepiej się prezentuje.

Jak możesz, podaj jeszcze orientacyjne ceny brutto z montażem i zasobnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolego nie powala ale pompa pracuje cały rok i od kwietnia do grudnia pompa powietrze woda zawsze pobiję oszczędnością gruntówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to niestety kolejny marketingowy mit, ci co kupili i korzystają, niestery takich oszczędności nie potwierdzają. Teoretycznie przy temp powyżej 22-25C wydajność będzie lepsza od gruntowej z t DZ na pozionie 15-16, ale tylko teoretyczne. W praktyce całe oszczędności z nawiązką zjadają grzałki karteru sprężarki, które grzeją ją non stop utrzymując w gotowości do startu. Przy potrzebach CWU rzędu 8-10kWh, 1,1-1,2 kWh standby stanowi 1/3 całego zużytego prądu. W efekcie cały czar i nadzieja na poprawienie gorszych wyników zimą pryska, bo SCOP nie przekracza 3 latem i 2-2,5 w ciągu całego sezonu.

 

Zainteresuj się jak są sterowane w twoich F i S, bo ja nie znam nikogo z powietrzną PC by nie żarła mu min 1,1 kWh/dobę bez używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety jest prawda - ci co kupili to nigdy w życiu się nie przyznają ile taki super, hiper zakup (PC) zużywa prądu - nie mają porównania i , wiedzy technicznej i świadomości że to mała lub żadna oszczędność,

Czy jest ktoś na forum kto potrafi dokładnie podać swojego COP-a dla firmowej pompy ciepła.

A czytamy np na forum M..... jak podchodzą do klienta firmy montujące PC - montują i zastawiają takie kwiatki ja pompy na najwyższym biegu albo cały czas pracujące grzałki, a sławetny COP ich nie obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jeden z takich przykładów.

"W wątku o SCOP zmierzonym w ciągu roku napisałem, że w mojej jednostce wewnętrznej pompka obiegowa działa bez przerwy bez względu na to, czy sprężarka pracuje, czy nie. Generuje to duże zużycie prądu i baaaaaaaardzo zaniża wskaźniki. Mam pytanie do znawców kiedy powinna się uruchamiać pompka obiegowa. Bo może by trzeba pociągnąć sygnał z płyty głównej i uruchamiać obiegówkę tylko wtedy kiedy tak na prawdę ma działać. Wiecie o co mi chodzi....."

"9 dni wrzesnia samo cwu 26kWh, SPF 3,03."

Producent wyszedł z założenia, skoro mie musi uwglęsniać prądu pompy obiegowej w swoich folderach reklamowych, to może ona pracować cały czas.

 

wszystkie cyt kol pychy z FM, jako jeden z nielicznych ma ciepłomierz i powietrzną PC 7kW

 

"Od roku jestem użytkownikiem pompy powietrze-woda o mocy 7kW (A7/W35) z inwerterem. System zaopatrzony jest w bufor 150l oraz zasobnik na c.w.u. W trybie grzania c.o. pracują bez przerwy dwie pompki obiegowe, jedna na odcinku pompa-bufor, a druga na odcinku bufor-podłogówka. Dom 130m2 po podłogach, 100% podłogówka, małopolska, temperatura w domu w sezonie grzewczym 21,5 stopnia C. System jest opomiarowany ciepłomierzem oraz licznikiem kWh. Po roku użytkowania pomiary wskazują na: - zużycie ciepła na cele c.o. 18GJ/rok (ciepłomierz) - zużycie ciepłą na cele cwu 10GJ/rok (ciepłomierz, 3 osoby) - zużycie prądu przez pompę ciepła 3892kWh, w tym kompresor, defrosty, elektronika, dwie pompki obiegowe pracujące 24h, kabel grzejny pracujący 24h od temperatury zero w dół

SCOP roczny wynosi dokładnie 2.0 (łącznie dla c.o. i c.w.u).

Zapotrzebowanie budynku na ciepło jest bardzo małe (18GJ/rok), natomiast na niski SCOP wpłynęło zużycie prądu przez dodatkowe urządzenia. Muszę pozbyć się conajmniej bufora i jednej pompki plus może jeszcze kabla grzejnego."

"Zmiana grzania cwu do jednego razu dziennie od 13 do 15 do 50 stopni C, wyniki SCOP na trzech dni: 27,08,2013: SCOP=3,14, temp zewnętrzna 22 stopnie, pobór 1,77kWh, wytworzone 0,022GJ 28,08,2013: SCOP=3,43, temp zewnętrzna 21 stopni, pobór 1,46kWh, wytworzone 0,018GJ 29,08,2013 SCOP=3,67, temp zewnętrzna 19 stopni plus deszcz, pobór 1,59kWh, wytworzone 0,021GJ

W lipcu przy cwu pracującym 24h, temp grzania do 45 stopni oraz okropnych upałach, pompa ciepła zużywała średnio 2,45kWh na dobę, a SCOP wyniósł 2,83. I mamy odpowiedż, czy lepiej grzac cwu ciągle, czy raz dziennie ale do wyższej tenperatury."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden kwiatek, za który regularnie trzeba płacić

"Kabel grzejny o mocy 60W pracuje od zera stopni w dół. Ile godzin o takich temperaturach było w sezonie nie wiem i w związku z tym nie wiem ile energii w kWh on pobrał. Jeżeli chodzi o pompkę obiegową między buforem c.o. a podłogówką to jest to grundfoss 25-60 pracujący na II biegu, na którym pobiera chyba 70W mocy. Sezon u mnie trwał równe 6 miesięcy, więc 0,070kWx6miesięcyx30dnix24godzin=302kWh. Brak tej pompki daje SCOP już 2,16. Dzwoniłem dzisiaj do dimplexa i ten model tak po prostu ma, że nie gasi pompki obiegowej i koniec. Gdyby obejść bufor, który również generuje pewne straty i wysterować kable grzejny sterownikiem pokojowym, tym samym który uruchamia grzanie, to SCOP jeszcze się podniesie. Jak to wszystko zrobię to dam znać."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak czytam to ze zdziwieniem i nie dziwie się że tak piszesz bo ta pompa to na złom się nadaje ,pompoa obiegowa 70W ???????????? co ona obługuje blok? przecież w module jest nie wieksza na 25W i jeszcze nie widziałem aby przy ładowaniu zasobnika brała więcej 7-10W (może musiał bym przy niej spać ) ja już napisałem pomoa ciepła nie istnieje bez pompy elektronicznej zintegrowanej z systemem ,to co ty masz to kolejny bubel z drobnym szczegółem który faktycznie rozpppp ...... wszystko ,a do kolegi co to twierdzi że pompa powietrze woda ma przewagę dopiero powyżej 25st kolejna bzdura na kiju ,powyżej zera już ma przewagę a grzałki pracują na rzadanie a nie na ostro tylko wg temp oleju gdy temp zewnetrzna spada poniżej -10st a po drugie przy -10 to pompa już pracuje przeważnie i te grzałki nie pracują bo wygrzew oleju jest prowadzony w sprężarce w tym miejscu gdzie odzyk i smarowanie i to jest tez tajemnica że te sprężarki mą ga pracować na niskich wydajnościach na falowniku ,bo zwykła sprezrkę podłaczajac do falownika to ja co najwyżej można zatrzeć ,co co tutaj wypisujecie mnie przeraża albo jest robione za łyżkę ryżu i ładnie zapakowane ,nie interesują mnie imitacje pomp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164175-pompa-powietrze-powietrze-czy-kto%C5%9B-tak%C4%85-ma

 

Dodatkowo kwiatuszek - reklama którą widziałem w necie " Nasze pompy ciepła skutecznie chronią przed czadem" - nic dodać , nic ująć :D

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając kolejne wypowiedzi kolegi automatyka zaczynam mieć przekonanie że tylko pompy ciepła montowane przez niego są jedynym słusznym rozwiązaniem - nie ważne czy to będzie F czy S,

A pomp Wolfa, Viessmanna czy Daikina nie bierze do ręki.

 

Widzę że koledzy Vlad i automatyk każdy temat sprowadzają do dyskusji o swoich pompach ciepła - panowie tu miał być temat o grzejnikach.

 

Lecz z niektórych wypowiedzi na temat tych grzejników można wnioskować że mają one COP powyżej 1,0.

Czyli z tematu nie zeszliśmy.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketingowy bełkot, pelen naiwnego przekonania, że prodent o wszystko zabdał :P

Nawet je chce mi się wsystkiego prostować, z faktami się nie dyskutuje, a na zapewnienia automatyka jak jest, patrzę przez palce.

Jak się trafi jakis zadowolony użytkownik, to go przepytamy, jak jest rzeczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając kolejne wypowiedzi kolegi automatyka zaczynam mieć przekonanie że tylko pompy ciepła montowane przez niego są jedynym słusznym rozwiązaniem - nie ważne czy to będzie F czy S,

A pomp Wolfa, Viessmanna czy Daikina nie bierze do ręki.

 

Widzę że koledzy Vlad i automatyk każdy temat sprowadzają do dyskusji o swoich pompach ciepła - panowie tu miał być temat o grzejnikach.

 

Lecz z niektórych wypowiedzi na temat tych grzejników można wnioskować że mają one COP powyżej 1,0.

Czyli z tematu nie zeszliśmy.

 

pozdr.

co do pomp Wolfa biore do reki i chce je montować ale na razie większość tematu z polecenia i ludziska chća to co innym montowałem i tyle ale przyjdzie i czas będzie wolf montowany chocny dla sprawdzenia czy jest tez super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super hiper pompa automatyka 8kW A2/W35 COP 3,45

gruntowa z muzeum techniki ze spręzarką compiland srcoll vies-iek7,9 kW B0/W35 COP 4,7

Jak to skontujesz?

no chciałbym to zobaczyć bo chyba w dniu uruchomienia jak grunt jestcze ciepły choć wynik mocno przesadzony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiez zkąd wziąłeś tą sprawność ? to fizycznie nie możliwe piszesz że powyżej 4 może mieć gruntówka uzasadnij w jakiej okoliczności bo wiemy ze na wyjściu 35st i co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treść nie na temat przeniesiona do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.