Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Roczna Instalacja Co


coolicek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość bo i o instalacjach CO mam pojęcie słabe. Otóż rok temu miałem wymienianą starą instalację z grubych rurek zwykłych na miedzianą i na grzejniki metalowe z ręcznymi odpowietrznikami. A problem głównie jest w odpowietrzaniu. Otóż wszystkie grzejniki na 1 piętrze średnio co 3-4 dni trzeba odpowietrzać.Tyle tylko, że po odkręceniu powietrze zaczyna syczeć i przestaje, a woda nie leci. Radzę sobie w ten sposób, że idę do piwnicy dopuszczam wodę(nie zakręcam zaworu) i w tym czasie odpowietrzam, no i wtedy powietrze a później woda leci. A więc głównie prosiłbym o ocenę całej instalacji i wytknięcie ewentualnych niedociągnięć. Następnie czy w miejscu zaznaczonym znakiem zapytania można było by wstawić odpowietrznik automatyczny, czy to by coś dało?

post-26816-0-16192800-1298773754_thumb.jpg

Tak to wygląda przy kotle, nic więcej tam już nie ma tylko grzejnik w garażu i bojler przy suficie

mojeco2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

A w łazience na 1 piętrze umieszczono zbiornik przelewowy(nie wiem czy dobrze to nazywam) a na suszarce chciałbym zamontować właśnie ten odpowietrznik automatyczny (obecnie jest tam ręczny)

mojeco3.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez coolicek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość bo i o instalacjach CO mam pojęcie słabe. Otóż rok temu miałem wymienianą starą instalację z grubych rurek zwykłych na miedzianą i na grzejniki metalowe z ręcznymi odpowietrznikami. A problem głównie jest w odpowietrzaniu. Otóż wszystkie grzejniki na 1 piętrze średnio co 3-4 dni trzeba odpowietrzać.Tyle tylko, że po odkręceniu powietrze zaczyna syczeć i przestaje, a woda nie leci. Radzę sobie w ten sposób, że idę do piwnicy dopuszczam wodę(nie zakręcam zaworu) i w tym czasie odpowietrzam, no i wtedy powietrze a później woda leci. A więc głównie prosiłbym o ocenę całej instalacji i wytknięcie ewentualnych niedociągnięć. Następnie czy w miejscu zaznaczonym znakiem zapytania można było by wstawić odpowietrznik automatyczny, czy to by coś dało?

post-26816-0-16192800-1298773754_thumb.jpg

Tak to wygląda przy kotle, nic więcej tam już nie ma tylko grzejnik w garażu i bojler przy suficie

mojeco2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

A w łazience na 1 piętrze umieszczono zbiornik przelewowy(nie wiem czy dobrze to nazywam) a na suszarce chciałbym zamontować właśnie ten odpowietrznik automatyczny (obecnie jest tam ręczny)

mojeco3.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

odpowietrznik automatyczny przy drabince nic ci nie da .. na 1 szym piętrze i prrzy drabince przespadkuj delikatnie grzejniki.i powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawidłowo, to do naczynia powinna iść osobna rura bezpośrednio z kotła,kiedyś jak instalacje nie miały zaworów, pompek i innych trąbek dawało się naczynie na końcu jednego z pionów, a u ciebie naczynie jest poprzez grzejnik który ma zawory jakby je ktoś zakręcił to odetnie kocioł od naczynia :blink: jak wysoko nad grzejnikiem jest to naczynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podłącz prawidłowo naczynie to jest prawidłowe podłączenie tu byś musiał się wciąć przepisowo 25 mm. odpowietrznik automatyczny nic ci nie da na tej wysokości bo nie ma ciśnienia i ci będzie leciał cały czas jak będzie odkręcony no chyba że go zakręcisz , ale to już nie będzie automat :D

Przelej jeszcze naczynie ale powoli dopuszczaj

Edytowane przez grinch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawidłowo, to do naczynia powinna iść osobna rura bezpośrednio z kotła,kiedyś jak instalacje nie miały zaworów, pompek i innych trąbek dawało się naczynie na końcu jednego z pionów, a u ciebie naczynie jest poprzez grzejnik który ma zawory jakby je ktoś zakręcił to odetnie kocioł od naczynia :blink: jak wysoko nad grzejnikiem jest to naczynie?

naczynie nad suszarką jest 30cm

Najpierw podłącz prawidłowo naczynie to jest prawidłowe podłączenie tu byś musiał się wciąć przepisowo 25 mm. odpowietrznik automatyczny nic ci nie da na tej wysokości bo nie ma ciśnienia i ci będzie leciał cały czas jak będzie odkręcony no chyba że go zakręcisz , ale to już nie będzie automat :D

Przelej jeszcze naczynie ale powoli dopuszczaj

ok , dziękuje za odpowiedź. tylko jeszcze jedno bym się chciał spytać o co chodzi z tym 25mm bo nie rozumiem i jakiej średnicy najlepiej żeby była ta rura co ma iść od zbiornika do pieca. Bardzo bym prosił o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze post pod postem, ale już wiem, chodzi o to że rura najlepiej jakby była 25mm :D

Teraz bym prosił o napisanie mi jak podłączyć moje naczynie wzbiorcze bo kolega grinch narysował przy kotle gdzie podłączyć a już przy samym naczyniu nie:| Bardzo bym prosi o pomoc

post-26816-0-52734800-1299035361_thumb.jpg

Edytowane przez coolicek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to bardzo ważna rzecz, aby te rury Rb i Rw były razem? Proszę choć dwa słowa na ten temat bo jak trzeba to podłącze tak jak narysował kolega reaper

 

W przypadku podłączenia jednego pieca do naczynia, dopuszcza się podłączenie jedną rurą, która będzie zarazem RW i RB.

Ponieważ powołujesz się na mój rysunek wcześniejszy, który jak już przyznałem w innym poście, spierdzieliłem, przedstawiam nowy poprawiony na którym masz się wzorować. W razie wszystkich wątpliwości odsyłam do PN-91 B-02413 i proponuję nie wprowadzać żadnych oszczędnościowych wariantów.

post-6286-0-47680600-1299083289_thumb.jpg

Edytowane przez reaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.