Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki Z Firmy Termo-Eko


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego arthi - chciałem tylko niesmiało zauwazyć, że nigdzie wczesniej nie napisałem, że:

 

"twierdzi, ze 17 to nawet komfortowa temperatura". ???

 

Zapewniam Cię, że dla mnie, ale i przede wszystkim dla żony 17 st. w domu przy ponad - 10 st. na dworzu to byłoby jednak za mało.

 

Wracając na ziemię - grzejniki działają.

W domu jest ciepło - średnio 20-21 stopni (i of kors więcej jak trzeba).

W kominku tez sie pali i tez jest dzieki temu ciepło. Ale nie do przesady - kominek płonie głównie w weekendy. Co ważne, pale w nim głównie z powodów estetycznych wrażeń jakie Mi dostarcza, a nie przymusu i zimna :-)

 

Odchodząc od tematu grzejników - realnie zastanawiam się czy nie dołożyć turbiny(?) do dystrybucji ciepłego powietrza, bo mam dosc duzy kominek jak na powierzchnie domu (wg. instrukcji kominek ma16kw), bardzo się nagrzewa i oddaje bardzo duzo ciepła.

Aż szkoda marnowac to ciepło na jednak dośc wolne, grawitacyjne rozprzestrzenianie się powietrza i można by tłoczyć je "szybciej" do pomieszczeń

(DGP mam wyprowadzone w salonie z kominkiem, pokoju za ścianą i dwóch pokojach nad salonem - z czego jeden to sypialnia).

 

Licznika nie sprawdzalem, tzn nie notowłem róznic. Rozliczenia mam półroczne - na razie innego rachunku za prąd nie dostałem.

Jak dostanę to pochwale się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy ale napisałeś iż w kominku nie palisz dla ciepła tylko dla widoku , ,W kominku tez sie pali i tez jest dzieki temu ciepło. Ale nie do przesady - kominek płonie głównie w weekendy. Co ważne, pale w nim głównie z powodów estetycznych wrażeń jakie Mi dostarcza, a nie przymusu i zimna :-) to w takim razie co chcesz dystrybuować przy pomocy turbiny Widoki skoro jest ciepło nie do przesady.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Specjalnie zarejestrowałem się, żeby odpowiedzieć w tym temacie

 

http://kongresig.pl/pl/innovatica-2013-wyniki/

 

kategoria - "Rozwiązanie innowacyjne"

 

Może w końcu ktoś z "ekspertów" forumowych raczy wypróbować te grzejniki zamiast teoretyzować? Żeby zachęcić - można napisać wszystko. Żeby zniechęcić - również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terez, a mógłbyś nas zachęcić, np. rzeczową argumentacją a nie tylko wklejeniem informacji z pewnego zdarzenia.

 

 

ps.

Niedawno w TV, prasie, jak i w internecie było pokazane jak Śmietanka Towarzyska przeciąga liną spory samolot pasażerski. I co z tego faktu medialnego wynikło ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co Ty tu kolego tarez podałeś, jakiś marketingowy wynik, ciekawe ile kosztuje taka nagroda? :lol:

Człowieku, taka ściema to dla biednego polskiego zapracowanego ludu a nie tutaj na forum.

Odnośnie ekspertów, to taki Ci jeszcze tu nie odpisał, my to zwykli zjadacze chleba, z różną wiedzą, czasem większą czasem mniejszą, ale to wystarczy, żeby udowodnić różnego rodzaju krętactwa.

 

Podaj skąd ten grzejnik bierze dodatkową energię na uzyskanie "znacząco lepszych wyników", to będziesz traktowany poważnie, a tak to każdy się pośmieje z Ciebie i po co Ci to?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co Ty tu kolego tarez podałeś, jakiś marketingowy wynik, ciekawe ile kosztuje taka nagroda?

 

Zapytaj Komorwskiego, bo miał patronat nad wręczeniem nagród, jeśli tak jest - jak piszesz, to pewnie będzie wiedział. Ja, nie wiem...

 

Podaj skąd ten grzejnik bierze dodatkową energię na uzyskanie "znacząco lepszych wyników", to będziesz traktowany poważnie, a tak to każdy się pośmieje z Ciebie i po co Ci to?

 

Nie obchodzi mnie to skąd bierze. Bo się na tym nie znam, nie muszę. Jestem natomiast w 100% przekonany, że jak bym wkleił tu elaborat na ten temat - i tak by Cie nie przekonał.

 

Dziwne jest tylko to, że sprzedawane od kilku lat grzejnik i rzekome fałszerstwo nie doczekało się setek wpisów w internecie od oszukanych klientów. Jedyne złe komentarze są od teoretycznych "fachowców", którzy jedynie teoretyzują i nie sprawdzili.

Teorie spiskowe na temat tej firmy są po prostu rozbrajające, panowie pewnie klepią grzejniki w garażu, a posądzani są o kupowanie nagród, marketing szeptany itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nikt nie pisze, że to fałszerstwo, tylko, że po prostu nic nadzwyczajnego, grzejesz prądem i tyle.

Jak się kolego na ogrzewaniu nie znasz i nie potrafisz merytorycznie podyskutować, to lepiej rób wpisy na forach marketingowych.

No chyba, że lubisz jak się z Ciebie śmieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Komorwskiego, bo miał patronat nad wręczeniem nagród, jeśli tak jest - jak piszesz, to pewnie będzie wiedział. Ja, nie wiem...

 

Dla ciebie to Pan Prezydent RP Bronisław Komorowski, przecież sam go wybierałeś a teraz mieszasz Go do takich zagrywek.

Wręczał bo miał obowiązek uhonorowania - osób, firm- które zostały wybrane, głównie na podstawie doniesień prasy lokalnej lub marketingu szeptanego.

 

Cholera, mieliśmy nie poruszać tego tematu! - super, hiper grzejników grzejących z 1 zł dziennie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czepiacie się, a tu należy podyskutować poważnie i jakieś podstawowe dane na stół rzucić.

 

Ja zajrzałem ponownie na stronę producenta tego elektrycznego systemu grzewczego NOGEN. Bo nie chodzi tu o same grzejniki, ale także o system sterowania tymi grzejnikami.

Co tam znalazłem ?.

Między innymi tabelę porównawczą systemów ogrzewania, print screen poniżej:

 

post-1266-0-16928900-1380288643_thumb.jpg

 

Ja zaznaczyłem czerwonym obramowaniem porównanie wyników rocznego kosztu eksploatacji tradycyjnego ogrzewania elektrycznego z systemem NOGEN.

Czy ten wynik został rzetelnie opracowany i podany ?.

 

 

 

ps.

Przecież ten pseudo Ekspert Vlad24, nawet na tej swojej pompie ciepła nie potrafi takiego rezultatu uzyskać.

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój ostatni post w tym temacie, nie mam zamiaru z nikim się sprzeczać.

 

Jak się kolego na ogrzewaniu nie znasz i nie potrafisz merytorycznie podyskutować, to lepiej rób wpisy na forach marketingowych.

 

Nigdzie nie napisałem, że znam się na tym i że moja wiedza odnośnie tego produktu poparta jest jakimikolwiek badaniami, obserwacjami itp. Nie rozumiem tylko, dlaczego producenta miesza się z błotem i kpi z niego nie mając nawet tego produktu w rękach.

 

Po prostu interesuje się tym produktem, przeszperałem internet i jedyne negatywne opinie na jakie trafiam, to opinie osób, które nie korzystały z tych produktów. Natomiast użytkownicy są raczej zadowoleni. Dla mnie to poprostu dziwne.

 

Oczywistą praktyką jest (dla mnie), że produkt który wchodzi na rynek i oferuje rozwiązania, które obiecują użytkownikom obniżenie kosztów eksploatacja - a okazuje się takim nie być, pociąga za sobą sporą liczbę negatywnych komentarzy tychże użytkowników. W tym przypadku tak nie jest.

Może jestem w błędzie, a w takim przypadku chcialbym poznać taki produkt, który jest niezgodny z hasłami reklamowymi i nie ma negatywnych komentarzy uzytkowników.

 

Dla ciebie to Pan Prezydent RP Bronisław Komorowski, przecież sam go wybierałeś a teraz mieszasz Go do takich zagrywek.

 

W nic Go nie mieszam, to twój forumowy kolega zasugerował, że nagroda wręczana przez Prezydenta Polski jest fikcją i chwytem marketingowym, który można kupić. Dziwne, że do niego się nie przyczepiłeś, tylko do mnie, a wręcz zasugerowałeś, że nie mam szacunku do Prezydenta - co jest zwykłym chamstwem. Akurat tak się składa, że mam szacunek do każdego Prezydenta Polski i każda nagroda wręczana przez taką osobę ma dla mnie spore znaczenie, dlatego wkleiłem link - który został potraktowany jak nic nieznacząca kpina.

 

Cholera, mieliśmy nie poruszać tego tematu! - super, hiper grzejników grzejących z 1 zł dziennie.

 

Z mojej strony nic więcej nie przeczytasz (więc tyle z tego dobrego), jednakże jesli grzejniki okażą się takimi jak je reklamują, to niestety będziesz musiał jakoś się pogodzić z tym często powracającym tematem i osobiście mam nadzieję że tak będzie.

 

Może poprzez odkopanie tego tematu napisze tu jakiś użytkownik grzejników nogen i podizeli się swoimi obserwacjami z np. dłuższego czasu eksploatowania, ja na to liczę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czepiacie się, a tu należy podyskutować poważnie i jakieś podstawowe dane na stół rzucić.

 

Ja zajrzałem ponownie na stronę producenta tego elektrycznego systemu grzewczego NOGEN. Bo nie chodzi tu o same grzejniki, ale także o system sterowania tymi grzejnikami.

Co tam znalazłem ?.

Między innymi tabelę porównawczą systemów ogrzewania, print screen poniżej:

 

post-1266-0-16928900-1380288643_thumb.jpg

 

Ja zaznaczyłem czerwonym obramowaniem porównanie wyników rocznego kosztu eksploatacji tradycyjnego ogrzewania elektrycznego z systemem NOGEN.

Czy ten wynik został rzetelnie opracowany i podany ?.

 

 

 

ps.

Przecież ten pseudo Ekspert Vlad24, nawet na tej swojej pompie ciepła nie potrafi takiego rezultatu uzyskać.

 

Ja widziałem te ich wyliczenia - tam grzanie pelletem domku 120m2 wychodzi 3700zl czyli więcej niż u mnie na 260m2 , a przecież jeszcze trzeba w bilansie grzania pelletem uwzględnić grzanie CWU,

bo te hiper, super grzejniki ciepłej wody nie przygotują. ;)

 

Co do Vlada to zawsze twierdziłem że jeszcze długa droga przed nim zanim ta jego pompa będzie opłacalna. :D

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaznaczyłem czerwonym obramowaniem porównanie wyników rocznego kosztu eksploatacji tradycyjnego ogrzewania elektrycznego z systemem NOGEN.

Czy ten wynik został rzetelnie opracowany i podany ?.

Zamiast 10k płacisz 3k!

No to jest prawdziwa perła wśród takich perełek. :blink: :lol:

Andrzej, Ty to masz nosa.

 

To jest lepsze niż pompa ciepła, która kosztuje 20 tys., plus instalacja, przeglądy itp. itd.

Tutaj 11 tys. i nic robić nie trzeba.

To przecież puszczą z torbami tych wszystkich gigantów produkujących Pompy Ciepła..

Za to nagroda od prezydenta to pikuś, trzeba Nobla dać.

Edytowane przez vernal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem te ich wyliczenia - tam grzanie pelletem domku 120m2 wychodzi 3700zl czyli więcej niż u mnie na 260m2 , a przecież jeszcze trzeba w bilansie grzania pelletem uwzględnić grzanie CWU,

bo te hiper, super grzejniki ciepłej wody nie przygotują. ;)

 

Co do Vlada to zawsze twierdziłem że jeszcze długa droga przed nim zanim ta jego pompa będzie opłacalna. :D

 

Pozdr.

Pmpa ciepła 0-1 nidgy w zyciu już nie będzie opłacalna choćby ja sam prezydent zrobił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do strat na przetworniku dochodzą straty w sprężarce, jak silnika tak i samego mechanizmu pompy przez nieszczelności i gorsze smarowanie.

W efekcie plusy ujemne zjadają plusy dodatnie z niższych delt. Jedyną niepodważalną zaletą jest możliwość zastosowania większej sprężarki na duże mrozy z możliwością opanowania jej w okresie letnim. Chcąc zbudować on/offa powietrznego całosezonowego, musiały by buć to dwie sprężarki z możliwością wyłączenia jednej z nich. W gruntowych problem nie występuje, bo tam nie ma odparowań od 15 do - 30C, tam liczy się niezawodność i dlatego tam zamiast rotacyjnych montowane są scrolle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze to ciekawsze niż markietingowe dyskusje.

 

PC on-off będzie zawsze lepsza od inwerterowej, bo nie ma strat na przetworniku.

buhahhahahaha niby o jakich ty strarach mówisz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niższych delt czego?

Jak instalacji, to kwestia instalacji a nie samej pompy.

Nie ma żadnych plusów.

no nie ma faktycznie ,poza niższym zużyciem padu ,poza grzaniem do -25st ,poza płyna regulacją ,to faktycznie nie śa plusy ,to taka sama rozmowa ze klimatyzacja szkodzi a najbardziej tym co jej nie mają .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak straty po stronie elektrzycznej sa 2% wgledem mocy sprężarki to max to nie te falowniki co się grzały 3 -5 lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.